Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 13:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Niedrogi sprzęt dla początkującego
PostWysłany: 12 Cze 2011, 11:43 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 12 Cze 2011, 11:40
Posty: 2
Witam.Chce kupić niedrogą kamerę ,najlepiej używaną do 600 zł, może odrobinę więcej, co polecacie? :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Niedrogi sprzęt dla początkującego
PostWysłany: 12 Cze 2011, 17:44 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Szukałem,ale za 600zł to ja ci nie potrafie doradzić bo nic nie ma ciekawego w tak małej kwocie. Uzbieraj jeszcze tak do 1500zl i złóż zapytanie. Ewentulanie za 600zł mozesz kupić jakiś aparat z trybem wideo. Ostatnio bawiłęm sie takim jednym Canonem ktory miał świetny obraz jak na kompakta ale nie pamietam modelu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Niedrogi sprzęt dla początkującego
PostWysłany: 12 Cze 2011, 17:52 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 12 Cze 2011, 11:40
Posty: 2
Znalazłem coś takiego , są to użyane kamery , czy będa dobre na początek?

http://allegro.pl/kamera-jvc-everio-gz- ... 40736.html

http://allegro.pl/kamera-jvc-everio-gz- ... 40736.html

http://allegro.pl/panasonic-sdr-h-80-po ... 49967.html


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Niedrogi sprzęt dla początkującego
PostWysłany: 26 Paź 2011, 19:58 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 26 Paź 2011, 19:43
Posty: 4
Witam

nie chcę tworzyć nowego tematu, bo moje pytanie jest bardzo podobne - jedynie cena do 1000 zł (absolutne maximum).
Moje "wymagania" (nie ukrywam, że nie znam się na temacie - siedzę w fotografii)
-
- zależy mi na jak najlepszej jakości obrazu (ale wiem, że cudów nie mogę oczekiwać za 1000zł) miło by było, gdyby była z możliwością nagrywania w HD
- dźwięk jest kwestią drugorzędną
- zoom optyczny to konieczność(ale nie jet konieczny kosmiczny 1000000x zoom)
- głównie przeznaczenie to filmy typu "u cioci na imieninach" ale z głównie zależy mi na kręceniu filmów z psami (czyli szybki AF jest istotny)
- najlepiej na karty pamięci lub z dyskiem twardym

Da się w takiej cenie coś względnie rozsądnego znaleźć? Bo przeglądam fora i ciężko znaleźć jakieś świeże posty z podobnymi kryteriami.
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Szymon


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Niedrogi sprzęt dla początkującego
PostWysłany: 26 Paź 2011, 21:14 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 19 Sty 2008, 23:29
Posty: 170
Miejscowość: Ś-cie
Cytuj:
zoom optyczny to konieczność(ale nie jet konieczny kosmiczny 1000000x zoom)

Jak będziesz kupował kamerę do tysiaka i zobaczysz ogromnego zooma to pamiętaj, że duży zoom jest montowany w tanich kamerach - o niższej jakości. Im mniejsza jest matryca światłoczuła (tanie modele) tym łatwiej jest do kompaktu wmontować optykę o dużym przybliżeniu. Więc jeśli widzisz ultrazoom w taniej kamerze pamiętaj, że to zła kamera. Poza tym już filmowanie z ręki na zoomie 10x wymaga już stalowych mięśni. Najdroższe modele HD pozwalają na 10x,12x zoom.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Niedrogi sprzęt dla początkującego
PostWysłany: 26 Paź 2011, 21:21 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 26 Paź 2011, 19:43
Posty: 4
Obywatel napisał(a):
Cytuj:
zoom optyczny to konieczność(ale nie jet konieczny kosmiczny 1000000x zoom)

Jak będziesz kupował kamerę do tysiaka i zobaczysz ogromnego zooma to pamiętaj, że duży zoom jest montowany w tanich kamerach - o niższej jakości. Im mniejsza jest matryca światłoczuła (tanie modele) tym łatwiej jest do kompaktu wmontować optykę o dużym przybliżeniu. Więc jeśli widzisz ultrazoom w taniej kamerze pamiętaj, że to zła kamera. Poza tym już filmowanie z ręki na zoomie 10x wymaga już stalowych mięśni. Najdroższe modele HD pozwalają na 10x,12x zoom.


