Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 15:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Borat: Podpatrzone w Ameryce...
PostWysłany: 26 Lis 2006, 13:07 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 12 Lis 2006, 19:37
Posty: 14
Miejscowość: ja jestem ?
Borat: Podpatrzone w Ameryce...
podoba się Wam ten film ?? Bo dla mnie ten film to kolejna porażka ... właśnie wróciłem z kina .. scenariusz jest straszny.. miało być śmiesznie i fajnie, a wyszło żałośnie .. śmiałem się z 2 razy i to na siłę... Nie rozumiem niektórych krytyków którzy oceniają film na 10/10 mnie ten film podobał się na 3/10 .. a co Wy myślicie ?

Pozdrawiam :mrgreen:
Kuba ®


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Lis 2006, 22:28 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
jak dla mnie ten typ humoru to po prostu dno...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Lis 2006, 13:02 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 20 Sie 2006, 13:48
Posty: 68
Miejscowość: Warszawa
Jakub, piszesz, że scenariusz jest straszny, tak więc powiedz mi, czy wydaje Ci się, że to co mówił sprzedawca broni (czym najlepiej zabić Żyda) było zaplanowane? Albo reakcje publiki na festynie? Rozmowa Borata z kowbojem, który mówi, że trzeba zamykać gejów? Młodzi Amerykanie, chcący powrotu niewolnictwa? Nie było.
Prawie nie śmiałam się na tym filmie. Ale jest wart obejrzenia. Borat mnie nie śmieszy, ale poprzez swoje głupie zachowanie prowokuje innych i pokazuje jacy są naprawdę. Stworzył przerażający obraz Ameryki i oglądając go trzeba byś świadomym, że jedynymi aktorami jest tu Borat i jego gruby przyjaciel. A ci wszyscy ludzie, to zwykli Amerykanie, jakich wiele, i oni są sobą. Scenariusz ma w tym filmie znaczenie minimalne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Lis 2006, 13:14 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Lucy wróciła :)
Przyznaję, że humor z gatunku Ali G. kompletnie mi nie leży ale biorąc pod uwagę kontekst "Borata" czuję się zachęcony do obejrzenia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Lis 2006, 17:50 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2006, 19:57
Posty: 2
Ogladalem wczesniej praktycznie wszystko co wyszlo spod rak angola z 2 fakultetami - Aliego G ... i musze powiedziec, ze na Boracie sie troche zawiodlem... brakuje mocy, ktora tkwila w wywiadach w poprzednich czesciach.. zostal tylko glupkowaty humor i obrazanie wszystkiego i wszystkich... nie mniej jednak nie zaluje wydanych pieniedzy na kino .. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Gru 2006, 17:22 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Gru 2005, 23:13
Posty: 16
Miejscowość: Lublin
Dla mnie Borat to dno. cięzko całe obejrzeć , bo to nuda straszna, mało śmieszne i prawda jest taka że większość scen to ustawka - udawanie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Gru 2006, 22:00 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 01 Gru 2006, 21:16
Posty: 13
Tomasz napisał(a):
Dla mnie Borat to dno. cięzko całe obejrzeć , bo to nuda straszna, mało śmieszne i prawda jest taka że większość scen to ustawka

Dokładnie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Gru 2006, 16:14 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Borat jest inny... Borat to dzikus pośrodku "cywilizowanego" kraju... Ten film jest genialny bo pokazuje zachowanie ludzi w niecodziennych sytuacjach. Zachowanie, które zazwyczaj odbiega od ogólnie przyjętych norm "cywilizowanego" człowieka.
A pomyślcie co by się działo gdyby Borat byl kręcony w Polsce...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Gru 2006, 18:36 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 20 Sie 2006, 13:48
Posty: 68
Miejscowość: Warszawa
Mam wrażenie, że wszyscy, którym ten film się nie podobał, po prostu go nie zrozumieli. Albo poszli na niego oczekując jedynie komedii. Cohen ma naprawdę coś do powiedzenia, tylko że robi to w trochę inny sposób, niż większość. Niektórzy niestety tego nie zauważają.

