Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 10:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: kamera HD do 3000-3500zł
PostWysłany: 22 Lut 2011, 13:37 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 22 Lut 2011, 13:24
Posty: 3
Cholera szukałem ale nie znalazłem jeszcze niczego co by miało wszyskie potrzebne mi opcje :/
Nie nagrywam, żadnych profesjonalnych filmów. