Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Przełącznik/mikser kamerowy ???
PostWysłany: 06 Sie 2011, 21:12 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Zastanawiam się czy jest coś takiego, raczej jest, ale czy jest taki amatorski/półprofesjonalny sprzęt do którego będę mógł podłączyć np. 4 kamery, i sygnał podłączyć do komputera, po to żeby w komputerze pojawiał mi się już obraz z 4 kamer. Chodzi mi tutaj dokładniej o możliwość kierowania transmisją, chcę zrobić streaming w internecie z kilku kamer. Oczywiście użytkownicy będą dostawali gotowy sygnał, a nie będą mogli sobie wybierać z której kamery chcą oglądać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przełącznik/mikser kamerowy ???
PostWysłany: 08 Sie 2011, 11:39 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2011, 12:14
Posty: 10
Miejscowość: Poznań
Jeżeli wystarczą Ci 3 wejścia video to poczytaj o mixerze Roland VR-5.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przełącznik/mikser kamerowy ???
PostWysłany: 09 Sie 2011, 06:50 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 15 Kwi 2009, 23:06
Posty: 116
Miejscowość: Poznań
Roland VR-5 to całkiem przyzwoita propozycja, ale można znaleźć równie dobre albo i lepsze rozwiązania za niższe pieniądze, ale może od podstaw.
Chcesz zrobić realizację z 4 kamer streamując ją do internetu. Mam nadzieje że nie poczujesz się zaatakowany i nie odbierzesz tego źle ale uważam że z twoich pytań wynika jedno - absolutnie nie wiesz nic na temat realizacji, zagadnień technicznych z tym związanych, sposobach i rodzajach połączeń i sygnałów oraz na temat streamingu.
Nie wiedzieć jest rzeczą ludzką i nie ma nic w tym złego, ale z Twojego pytania wynika pytasz nie dla siebie, a z powodu prawdopodobnieotrzymanego zapytania ofertowego albo może już zbliżającego się terminu realizacji. Z własnego doświadczenia wiem że nawet po kilku latach realizowania tego typu zleceń może coś pójść nie tak i trzeba biegać jak w amoku próbując naprawić - w takiej realizacji jest za dużo rzeczy które mogą pójść źle.
W związku z czym polecam Ci abyśmy sobie tu pogadali ot tak... dla fanu, ale jeśli nie chcesz stracić klienta i wykonać dobrze zlecenie - zatrudnij kogoś-jakąś firmę któa ma w tym doświadczenie. Oczywiście... może nie zarobisz tyle ile planowałeś, może nawet nie zarobisz nic, albo i dołożysz do interesu, ale nie stracisz klienta i nie skompromitujesz się przed klientem.
Tyle ode mnie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przełącznik/mikser kamerowy ???
PostWysłany: 26 Sie 2011, 20:24 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Hehe, nie, nie dostałem zlecenia :) Pytam, bo zastanawiam się czy zrobienie takiej transmisji jest możliwe za niewielkie pieniądze... no i generalnie jak to działa. Taka rzecz była by ciekawym urozmaiceniem na stronę, którą prowadzę. Od czasu do czasu można by się o coś takiego pokusić. Dlatego pytam czy

Co do VS-5 to zdecydowanie za dużo kosztuje :) Jakieś duuużo tańsze odpowiedniki?

Na elektroda.pl polecili mi koncentrator HDMI, co prawda działa na nieco innej zasadzie - nie mam podglądu z kamer - ale będzie można przełączać sygnał z kamer wprost do komputera. Takie rozwiązanie wydaje mi się na początek, ok. Co sądzicie?

EDIT: Właśnie, mi przyszło na myśl to czy Canon HV30 może na żywo przesyłać obraz z HDMI? Bo z tego co kiedyś czytałem wynika, że może przesyłać go tylko przy odtwarzaniu. Niestety nie mam póki co kabla HDMI i nie mam jak sprawdzić. A druga kwestia, przesyłanie dźwięku będzie musiało się odbywać osobno poprzez np. Zooma H4 (na dwa mikrofony)... pytanie czy soft który będę używał, będzie pozwalał na oddzielne przesyłanie video i audio z innych źródeł...
EDIT2: Soft pozwala, teraz musze jakoś jeszcze kamerę przetestować :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group