Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 17:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Włatca Móch
PostWysłany: 29 Gru 2006, 20:37 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Serial okrzyczany jako polski South Park .
Serial animowany jakiego jeszcze nie bylo......
Z tym drugim się zgodzę ......
Takiego szajsu jeszcze nie widzialem.
Niech mi ktoś powie , czy istnieje jakaś polska
animka ,ktora jest jeszcze bardziej beznadziejna od Włatcy Móch?
Czy ten serial ma w ogóle jakieś plusy ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Gru 2006, 21:04 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2006, 22:49
Posty: 99
Miejscowość: Wroclaw
Osobiście, mam uczucia ambiwalentne. Raz jestem wybitnie zażenowana, raz zaśmiewam się z dialogów i postaci.
Niewątpliwym plusem jest prostota wykonania i generalnie.. ogólna prostota pomysłu :mrgreen:, pomijając oczywiście wszystkie techniczne mankamenty. Pewnie wystawiam się na ścięcie - ale szczerze powiem, że podoba mi się serial, bo cenię humor w niemal każdej postaci.
Warto też zwrócić uwagę na aspekt socjologiczny czyli efekt obrazu "niedoskonałości w świetle jupiterów". A to jest obecnie pożądane, nieprawdaż?
Vide - Mandaryna, Borat, Taniec z gwiazdami.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: hee
PostWysłany: 29 Gru 2006, 22:34 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Nie chcę być złośliwy.Dobrze ,że serial ci się podoba....
....widocznie pieniądze nie poszły w błoto.Skoro znalazła się chociaż 1 osoba
,którą to bawi może warto było .
Powiedz mi tylko szczerze czy oglądając tą kreskówkę nie wspomagasz czasem
swojego poczucia humoru ....eee hmmm....np:.piwkiem ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Gru 2006, 23:08 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Uważam, że jest to zdecydowanie najlepsza kreskówka w dziejach polskiej kinematografii, bije na głowę takie produkcje jak "Koziołek Matołek", "Reksio" czy nawet "Bolek i Lolek". Przyrównywanie do South Parku uważam za nietrafione, wynika ono raczej z ogólnoludzkiej skłonności do szufladkowania niż z faktycznego podobieństwa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: hee
PostWysłany: 29 Gru 2006, 23:19 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2006, 22:49
Posty: 99
Miejscowość: Wroclaw
quagmire napisał(a):
Powiedz mi tylko szczerze czy oglądając tą kreskówkę nie wspomagasz czasem
swojego poczucia humoru ....eee hmmm....np:.piwkiem ?


Nie, Quagmire, nie stosuję dopalaczy. Jeśli coś mi się nie podoba - po prostu zmieniam kanał.
Ale śmiało, chętnie posłucham wrażeń. Może omineło mnie istotne przeżycie. Złotopolscy po ganji albo Titanic po środku przeczyszczającym :twisted: :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Gru 2006, 17:49 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Mutegirl napisał(a):
Warto też zwrócić uwagę na aspekt socjologiczny czyli efekt obrazu "niedoskonałości w świetle jupiterów". A to jest obecnie pożądane, nieprawdaż?
Vide - Mandaryna, Borat, Taniec z gwiazdami.


Do "niedoskonałości w świetle jupiterów" doliczyłbym jeszcze Krzysztofa Kononowicza.

Jednak "Włatcy Móch" mi do tego zestawu nie pasują. Nie widzę tam żadnych rażących niedoskonałości. Jeżeli chodzi o treść, to jest to kwestia gustu; mnie to cholernie bawi, Quagmira - nie. Natomiast nie wiem czego można się przyczepić jeżeli chodzi o formę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Gru 2006, 19:42 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2006, 22:49
Posty: 99
Miejscowość: Wroclaw
grzes napisał(a):
Jednak "Włatcy Móch" mi do tego zestawu nie pasują. (...) nie wiem czego można się przyczepić jeżeli chodzi o formę.


