Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Kwi 2024, 23:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Sty 2007, 09:12 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 06 Gru 2005, 11:45
Posty: 28
Miejscowość: Tarnobrzeg
Z filmow braci Matwiejczyk tylko : Beautifull i Homo Father mi podchodzi...

A tak poza tym - to w ktorym momencie zanika off i pojawia sie komercja ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Sty 2007, 11:16 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Hmm, ciężko to rozstrzygnąć. Wydaje mi się, że granica jest cienka. Swego czasu dyskutowaliśmy jaki film może uzyskać miano niezależnego. W tym temacie polecam ten wątek na IMDB.com . Oczywiście trzeba wziąć poprawkę, że co innego znaczy film niezależny w Hollywood, a co innego u nas.
Co różni niezależny od komercyjnego? Wydaje mi się, że fakt profesjonalnego studia filmowego, kinowa dystrybucja na szeroką skalę oraz oczywiście wpływy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Sty 2007, 11:35 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 10 Sty 2007, 14:32
Posty: 10
Miejscowość: Kraków
Ech, ja tam specjalnym znawcą offu nie jestem. Matwiejczyka widziałem chyba tylko "ugór" i według mnie miał ten film swój urok. Problem jest w tym, że twórca, który nie ma na realizację filmu za dużo kasy, musi szukać jakiegoś nieszablonowego języka i sposobu wyrazu, który da mu szansę na zainteresowanie widza. Jak będę miał profesjonalnie sfilmowany film na jednym programie, a na drugim podobny do niego film nisko budżetowy, to przeważnie wybiorę ten pierwszy. Dlatego twórca niezależny nie pobije klasycznych produkcji na ich własnym polu. Musi szukać niekonwencjonalnych pomysłów, eksperymentować z formą. Starać się przyciągnąć widza czymś innym, nowym. Chociaż kiedyś, już dawno, leciał na jedynce taki festiwal filmów niezależnych. I paradoksalnie (na przekór temu co napisałem wyżej) najbardziej podobał mi się film "najnormalniejszy" jeśli chodzi o formę. "Fortuna czyha w lesie". Widział ktoś może? Strasznie fajne. I jeszcze taka myśl, dotycząca formy. Ja mam takie wrażenie, że chodzi o przygotowywanie czegoś w rodzaju koktajlu będącego mieszaniną formy i treści. Składniki można mieszać w bardzo różnych proporcjach. Wychodzą z tego "drinki" o różnym smaku i różnych właściwościach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Sty 2007, 09:20 
Offline
Klapser

Rejestracja: 10 Sty 2007, 20:31
Posty: 89
Miejscowość: Mława / Warszawa
Matwiejczyk wygrywa festiwale offowe "ale co to za off". Patrzac na reportaze z planu ostatniego filmu ciezko podczepić to pod off:) Znani Polscy aktorzy, cala ekipa techniczna, sprzęt, no i jeszcze wywiad z producentami czyli z Cezarym Pazurą i jego żoną.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lut 2007, 18:14 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2006, 15:04
Posty: 239
Miejscowość: Trzebnica
"Wstyd" fabularnie jest filmem bardzo ciekawym - niestety montażowo jest zepsuty...

Narazie z filmów Piotrka najbardziej podoba mi się "W żadnym wypadku", "Emilia" i "Chinacity" :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group