Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 08 Maj 2024, 12:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: filtr do kamery sony
PostWysłany: 21 Lut 2006, 01:14 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 21 Lut 2006, 01:10
Posty: 4
Witam!
posiadam kamere SONY DCR-pc1000e, pytalem juz na innych forach ale niestety bez odpowiedzi.
Czy moge do tej kamery dokupic filtr szary? nigdzie nie moge znalezc nic na ten temat ale domyslam sie, ze zwykle wkrecane filtry nie wejda, moze jakies specyficzne sa produkowane? na stronie sony niestety tez nic nie znalazlem:(
bardzo prosze o pomoc, to dla mnie wielce ważne!
z góry dziękuje:)
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Lut 2006, 08:33 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Twoja kamera ma dość nietypową średnicę gwintu filtra (30mm) i dość ciężko będzie Ci znaleźć dopasowany do niej filtr. Najlepiej jakbyś zakupił pierścień redukcyjny, który pozwoli do Twojej kamery zastosować wszelkiego rodzaju filtry o średnicy 37mm (z jednej strony ma mocowanie 30mm - do Twojego obiektywu; a z drugiej 37mm, czyli bardziej powszechna średnica, na którą możesz mocować filtry).

Zajrzyj np. na http://www.rowi.pl/sklep/product_info.php?products_id=387 (przykład pierścienia redukcyjnego, niedrogi).

Tu znajdziesz zestaw filtrów do wyboru: http://www.rowi.pl/sklep/index.php?cPath=14

pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Lut 2006, 17:51 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 21 Lut 2006, 01:10
Posty: 4
Dziękuję bardzo za pomoc:)
To może jeszcze zapytam jeśli można jaki filtr byś mi polecał(chodzi mi przede wszystkim o zmniejszenie głębi ostrości bez konieczności filmowania na maksymalnym transfokatorze)
z tego co widzę są różne rodzaje "szarych" czym się różnią?

pozdrawiam serdecznie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Lut 2006, 22:52 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Ciężko mi cokolwiek Ci doradzić, bo sam nie znam się na tych filtrach. Ale jeżeli chodzi Ci o uzyskanie efektu ostrego pierwszego planu przy rozmazanym/nieostrym tle, to z Twoją kamerą może być ciężko. Zresztą, z każdą cyfrówką bez ręcznej regulacji przysłony i ostrości może być ciężko :? Na chłopski rozum, skoro potrzebny jest duży otwór przesłony dla zmniejszenia głębi ostrości, w takim razie, żeby nie przepalić obrazu potrzebny jest silniejszy filtr. No ale to się chyba sprawdza tylko w fotografii. Przykro mi, ale potrafię Ci pomóc. Może ktoś tu się jeszcze na tym zna?

pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Lut 2006, 02:54 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 21 Lut 2006, 01:10
Posty: 4
Kamera ta posiada reczna regulacje ekspozycji (ostrosci oczywiscie tez:)) oraz opcje "AE shift" czy ustawienia ekspozycji mogą pomoc w zmiejszeniu głębi ostrosci? Wie ktos moze jeszcze do czego sluzy opcja "auto shutter"?
ps. czym sie rozni zmiana wartosci ekspozycji od AE shift?:)
pozdrawiam

edit: jeszcze znalazlem opcję "color slow shutter" czyli Funkcja długiej ekspozycji w kolorze czy z tego wszystkiego mozna sklecic jakas porządną głębię ostrości?:) i czy filtr szary w ogole mi w tym pomoze czy to jednak strata pieniedzy?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Lut 2006, 07:09 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
auto shutter: automatyczne dostosowywanie migawki do przysłony
slow shutter - w twoim przypadku to samo co color night wiev, wydłużanie czasu ekspozycji aby kamera widziała w ciemnościach (prawie)
filtry szare można sumować, np jeśli założysz filtr nd2 i na niego drugie nd2 to będzie efekt jak przy nd4. Poszukaj może na allegro, tam są dość tanie filtry. Ja korzystam zarówno z tanich (king) jak i drogich (hoya, cokin)) filtrów i o tyle o ile przy optycznych (rozmywające itp) to ma znaczenie o tyle przy szarym nie dużo można zepsuć, więc sądze że możesz kupić coś tańszego, na początek.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Lut 2006, 12:56 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 21 Lut 2006, 01:10
Posty: 4
Ale skoro mi chodzi o zmniejszenie glebii ostrosci to moze "szarak" mi nie pomoze w niczym. Tak na chlopski rozum sobie kombinuje, ze mniejszą glebię osiąga sie poprzez wieksza przeslonę, a szary jest po to, ze jak juz sie zwiekszy przeslone to nakladajac tenże filtr rownowazy doplyw swiatla dzieki czemu nie ma przepalen. Wiec skoro ja nie moge w mojej kamerze zmieniac wartosci przeslony rozumiem, ze szary nic nie zmieni. Czy tez moze sie mylę i filtr odrazu po zalozeniu juz samoistnie zmniejsza glebie?
pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi

edit: czy taki filtr bedzie pasował do mojej kamery?:) http://allegro.pl/item85995843_filtr_sz ... ponii.html
niby jest 30mm ale jak to jest z "wkrętem"? w mojej kamerze wygląda to tak: http://www.xcomputer.cz/ImageWrite.asp?CO=OT047&FL=1
w filtrze wkręty nie są zazwyczaj po wewnetrznej stronie? bo po obiektywie widac, ze powinny byc po zew.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group