Pasują pod tym kątem, iż obecnie, za niezmiernie atrakcyjną uważa się niedoskonałość.
Masy są znudzone perfekcją wykonania. Pierwszy, lepszy przykład; zobacz co jest dziś promowane na Onecie - nieudane makijaże gwiazd.
A... do formy się nie przyczepiam, bo podoba mi się taka jaka jest. :D
Nie mniej jednak perfekcjonista mógłby wytknąć m.in. pixelozę i minimalizm.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Gru 2006, 20:25 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 04 Cze 2006, 11:57
Posty: 229
Miejscowość: Warszawa
Napisałaś: "Masy są znudzone perfekcją wykonania." Ciarki chodzą po grzbiecie, kiedy się coś takiego słyszy.
Cała nadzieja w tym, że to nie masy mają dosyć perfekcjonizmu, a jedynie jacyś kretyni usiłują wmówić, że perfekcja nie jest "trendy". Oby zwyciężył zdrowy rozsądek - bo gdyby miało być inaczej, to chyba pora umierać, a przynajmniej zamknąć warsztat.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Gru 2006, 20:53 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Mutegirl napisał(a):
A... do formy się nie przyczepiam, bo podoba mi się taka jaka jest. :D
Nie mniej jednak perfekcjonista mógłby wytknąć m.in. pixelozę i minimalizm.


Kreskówki są z natury uproszczone. Owszem, teoretycznie każda klatka mogłaby być malowana przez jakiegoś współczesnego Rembrandta albo innych malarzy holenderskich, ale: 1. trwałoby to długo, 2. w zasadzie nie różniłoby się od filmu. Dlatego fotorealizmu w kreskówkach zasadniczo nie spotyka się.

Nie oznacza to oczywiście, że wszystkie kreskówki są minimalistyczne, rozciąga się tu dość szerokie spektrum, od skrajnego minimalizmu ("Xiao Xiao", "American Movie") do bardzo starannych (ale nie fotorealistycznych) kreskówek np. Hanny-Barbery. "Włatcy Móch" znajdują się mniej więcej po środku tej skali.

Równie dobrze można czepiać się Aronofskiego, że nakręcił "Pi" nie dość, że czarno-biało, to jeszcze na takiej kiepskiej taśmie.

---------------------------------

Mokotowski napisał(a):
Oby zwyciężył zdrowy rozsądek - bo gdyby miało być inaczej, to chyba pora umierać, a przynajmniej zamknąć warsztat.


Niekoniecznie. Dla nas, niedoskonałych twórców-amatorów byłaby to jakaś szansa na oglądalność wśród szerokich mas, a nie tylko w jakiejś maleńkiej niszy.

Poza tym rezygnacja z perfekcji bynajmniej nie oznacza, że można nakręcić byle co; na pewno jedne rodzaje imperfekcji będą cenione wyżej niż inne, i jeżeli będzie się chciało zyskać uznanie, to trzeba będzie dobrze wyczuć, co się podoba.

W każdym razie: na pewno nam, amatorom i entuzjastom będzie łatwiej konkurować z gigantami trzydziestu pięciu milimetrów, kręcącymi kolejne tysiącosobowe sceny batalistyczne i adaptacje lektur szkolnych, a także z zaoceanicznymi mistrzami, którzy latami renderują hiperrealistyczne cyfrowe scenerie na potężnych dedykowanych klastrach obliczeniowych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: heh
PostWysłany: 30 Gru 2006, 21:34 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Teksty powalają:

Nauczycielka - Czesiu , co ja ci mówiłam ?
Czesiu - Trzeba zakorkować żabę.Ma pani korek?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Gru 2006, 23:24 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Jakoś wolę to niż azjatycką kwintesencję przemocy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Gru 2006, 23:46 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2006, 22:49
Posty: 99
Miejscowość: Wroclaw
grzes napisał(a):
(...)Kreskówki są z natury uproszczone. (...) Równie dobrze można czepiać się Aronofskiego, że nakręcił "Pi" nie dość, że czarno-biało, to jeszcze na takiej kiepskiej taśmie.


Achh jasne, że nie chodzi o wytykanie. Idąc tropem Twych przykładów każdemu dziełu można coś zarzucić. Prawica zarzuci, że zbyt lewicą śmierdzi a geje nie będą zadowoleni z ekspresji.
Chodziło mi o wpasowanie się "Włatcy" w odpowiedni moment, to dokładnie, o czym Grzes mówisz do Mokotowskiego, że jest szansa dla amatorów.

