Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 27 Kwi 2024, 09:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: format HDV a kino niezalezne
PostWysłany: 29 Wrz 2005, 06:15 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 08 Lip 2005, 14:48
Posty: 16
Miejscowość: Poznań
HDR-FX1E do realizacji filmów offowych ?? bo co ?? bo ma hdv ??
mozna ja kupic na allegro za 11tys. ale czy ktos sie zastanawial ile wyda na sprzet:

a. umozliwiajacy edycje matreialu z tej kamerki
b. umozliwiajacy ogladanie tego co sie zmontowalo

jak na razie mozna puszczac material tylko z komputera - brak stacjonarnego playera. baaa... formatu dla stacjonarnych plajerow ktory umozliwialby nagranie materialu na dvd. niebieski laser dopiero wejdzie na przelomie roku. tani na pewno nie bedzie. telewizor to tylko lcd albo plazma... nie widzialem na polskim rynku telewizora z hdtv...

z gory zakladam ze jak juz kupilem kamerke hdtv to nie bede nagrywal na niej w dv. a kupic tylko poto by przeczekac i miec na przyszlosc hdtv... bez sensu. jest to nowa technologia ktora wchodzi na rynek i zakladam ze bedzie szybko rozwijala... tak wiec uwazam ze HDR-FX1E to gadzet nadchodzacej ery kina wysokiej rozdielczosci... a wydawac tyle kasy na gadzet?!

dlatego ja wybralem pd170 :)

@navitas
jest roznica pomiedzy fx1 a 170 w dv - sprawdzalem ;) - moim zdaniem - duza...


i jeszcze mala ciekawostka...
porownanie klatki z kamerki canon xl1s oraz sony pd150... kamery staly obok siebie. ustawienia auto...

SONY PD150
CANON XL1S

ciekawe prawda? ;) no ale ponoc canon ma lepszy dzwiek...


Ostatnio edytowany przez ARTi, 02 Paź 2005, 17:37, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Paź 2005, 15:19 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 22 Wrz 2005, 16:11
Posty: 109
Miejscowość: Wrocław
Rozumiem, że z ciekawostką co do Canona, to fakt, że jest ciemniejszy. Fakt, że z kitową optyką nie wygląda to najlepiej i jeśli istnieje taka możliwość to warto doświetlić.
Atutem jest za to możliwość wymiany optyki np. z 16x do szerokiego kąta 3x. Niewielu amatorów z tej możliwości korzysta.

Co do dźwięku w Canonie... Problem pojawia się, gdy chcesz podpiąć lepszy mikrofon (z xlr) i okazuje się, że potrzebny jest adapter. W pd 150 mamy dwa wejścia XLR na dzień dobry:)

Z HD rzeczywiście można spokojenie jeszcze poczekać, by nie przepłacić.
Decyzja wyboru HD może być uzasadniona jeśli chcesz film przetransportować na negatyw - wtedy jednak zacząć chyba wypada co najmniej od HvR-Z1:)

Z drugiej strony widzę coraz więcej pojawiających się telewizorów z naklejką HD READY, a wszystkie profesjonalne systemy edycyjne są dostępne z możliwością edycji HI-Def.
Ale to jeszcze długo nie na naszą kieszeń:)
PS
Sony wypuścił kolejną kamerę HD dla amatorów: HDR-HC1


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Paź 2005, 13:32 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 02 Paź 2005, 12:59
Posty: 6
Witam,
Arti ma rację, jak można głosować na HDR-FX'a! Sporo testów dowiodło, że obraz w DV na tej kamerze jest słabszy niż na PD150/170, a nagrywanie w HDV po to żeby przerzucić na DV jest bezsensu.
Robiłem ostatnio testy na HDR-Z1 i okazało się, że w ciemnych miejscach widać kompresję!!! Już na źródłowym materiale, więc co będzie po obróbce!.

Po drugie pracuje się od razu na skompresowanym materiale w mpg, więc trzeba mieć szybkiego kompa, nawet z pluginem CineForm AspectHD w Adobe Premiere praca idzie strasznie wolno.
Już dużo lepszy jest Edius 3.5, bo nie trzeba wszystkiego renderować co chwile.

Wydaje mi się, że HDV jest przejściowym formatem do XDcam'a, który ma 10 razy mniejszą kompresję przy zapisie i pełną rozdzielczość 1920x1080.

