Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 02 Maj 2024, 23:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Starsze Profesjonalne kamery TV a kręcenie amatorki?
PostWysłany: 16 Kwi 2006, 22:22 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 16 Kwi 2006, 22:05
Posty: 23
Miejscowość: Poznań
Witam,
Jestem tu nowy, ale dopiero teraz znalazłem Wasze forum... Czy ktoś z Was korzystał ze starych kamer telewizyjnych ?? Aktualnie pożyczam od kumpla SONY DXC-1800P to jest analog z lat 80 do którego się dopiero podłącza recorder. Interesuje mnie możliwość spięcia tego np. z kompem jako rekorderem?

Do karty TV z możliwością rekordingu bo to nie etap FireWire :P ale wiem, że kumpel miał kiedyś możliwość zgrywania z TV np. na kompa przez koncentryka więc taką karte bym miał. Ale pytanie jest inno, co jest warta ta kamerka, oraz jakich efektów można się po niej spodziewać? Bo nie miałem możliwości pracowania na czymś takim w produkcji filmu amatorskiego. Ogólnie, to film będzie kręcony w pomieszczeniu z prądem więc nie ma problemu. Kompa też da się zatachtać :) albo jakiegoś recordera załatwię na VHS'ie albo co proponujecie ?? Dzięki za pomoc...

[ Dodano: Pon Kwi 17, 2006 3:41 pm ]
No i jak tam ?? Ktoś pracował na czymś podobnym kiedyś albo na takim właśnie Sony? Bo chętnie bym coś więcej się dowiedział !! Kupiliśmy też drugiego z awarią na części do tego pierwszego za drobną kasę oto linkos do tego uszkodzonego z fotkami:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=95907003


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Maj 2006, 17:49 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 11 Maj 2006, 14:40
Posty: 1
Miejscowość: Sopot
Witam


lepiej by było zainwestowac w sprzet cyfrowy 3 przetwornikowy. Od wielkości przetwornika bedzie uzalezniona cena. oze Pan równiez spróbowac swoich sił na kamerze cyfrowej jednoprzetwornikowej (dostępne we wszystkich sklepach Euro /AGD).
Odradzam zabawe na sprzecie analogowym. To staroc i przeżytek. Jakość obrazu jest kiepska, naet bardzo kiepska w porównaniu do jakości najtańszej kamery cyfrowej. rosze pamietać, że z lepszego obrazu może Pan zrobic gorszy, a odwrót bedzie ciężko.
Co do możliwości takiej kamery....wszystko zalezy od programu na jakim bedzie Pan montował swój film.
Generalnie kamery analogowe mają niewiele funkcji. Z reszta nie o funkcje tu chodzi tylko jakość obrazu. O balans bieli, rozdzielczość itp.
Pozdrawiam serdecznie i życze powodzenia.

Joanna Nowaczyk
Red. naczelna
Pracownia Produkcji TV Qurak


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group