BTW oglądaliście Trio z Belleville?
Najlepsza animacja jaką widziałam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Gru 2006, 03:08 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Nie chciałbym mieszać tematu walorów "Włatców Móch" z kwestią szansy dla amatorów wraz z ich niedoskonałościami, ponieważ "Włatcy Móch" nie są przykładem wykorzystania owej szansy.

"Włatcy Móch" nie wyglądają mi na niedoskonałą amatorszczyznę. Zwróć uwagę na oprawę dźwiękową, chociażby na akcent Pani Frał; wcale nie jest łatwo tak mówić (chyba, że taki się ma "ojczysty" akcent, ale w dzisiejszych czasach takich ludzi jest jak na lekarstwo). A teraz pytanie za 1 duży punkt. Który aspekt robienia filmów wypada w filmach amatorskich zdecydowanie najsłabiej?

Natomiast "Włatcy Móch" faktycznie są dobrze wpasowani, ale moim zdaniem nie chodzi wcale o modę na niedoskonałości. Chodzi o coś innego.

Nie było do tej pory polskojęzycznej kreskówki, która nie byłaby przepełniona pedagogiką i przeznaczona w zasadzie jedynie dla najmłodszych widzów. Reksie i Koziołki Matołki są może i fajne, ale szybko się z nich wyrasta.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Gru 2006, 13:54 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 04 Cze 2006, 11:57
Posty: 229
Miejscowość: Warszawa
Wydaje mi się, Grześ, że zapominasz, że perfekcjonizm można również osiągnąć nawet przy ograniczeniach materialnych.
Posłużę się przykładem z dziedziny trochę pokrewnej filmowi - a mianowicie z fotografii. Artyści klasy Cartier-Bressona, Alfreda Eisenstaedta czy Roberta Doisneau osiągali szczyty perfekcji posługując się sprzętem i materiałami fotograficznymi, których nie użyłby dziś początkujący amator. I - o dziwo - rozwój technologii wcale nie zaowocował stadem artystów, którzy zdeklasowaliby starych mistrzów...
Myślę, że koniunkturalna negacja przyjętych wartości to nie szansa dla amatorów - to wielka szansa dla hochsztaplerów wszelkiej maści, którzy będą zalewali nas niewydarzonymi dziełami przy euforycznych zachwytach tych, którzy będą na nich zbijali kasę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Gru 2006, 16:23 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2006, 22:49
Posty: 99
Miejscowość: Wroclaw
Mokotowski napisał(a):
Myślę, że koniunkturalna negacja przyjętych wartości to nie szansa dla amatorów - to wielka szansa dla hochsztaplerów wszelkiej maści, którzy będą zalewali nas niewydarzonymi dziełami przy euforycznych zachwytach tych, którzy będą na nich zbijali kasę.

Muszę znów Ci przyznać rację Mokotowski. :wink: Jednak zauważcie; skoro drzwi do sukcesu są otwarte, to wraz z oszustami wejdą nimi wszyscy, także amatorzy. Teraz - jeśli amatorom do tej pory nic nie udało się osiągnąć, to czy te otwarte drzwi zmienią słaby kardiogram polskiego kina...?
Która sytuacja jest korzystniejsza; niemożność dotarcia do widza, czy prostota, jednakże zakażona konkurencją. I dodatkowo ważna kwestia - co dzisiejsza młodzież chce przekazać światu? Treść do refleksji czy swoje nazwisko potencjalnym pracodawcom.

grzes napisał(a):
A teraz pytanie za 1 duży punkt. Który aspekt robienia filmów wypada w filmach amatorskich zdecydowanie najsłabiej?

Mnie osobiście razi oświetlenie :P , przy czym oczywiście nie mówię o animkach.
Grzes, mam wrażenie, że zaciekle bronisz Włatcy, mimo, że nikt go nie atakuje. :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Gru 2006, 17:12 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Włatca Móch został zaatakowany w poście otwierającym ten wątek.

Czy oświetlenie jest najsłabsze? Większość filmów amatorskich jest robionych w świetle dziennym, z tego co widzę. Natomiast nawet w tych najlepszych są problemy z dźwiękiem. Mało który amator radzi sobie z tym. A to jakiś nie chciany pogłos, a to nie słychać co ludzie gadają, szumy jakieś...

