Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 14:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: kamery analogowe
PostWysłany: 12 Lip 2012, 13:54 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 12 Lip 2012, 13:14
Posty: 1
Witam. Interesują mnie kamery analogowe i taką tez chce zakupić. Chodzi mi konkretnie, aby otrzymac efekt jak w filmach Andrzeja Kondratiuka : Gwiezdny pył, bądź Cztery pory roku i Jana Jakuba Kolskiego : Pogrzeb Kartofla . Oczywiście zdaje sobie, że kamera to nie wszystko.
Jednakże chciałabym uzyskac jakiś opini na temat poszczególnych kamer : Panasonic M3000, GRUNDIG LC 290N, PANASONIC TYP M-7 , CANON E 110 .

Interesuje mnie też kamera KRASNOGORSK K-3 .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: kamery analogowe
PostWysłany: 08 Paź 2012, 13:28 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 06 Paź 2012, 20:41
Posty: 4
W wypadku kamer sprawa analogowy/cyfrowy wygląda trochę inaczej jak przy aparatach fotograficznych.
O ile w aparatach "cyfrowość" oznacza przede wszystkim zastąpienie światłoczułego filmu przetwornikiem elektronicznym, o tyle wymienione kamery analogowe były już kamerami z przetwornikiem elektronicznym - ale z analogowym zapisem sygnału na taśmie magnetycznej. Rodzaj i charakter obrazu ten sam co w cyfrówce, tylko ograniczona jakość zapisu.
To co cie interesuje, jest raczej kamera z filmem światłoczułym. Taka jest właśnie Krasnogorsk.
W międzyczasie jednak w kamery elektroniczne pakuje się przetworniki dużych wymiarów, pozwalające świetnie imitować taśmę światłoczułą. Zwłaszcza filmujące lustrzanki przybliżyli magie obrazu kinowego także twórcom z bardzo małym budżetem.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group