Tomasz napisał(a):
prawda jest taka że większość scen to ustawka - udawanie


Gdyby to było udawanie to teraz bohaterowie filmu nie skarżyliby się z Boratem w sądzie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Gru 2006, 19:41 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 16 Gru 2006, 21:52
Posty: 15
Miejscowość: Głogów
Lucy napisał(a):
wszyscy, którym ten film się nie podobał, po prostu go nie zrozumieli.
Typowy argument dla tych, którzy chcą znaleć drugie dno w czymś, co tego dna nie ma. Jeśli słyszę taki argument to tak jak bym słyszał: "Nie krytykuj, głupku, bo nie wiesz o co chodzi".
Tak na marginesie przypomina mi się jeszcze inne kryterium oceny pojawiające się często:
"Musi być fajny ! Zdobył X Oskarów!"

Ja filmu nie widziałem, ale i nie zamierzam. Wystarczająco zniechęciła mnie jego promocja. I chyba nie moja bajka i poczucie humoru.

Mumin (ten co nie rozumie).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Gru 2006, 22:54 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
KFAnegatyw, Lucy chyba nie chciała tu nikogo urazić.
Faktem jest, że film ten w sposób nieco absurdalny i nachalny pokazuje różnice kulturowe jakie panują na świecie. Postać Borata jest tylko pewnym narzędziem, które ma obnażyć jak to ludzie uważający się za cywilizowanych nie potrafią uszanować tego, co w innym kraju jest normalne, święte, etc...
To co, że wszystkie te zachowania są zmyślone? Dam sobie ręce uciąć, że gdzieś na świecie istnieje kultura, która uznaje to co przedstawia swoim zachowaniem główny bohater tego filmu, jako rzecz oczywistą i normalną. A my - ludzie cywilizowani - nie potrafimy tego zaakceptować.

Z całym szacunkiem, nie każdy potrafi dostrzec to w tym filmie, co bynajmniej nie czyni go głupcem. A ludzie, którzy nie dostrzegli tego - no cóż - mógł im się ten film nie podobać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Gru 2006, 10:50 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 16 Gru 2006, 21:52
Posty: 15
Miejscowość: Głogów
Ależ, ja nie poczułem się urażony. Przytaczałem tylko i wyłącznie sposób argumentowania, który nie daje możliwości dyskusji. „Jeśli film ci się nie podobał to go widocznie nie zrozumiałeś”. Taki argument nie daje żadnej możliwości dyskusji, bo wyrażający go stawia siebie na pozycji tego, który zrozumiał film. A osobę, której się film nie podobał, na pozycji niekapującego wiele.

Nie mogę rozmawiać o tym konkretnym filmie, bo go nie widziałem. Odezwałem się tylko zaznaczając, że argument ten jest odrobinę niestosowny. Niezależnie w jakim kontekście jest użyty i czego dotyczy (bo nie tylko filmu, ale i innych dziedzin sztuki). Jest często nadużywany.

Na marginesie - niewiele jest rzeczy w konstruktywnej dyskusji, które mogą mnie urazić... Bez obaw :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Sie 2008, 19:07 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 10 Lip 2008, 21:19
Posty: 105
W ‘Boracie’ jest specyficzny typ humoru. Albo to kupujesz, albo wychodzisz z kina rozczarowany. Ten humor jest, że tak powiem, anty ‘political correctness’, łamie obyczajowe i kulturowe tabu Ameryki. Forma para-dokumentalna jest rodzajem magnesu na zdobycie widza. Film mówi o rzeczach, czasem wprost czasem dyskretnie przez aluzję, o których w Stanach nie należy mówić, po których następuje milczenie, zniesmaczenie, albo oczyszczający śmiech. Te emocje wynikają z tego że film balansuje na granicy tzw. powszechnych społecznych norm. Dla mnie w ‘Boracie’ były sceny i śmieszne, i chybione.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Lip 2009, 18:17 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
wlasnie sie wdowiedziałem, ze na borata wydano 18mln a zarobiono 128 mln. Czyli te wygłupy bardzo opłacalne są :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group