Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 22:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nie może zgrać mini DV na komputer.
PostWysłany: 03 Cze 2011, 22:54 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2007, 11:01
Posty: 53
Miejscowość: Borek Wielki
Witam serdecznie!
Niedawno zakupiłem kamerę Canon XL1s. Trochę na niej nagrałem materiału w ramach testu. Taśma zawiera między innymi sceny z różnymi formatami (raz 4:3, a raz 16:9), nagrania w trybie normalnym oraz pełną klatką, prosto rzecz ujmując bawiłem się nią. Na TV odtwarza bez zarzutu. Problem pojawia się gdy chcę przegrać na komputer przez fire wire. Na płycie nie miałem złącza IEEE, więc musiałem kupić na PCI. Wszystko teoretycznie jest w porządku. podłączam kamerkę, włączam ją i system ją wykrywa. Problem pojawia się gdy chcę przechwycić materiał. Na początku użyłem Win Movie Makera. Program steruje kamerą tzn. przewijanie, play, stop, pauza działają od strony komputera bezproblemowo. Jednak na podglądzie jest czarno. Gdy włączę przechwytywanie i zakończę, to pojawia się błąd, że nie przechwyciło nic. To samo z innymi programami. Słyszałem, że to jest wina konfiguracji na komputerze. Moje podejrzenie pada na kartę Fire Wire. Kupiłem ją za 45 zł w sklepie (tylko takie były). Wyczytałem w internecie, że z tych najtańszych kart to nie z każda kamerą będzie się zgrywać.
Co może być przyczyną? Proszę o jakieś sugestie.
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie może zgrać mini DV na komputer.
PostWysłany: 03 Cze 2011, 23:56 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 30 Sie 2007, 11:22
Posty: 176
Miejscowość: Gdańsk
Nie wiem na ile Windows Movie Maker jest rozbudowany, ale w takim Final Cucie oprócz wybrania rodzaju sterowania (czyli Firewire PAL na ten przykład), trzeba jeszcze wybrać rodzaj sygnału video, jaki program ma przechwytywać (na przykład PAL 48kHz). Może to ozaczać, że masz wybrane dobrze sterowanie po Firewire, ale program nie wie skąd i co ma przechwycić, stąd czerń. Ale to tylko strzał, nie używam pecetów do a/v więc nie wiem, czy to nie ta karta ieee1394.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie może zgrać mini DV na komputer.
PostWysłany: 04 Cze 2011, 09:02 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2007, 11:01
Posty: 53
Miejscowość: Borek Wielki
Jak próbowałem zgrać w Premierce Pro 2, to taki sam problem, chociaż tam też jest wybór systemów i na wszystkich to samo jest. Także bardziej na tą kartę stawiam. Dziś podjadę jeszcze do tego sklepu i zamówię coś lepszego, albo mają coś lepszego, ewentualnie sprawdzimy te karty.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie może zgrać mini DV na komputer.
PostWysłany: 26 Cze 2011, 22:30 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2007, 11:01
Posty: 53
Miejscowość: Borek Wielki
Witam po dłuższym czasie!
Zmagałem się z komputerem i dlatego tak długo nie odpowiadałem.
Wracając do tematu. Kupiłem inną kartę Fire Wire i problem z głowy. Ładnie działa i spełnia swoją funkcję. Trzeba w przyszłości uważać na taniochy, bo tak jak w moim przypadku można trafić na wadliwą.
Dziękuję serdecznie za pomoc i pozdrawiam serdecznie!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group