W pierwszym kwartale przyszłego roku Sony pokaże kilka nowych modeli kamer w XDcamie, prawdopodobnie następcę 250'tki i 390'tki Sony.
Wiadomo - kwoty będą ogromne, więc trzeba jeszcze trochę poczekać, a do czasu najlepszą kamerą jest PD170!!!!!
Mała, zgrabna, niezniszczalna, z najlepszym obrazem w ciemnych kadrach - po prostu rewelacja.

pozdrawiam
PioSpec


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Paź 2005, 17:34 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 08 Lip 2005, 14:48
Posty: 16
Miejscowość: Poznań
witam kolege :)

wrzuc przykladowe klatki z materialu hdv...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Paź 2005, 20:49 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 16 Lut 2005, 20:04
Posty: 17
Miejscowość: Szczecin
A czym sie różni PD150 od 170?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Paź 2005, 05:56 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 08 Lip 2005, 14:48
Posty: 16
Miejscowość: Poznań
znane mi to:
poprawiona czulosc do 1lx
w komplecie dodawany obiektyw szerokokatny
sterowanie zoomem na raczce
wiekszy przeswit pod raczka
wieksza guma na wizjerze

w srodku bez zmian. mozna powiedziec ze 170 to lifting 150tki.. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Lis 2005, 00:07 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 07 Lis 2005, 23:58
Posty: 9
co do pierwszego posta jak ma fxai swietne filtry i dwa maci z 4giga ramu to nie widze problemu. co do canona - eee po zastosowaniu nawet korekty komputerowej - problem z ostroscia i naswietleniem (nawet jak sie uzyje mocnych swiatel 1/2 )


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Lis 2005, 22:01 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 20 Lis 2005, 21:51
Posty: 153
Miejscowość: Kraków
no ale jak posiada się Sony HDR FX1e i do tego w kompie kartę video Canopusa for HDV to mozna cos juz sklecic na wysokim poziomie (technicznie). Znajomy który dłużej w tym siedzi, mówi, że HDV ma przyszłość. Ja jestem początkującym filmowcem (1 dokument na analogu - montaż na kompie + 1 teledysk na półprofesj. sprzęcie >> 1 kamera Canona zaś 2-ga Sony + montaż na kompie), narazie zapoznaje się z możliwościami, ale z miłą chęcią chciałbym wziąć co mi będzie dłużej służyć i właśnie myślałem by w następnym roku kupić taki zestaw jak na początku (kamera fx1 i karta Canopusa). Powiedźcie jak to dokładnie się 'je'. Maksymalnie będe chciał wyłożyć 15.000 zł - liczę również na spadek cen do wakacji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Gru 2005, 00:28 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 07 Lis 2005, 23:58
Posty: 9
hehe co do sonego fx1 - no co wy :P do HDV nie trzeba miec zadnego sprzetu heheh ale czasami sie tu bzdury czyta wystarczy mac g5 i final cut. Co to dvcpro to co innego. :) ok nie wymadrzam sie. ale hehe zarowno sonym, jak i canonem i jvc gy-hd-100 mozna edytowac/montowac na g5 ok :) jak ktos ma jakies pytania to pm

a doczytalem - cene nie spadna ;) juz byl pokaz w vegas i nie tylko. weszla jakosc proHD i nie spadna duzo :) to raz. Dwa - jezeli nie masz dobrej makerki to i tak musisz doplacac na swietle bo ciezko doswietlic obraz (np wspominanym juz canonem) ale to zdanie moje (jakoby niestety obiektywne)

Jakosc HD niestety mus byc z progresywem i 24/25 framowym "taktowaniem" a co do zrzutu na tasmy swiatoczule ;) nikt lepiej tego nei robi i taniej niz czesi a miedzy nami beta ssie tak samo jak negatyw kodaka :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Gru 2005, 20:48 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 20 Lis 2005, 21:51
Posty: 153
Miejscowość: Kraków
a co Wy na to ??
http://www.creativevideo.co.uk/cgi-bin/ ... ny_hvr-z1e

i pytanie czy ktoś wie jak jakościowo wypada JVC ?? Bo myślałem nad :
http://www.creativevideo.co.uk/cgi-bin/ ... _gy-hd101e

a jakby się rozmarzyć ... :) to:
http://www.creativevideo.co.uk/cgi-bin/ ... anon_xl-h1

choć ceny w miare chyba wypadają jak na Europę
JVC i Soniak za ok. 18.000 zl a Canon XL H1 coś 22 tysiaki choć dłuuuugo muszę poczekać żeby którąś z pozycji 1szych kupić. Myślę mocno nad JVC !


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 55 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group