Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 18 Kwi 2024, 14:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Lip 2009, 18:07 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Ostatnimi czasy zaczyna "wchodzić" bardziej do nas kino europy wschodniej, azjatyckie, bałkańskie, rosyjskie. To są bardzo ciekawe propozycje, zwłaszcza kino czeskie, które nie opiera się tylko (jak to się powszechnie uważa) na abstrakcyjnym humorze i sytuacjach. Takie "Bobule" z 2008 roku to przednia rozrywka z fabułą wręcz amerykańską, tylko opowiedziana w taki ciepły, europejski sposób. Powoli, często z przymrużeniem oka, z takim ciepłem nawet w stosunku do bohaterów mniej pozytywnych. To jest główna różnica obecnie między kinem europejskim a amerykańskim - sposób opowiadania. Kiedyś to w Europie kręciło się filmy o spadającej kropli z kranu (czyli ogólnie filozoficzne :P) a w Stanach robili sieczkę dla mas a obok tego rewolucyjnie egzystencjalno-filozoficzne filmy takie jak chociażby Obywatel Kane. Szkoda, że ten drugi nurt się tam załamał.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Lip 2009, 18:17 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Moore napisał(a):
Kiedyś to w Europie kręciło się filmy o spadającej kropli z kranu (czyli ogólnie filozoficzne :P) a w Stanach robili sieczkę dla mas a obok tego rewolucyjnie egzystencjalno-filozoficzne filmy takie jak chociażby Obywatel Kane. Szkoda, że ten drugi nurt się tam załamał.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że "jakiś nurt się tam załamał"? Wyznacznikiem nie jest to co puszczają w Multikinie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Lip 2009, 18:25 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Wiem ale dużo czytam o kinie amerykańskim i siłą rzeczy dużo go oglądam, bo jest go najwięcej i żadnego ambitniejszego filmu stamtąd dawno nie widziałem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Lip 2009, 19:32 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2009, 18:38
Posty: 37
Miejscowość: Ślunsk
worldidol napisał(a):
Moore napisał(a):
Kiedyś to w Europie kręciło się filmy o spadającej kropli z kranu (czyli ogólnie filozoficzne :P) a w Stanach robili sieczkę dla mas a obok tego rewolucyjnie egzystencjalno-filozoficzne filmy takie jak chociażby Obywatel Kane. Szkoda, że ten drugi nurt się tam załamał.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że "jakiś nurt się tam załamał"? Wyznacznikiem nie jest to co puszczają w Multikinie.


Jemu chodziło chyba bardziej o filmy które mają silny wkład w rozwój języka filmu a jednoczesnie takie które starają sie opisac swiat w sposób wieloznaczny , bez podsuwania widzom łatwych pytan i gotowych odpowiedzi."Obywatel kaine" rzeczywiscie taki był w momencie powstania , podobnie jak dekade wczesniej filmy Stroheima i Chaplina.Z tym że te filmy biły wtedy rekordy kasowe , to je sie oglądało , a nie mini-westerny z młodym Johnem Wayne'm który nie potrafił nawet wskoczyc na konia.


Moore napisał(a):
Wiem ale dużo czytam o kinie amerykańskim i siłą rzeczy dużo go oglądam, bo jest go najwięcej i żadnego ambitniejszego filmu stamtąd dawno nie widziałem.


Ja tam nie skreslam wszystkich filmów z tego "kurnika Spielberga" , bo pare kur potrafi sie tam zbuntowac i zniesc nie calkiem zepsute jajko.Taką kurą byłby - w mojej opinii - Sam Mendes , taką kurą jest Terrence Mallick ( który przez 20 lat milczał bo nie widział siebie w tym koszmarnie głupawym korycie zwanym "kinem nowej przygody" ) , takie kury figurują w czołowkach filmów jako bracia Coen ( choc z ich jajek czasami nic sie nie wykluwa ) czy Clint Eastwood ( ten znosi zdecydowanie najtwardsze jajka )


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Lip 2009, 21:42 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Sty 2009, 11:18
Posty: 186
Miejscowość: Kraków
"Bobule" czyli "Młode wino" było według mnie filmem zdecydowanie przereklamowanym i nieudanym.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group