Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 11 Maj 2024, 08:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: statyw
PostWysłany: 28 Maj 2006, 17:03 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2006, 18:42
Posty: 15
Miejscowość: Głogów city
mianowicie ... sprzet moj to
kamera : Sony trv265e
aparat : olympus c-370
- chcial bym kupic tani i funkcjonalny statyw pod kamerke ( przy okazji moze sie przydac pod aparat ) niestety do bogaczy nie naleze i zalezy mi na cenie ... na allegro widzialem statywy nawet po 40 zl tylko nie wiem czy one poprostu sa dobre funkcjonalne itp .. jezeli ktos sie zna na tym to prosil bym o doradzenie
- przy okazji postu ..wie byc moze ktos czy do mojej kamerki da sie podlaczyc zewnetrzny mikrofon i jak cenowo wyglada kupno moze nie byle jakiego ale tez nie jakiegos super extra mikrofonu
pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Maj 2006, 00:40 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Obejrzyj kamerę i zobacz czy jest gniazdko typu "mały jack" opatrzone napisem MIC. Jeżeli tak - to jest to to czego szukasz.

Jeżeli chodzi o sam mikrofon, to zależy czego potrzebujesz. Mikrofon krawatowy (dookólny, z żabką i krótkim kablem) kosztuje na allegro 10 zł. Do tego proponuję dokupić przedłużacz na małe jacki. To taki kabel, który ma 5 m, z jednej strony ma wtyczkę mały jack a z drugiej gniazdko. Kosztuje 4 zł i najlepiej kupić go w sklepie z częściami elektronicznymi.

Określenie "mikrofon krawatowy" oczywiście nie wymusza przypinania go do krawatu, ani w ogóle do jakiejkolwiek części ubrania. Mikrofon taki można równie dobrze ukryć w wazonie, lampce stołowej, albo przykleić taśmą do krawędzi stołu.

Jeżeli jednak nie ma takiej możliwości, pomocny okazuje się mikrofon kierunkowy. To jednak jest już koszt około 100 zł. Podobnie cenowo kształtuje się problem mikrofonu bezprzewodowego, przydatnego, gdy aktor musi chodzić kiedy mówi.

Jeżeli nagrywasz z mikrofonu zewnętrznego, a Twoja kamera ma wejście na słuchawki (jest to również gniazdo typu mały jack, zwykle oznacza się je rysuneczkiem przedstawiającym słuchawki) to warto z niego korzystać. Dzięki temu możesz mieć na bieżąco odsłuch. Wtedy słyszysz, czy przypadkiem mikrofon nie przestał kontaktować, albo czy nie nagrywa jakichś szumów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Maj 2006, 06:52 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2006, 18:42
Posty: 15
Miejscowość: Głogów city
dzieki za pomoc a sprawie mikrofonu ( wejscia o jakim pisales niestety nie mam ).... a kurde nadrzedna sprawa w tym poscie jest statyw na ktorym mi bardziej zalezy .. to jak mogl by mi ktos doradzic jeszcze w sprawie statywu ? bo to dla mnie wazne pozdraewiam i dzieki za pomoc odnosnie mic :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group