Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 18 Kwi 2024, 02:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ryś
PostWysłany: 22 Lut 2007, 23:57 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Właśnie wróciłem z "Rysia" i naprawdę polecam. Nie będę tutaj puszczał spojlerów, powiem tylko, że jest to polska komedia we współczesnym stylu. Z "Misiem" wspólnego ma tylko tyle, że to sequel, więc i postacie te same, i referencje się pojawiają. Natomiast jeżeli chodzi o styl, to bardziej kojarzy się z takimi filmami jak "Ciało", "Dzień świra", co lepsze odcinki "Świata według Kiepskich", a w niektórych momentach nawet z zagranicznymi produkcjami typu "Naga broń". Dyskretny humor rodem z "Misia" odszedł razem z cenzurą.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Lut 2007, 17:25 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Jak dla mnie Ryś totalnie leży z fabułą, za to niektóre gagi powalają na ziemię. Z filmu wyszedłem z mieszanymi uczuciami. Nie będę opowiadał tu nic, bo film zobaczyć warto, choćby dlatego, by obejżeć pierwszy od dłuższego czasu film łamiący tabu odnośnie polityki...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Lut 2007, 23:45 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Gru 2005, 16:51
Posty: 118
Miejscowość: Kraków
"Ryś" jest komedią trudną, która może się nie obronić w dzisiejszych czasach. Podobnie jak, skądinąd świetny "Hi Way" - się nie obronił. Tym chciał z jednej strony zrobić film inny, ze specyficznym humorem, ale z drugiej strony pochłonęły go prawa zbytu i zrobił pomieszanie stylów. Tak więc, mamy parę żartów z górnej półki dla fanów Mumio i powiedzmy tzw."inteligentnego" dowcipu, ale są także sceny (np. ta z vibratorem) dla wielbicieli American Pie. Sam przy kręceniu komedii się z tym zetknąłem. Chęć rozśmieszenia wszystkich jest największym wrogiem twórcy komediowego.

Tak więc jeżeli podobał ci się "Hi way" i lubisz skecze (skecze, a nie reklamy) autorstwa Mumio - to na 90% film ci się spodoba. W przeciwnym przypadku wyjdziesz zdegustowany, rozśmieszony dwoma scenami.

Jeżeli szukasz humoru rodem z "Misia" to go tu nie znajdziesz. Jedynym nawiązaniem do niego, są gł. bohaterowie i mam wrażenie, że to nawiązanie jest zrobione tylko ze względów finansowo-kasowych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lut 2007, 13:34 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2006, 15:04
Posty: 239
Miejscowość: Trzebnica
Byłem na Rysiu i mnie się podobał - dobry film ;)
Humor stoi na wysokim poziomie - żeby zrozumieć niektóre żarty trzeba trochę orientować się w świecie.
Troszkę słabo z muzyka - odniosłem wrażenie, że przez cały film przewija się ciągle ten sam utwór.
No i jeszcze o jakieś 10-15 minut za długi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Mar 2007, 23:45 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
up1orek napisał(a):
Byłem na Rysiu i mnie się podobał - dobry film ;)
Humor stoi na wysokim poziomie - żeby zrozumieć niektóre żarty trzeba trochę orientować się w świecie.
Troszkę słabo z muzyka - odniosłem wrażenie, że przez cały film przewija się ciągle ten sam utwór.
No i jeszcze o jakieś 10-15 minut za długi.


heee, absolutnie nie jestem fanem Rubika . Juz nawet nie chodzi o to ze jestem na nie, tylko ze najtrudniej napisac muzyke własnie do komedii. Z tym light-motywem masz rację, troszkę malo urozmaicenia jak na film pełnometrażowy. Ale nie ma tragedii. Nie bylo źle. Szkoda. Znam ludzi którzy zrobiliby to o niebo lepiej. Miałem wrazenie (ale moze błędne bo mam w głowie muzyke do Misia) ze momentami muzyka nie pasowała. . Robiąc kontynuacje kultowych filmów zawsze będą porównania.

A tak na marginesie - lubię Tyma. A film...dla mnie klapa.

Nie wiem. Może się nie znam...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group