Dlatego właśnie napisałem, że zoom jest potrzebny, ale z doświadczenia z fotografii wiem, że ultrazoomy są do niczego :)
I doskonale wiem, jak ciężko utrzymać długie zoomy - od kilku lat fotografuję różnymi obiektywami i wiem, że już 200mm ogniskowej to jest wyzwanie ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Niedrogi sprzęt dla początkującego
PostWysłany: 26 Paź 2011, 21:36 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 19 Sty 2008, 23:29
Posty: 170
Miejscowość: Ś-cie
Cytuj:
- głównie przeznaczenie to filmy typu "u cioci na imieninach" ale z głównie zależy mi na kręceniu filmów z psami (czyli szybki AF jest istotny)


Poszukaj kamery która pozwoli ci rejestrować obraz z przepływnością co najmniej 20Mb/s. Zasada jest prosta im wyższy bitrate tym obraz jest lepszy. Jeśli chcesz filmować poruszające się elementy, psy, strumień wody etc. to poszukaj modelu który nagrywa z najszybszą przepływnością danych. Jeśli oczywiście nie chcesz oglądać na ekranie artefaktów kompresji - latające kwadraciki. Najtańsze modele SD kupisz za 500 zł, modele HD za 2 razy tyle. Będziesz rozczarowany efektem pracy jeśli będziesz kręcił przy słabym świetle, szum,szum,szum. Chcesz kupić tanią kamerkę, to obejrzyj sobie wcześniej filmiki testowe na youtubie, poczytaj o niej. Wtedy napisz.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Niedrogi sprzęt dla początkującego
PostWysłany: 26 Paź 2011, 21:43 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 26 Paź 2011, 19:43
Posty: 4
Obywatel napisał(a):
Cytuj:
- głównie przeznaczenie to filmy typu "u cioci na imieninach" ale z głównie zależy mi na kręceniu filmów z psami (czyli szybki AF jest istotny)


Poszukaj kamery która pozwoli ci rejestrować obraz z przepływnością co najmniej 20Mb/s. Zasada jest prosta im wyższy bitrate tym obraz jest lepszy. Jeśli chcesz filmować poruszające się elementy, psy, strumień wody etc. to poszukaj modelu który nagrywa z najszybszą przepływnością danych. Jeśli oczywiście nie chcesz oglądać na ekranie artefaktów kompresji - latające kwadraciki. Najtańsze modele SD kupisz za 500 zł, modele HD za 2 razy tyle. Będziesz rozczarowany efektem pracy jeśli będziesz kręcił przy słabym świetle, szum,szum,szum. Chcesz kupić tanią kamerkę, to obejrzyj sobie wcześniej filmiki testowe na youtubie, poczytaj o niej. Wtedy napisz.


O! I dzięki Tobie już czegoś się dowiedziałem. Hasło na dziś: bitrate.
Pytanie może trochę nie na miejscu kolejne będzie, ale... czy jesteś mi w stanie jakieś konkretne modele zasugerować? Już zrozumiałem, że HD nie kupię w tej cenie założonej, więc lecieć będę w SD. Jeżeli chodzi o pracę w gorszych warunkach oświetleniowych, to podejrzewam, że to będzie ok 5% całości, więc mniej istotną cechą będą szumy (ekwiwalent znośnego ISO 400 z aparatów by się przydał ;) ).

Najgorsze jest to, że nawet nie wiem jak na dobrą sprawę szukać tego. :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Niedrogi sprzęt dla początkującego
PostWysłany: 27 Paź 2011, 01:57 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 19 Sty 2008, 23:29
Posty: 170
Miejscowość: Ś-cie
Cytuj:
. czy jesteś mi w stanie jakieś konkretne modele zasugerować?

Rotacja w świecie cyfrowym są tak wielka, że nawet nie mam pojęcia co teraz na rynku się dzieję. Ceny dla sprzętu C klasy spadają błyskawicznie. Dam ci radę pomęcz ludzi na innych forach, kiedy zaproponują ci modele uderz tutaj, sam musisz zgłębić trochę temat i wybrać rzecz która cię interesuję. Wybiorę za ciebie te kapcie będą za małe a później usłyszę skargę na Obywatela :?
http://allegro.pl/kamera-sony-hdr-cx115 ... 80910.html Wydaję się cena bardzo okazyjna jak na takie parametry.

PS. Pozwolę sobię na odrobinę czarnego marketingu - Omijaj szerokim Łukiem markę MEDION, miałem kiedyś od nich lodówkę która grzała.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Niedrogi sprzęt dla początkującego
PostWysłany: 27 Paź 2011, 09:35 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 26 Paź 2011, 19:43
Posty: 4
Rozumiem :) czyli sytuacja jet jak na rynku małpek w fotografii :) Skorzystam z rady i pomęczę na innych forach :) Dzięki!

A jeżeli chodzi o firmę, to myślałem o Sony, JVC, Canonie i Panasonicu |:) Mediona będę omijał na pewno :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group