[ Dodano: Nie Gru 31, 2006 4:21 pm ]
Cytuj:
Wydaje mi się, Grześ, że zapominasz, że perfekcjonizm można również osiągnąć nawet przy ograniczeniach materialnych.


Ile znasz filmów perfekcyjnych filmów amatorskich? Lub przynajmniej na tyle dobrych, żeby nie była widoczna przepaść między nimi a profesjonalną komercją?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Gru 2006, 17:22 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2006, 22:49
Posty: 99
Miejscowość: Wroclaw
grzes napisał(a):
Zwróć uwagę na oprawę dźwiękową, (...)A teraz pytanie za 1 duży punkt.

Sorry, ale przy tak zadanym pytaniu pominęłam najbardziej oczywiste i już omówione - czyli dźwięk :mrgreen:
A co do ataku - JUŻ nikt nie atakuje. Zachowaj siły na prawdziwy bój, bo pewnie jeszcze ktoś zaakcentuje swoje niezadowolenie. Najlepsze argumenty zostaw na nokaut ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Sty 2007, 12:50 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2006, 22:49
Posty: 99
Miejscowość: Wroclaw
Obawiam się, że powielana nadinterpretacja ewoluuje w hiper błąd w czytaniu ze zrozumieniem :wink:
Nikt nie napisał, że bez perfekcji nie ma pozytywnego odbioru, także nie przekonujmy przekonanych.

Sakimuro napisał(a):
a Włatce Móch po tym topicu tym bardziej chętnie bym zobaczył ;)

przystawka:
fragment
fragment 2


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Sty 2007, 13:00 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Robię czystkę. Demokracja demokracją ale cenzura jest i będzie na k!a póki ludzie nie nauczą się trzymać tematu :evil:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Sty 2007, 13:02 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Lut 2005, 14:45
Posty: 131
Miejscowość: Poznań
Widzę, że dyskusja odbiegła trochę od topicu... To ja powrócę :)
Z produkcją "Włatca móch" miałem okazję zapoznać się ciut wcześniej, niż ujrzała światło dzienne. Muszę powiedzieć, że pierwszą reakcją było "o matko, ale g...no".
Dopieprzałem się do wszystkiego do czego można było się dopieprzyć, począwszy od animacji postaci w niektórych momentach, przez skopane (w niektórych momentach) tekstury itd. generalnie elementy "techniczne". Po obejrzeniu paru odcinków - nie przeszkadza mi juz to, chłopaki z RMG poprawiają znalezione błędy systematycznie i myślę, że zasadniczo można dać sobie spokój z czepianiem się.
Film w sumie mnie bawi, może nie pokładam się ze śmiechu, ale nie wiele rzeczy jest na prawdę dobrych. Nie można też tej kreskówce odmówić "głębszych wartości", choć na pierwszy rzut oka (czy raczej ucha) może się wydawać, że chodzi głownie o to by usmażyć kota i powiedzieć "cycki". Wszystkim sceptykom polecam odcinek w którym chłopaki poszli do pierwszej komunii. Rewelacja. W sumie autorzy trochę mnie rozbawili asekuranctwem - gdy Czesio przed filmem ostrzega, że film nie ma zamiaru obrazić uczuć religijnych. A rozbawili mnie o tyle, że akurat ten odcinek jest bym powiedział ekstremalnie prokatolicki i głęboko teologiczny (wizja piekła). Osobiście bym go puszczał rodzicom "komunistów" :)
Natomiast, żeby nie było tak słodko - film kładą dwie rzeczy - reżyseria i scenariusz. Zachowania postaci są w dużej mierze niedopracowane, poziom ekspresji nie odpowiada wypowiadanym kwestiom itd. No i scenariusz... Każdy odcinek jest dobry tak w 3/4, potem autorowi niemalże zawsze brakuje pomysłu na zakończenie i jakieś zamknięcie tematu z mocnym akcentem. Film sie kończy, człowiek siedzi i myśli "co, i to wszystko?". Brak wyraźne pointy to chyba największy minus tego filmu.
No i na koniec, na razie nie ma z czym konkurować, rynsztokowych produkcji z 4funTV nie uważam tu za konkurencję. Musimy więc poczekać na następnych, nic tak nie motywuje jak konkurencja.

Maciej


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group