Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jaka kamera dla hobbysty (do 1800zł)?
PostWysłany: 29 Paź 2011, 21:31 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011, 20:30
Posty: 9
Witam,

Od kilku lat kręcę i montuję krótki filmiki o różnej tematyce (od dokumentu po film fabularny) dla siebie i na różne amatorskie konkursy. Obecnie posiadam dwie kamery SONY DCR-HC47E oraz Sony DCR-SX45. Niestety ich jakość mnie nie zadowala. Zamierzam sprzedać obie wraz z zestawem statywów, baterii i innych akcesoriów.

Szukam kamery:
- o średnich wymiarach
- jakości HD / Full HD
- na karty pamięci
- z obiektywem szerokątnym
- możliwością ustawień manualnych (nie tylko ostrości ale także przesłony itp.) - głównie do celów edukacyjnych
- nagrywania w tz. slowmotion (najlepiej w dobrej jakości, czasie nie krótszym niż 5sec)
- w granicach 1800zł

Opcjonalnie:
- z wyjściem na słuchawki

Mam dylemat co do mikrofonu. Zamierzam przeznaczyć na niego około 400zł. Zastanawiam się czy lepiej kupić kamerę z wyjściem na mic i kupić coś w stylu RODE VIDEOMIC (przy samorobnej tyczce) czy może lepiej nie zwracać uwagę na kamerę i zainwestować w dyktafon ZOOM H1 (i po prostu chować go gdzieś na planie między aktorami)?

A, no i najważniejsze. Mam zamiar korzystać z kamery przeważnie na statywie. Od kiedy mam możliwość "zabawy" z SONY HVR-HD 1000E nie wyobrażam sobie innej opcji. Jako pasjonata w przyszłości planuję również skonstruowania własnego wózka typu dolly i crane'a, dlatego też chciałbym, żeby kamera była możliwie najlżejsza.

Faworytem moich poszukiwań okazał się model: PANASONIC HDC-SD90. Co o nim myślicie? Jakie są wasze typy?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaka kamera dla hobbysty (do 1800zł)?
PostWysłany: 27 Lut 2012, 16:21 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012, 16:15
Posty: 6
Miejscowość: Szczecin
Cześć, ja ostatnio zakupiłem Samsung HMX-H200, jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu, z dźwięku już mniej bo liczyłem na więcej ale i tak jest świetna.
Cena to 1000 zł, myślę że za tę cenę warto. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaka kamera dla hobbysty (do 1800zł)?
PostWysłany: 27 Kwi 2012, 13:30 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 27 Kwi 2012, 13:00
Posty: 1
A orientujecie się może czy kamery cyfrowe Sony z projektorem są warte zainteresowania. Chodzi mi głównie o wbudowany tam projektor, jaka jest jego jakość? Czy to jest tylko taka dołączona zabawka czy rzeczywiście można go wykorzystać do oglądania filmów na ścianie? Wiele takich nowinek technicznych się nie sprawdza, ciekawi mnie jak jest w tym przypadku.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group