Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 16 Kwi 2024, 18:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zakup Mikrofonu do 400 zł
PostWysłany: 16 Wrz 2011, 20:07 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 04 Mar 2011, 18:54
Posty: 2
Witam, mam zamiar nabyć mikrofon pod kamerę cyfrową (z wejściem minijack), cena do 400 zł. Nie orientuję się w tym za bardzo, ale słyszałem że najlepszym rozwiązaniem będą pojemnościówki kierunkowe (shotgun, jako że kamerka na minijack to zasilane bateryjnie). Jeśli chodzi o warunki, w większości mam zamiar kręcić w zamkniętych pomieszczeniach, ale dobrze by było, gdyby mikrofon jakoś sobie radził w plenerze (redukcja szumu wiatru, itd.). Chcę by dialogi brzmiały w miarę dobrze dlatego planuję umieścić mikrofon na tyczce (nad aktorami).

Jaki konkretny model w tej cenie polecacie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zakup Mikrofonu do 400 zł
PostWysłany: 17 Wrz 2011, 08:14 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Z tego co pamiętam to dobra opinią cieszyły sie mikrofony Rode a konkretnie do kamer to coś takiego:
http://allegro.pl/rode-videomic-mikrofo ... 11626.html

Wiele filmów na forum zostało zrealizowanych z tym sprzętem.

Natomiast widze inna ciekawa oferte z firmy Rode

http://allegro.pl/rode-stereo-videomic- ... 57140.html

Niemniej nie mam pojęcia jak się sprawdza w praktyce. Chociaz parametry kuszące ma.

Możena go ewentulanie kupić na próbe w jakimś porzadnym sklepie internetowym potestować i sprawdzić czy faktycznie jest wart tych pieniędzy a potem skorzystać z prawa do zwrotu towaru do 10 dni od daty zakupu pamietajac zeby odesłac go tak samo jak się go dostało. :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zakup Mikrofonu do 400 zł
PostWysłany: 18 Wrz 2011, 10:08 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Mikrofon na tyczce to nie wiem jaki ale do kamery uzywam wymienionego Rode Videomic i się sprawdza. Zbiera dosyć dobrze, szumów nie ma, redukcja przed wiatrem jest. Za tę kasę chyba opłaca się brać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zakup Mikrofonu do 400 zł
PostWysłany: 18 Wrz 2011, 17:41 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2011, 12:14
Posty: 10
Miejscowość: Poznań
Jeżeli masz zamiar nagrywać dialogi to odpuść sobie stereo mica. Ten video mic od RODE na pewno będzie dużo lepszym rozwiązaniem (superkardioida- bardzo fajnie do dialogów). Co do ochrony przed wiatrem to żaden mikrofon sam w sobie nie ma funkcji chronienia się przed przesterowaniem. Gąbka to też tylko doraźna i mało efektywna ochrona, do nagrań w plenerze i tak trzeba kupić kota, niezależnie od tego jakiego mica kupisz... Swoją drogą jeśli to ma być montowane na tyczce to może zastanów się czy nie lepiej od razu jakiegoś elektretowego shotguna. Za 300zł dostaniesz ze spokojem jakiegoś monacora albo tanią audio-technikę... nie jest to co prawda sprzęt z wysokiej półki ale jak na przedział do 400zł powinieneś być zadowolony.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group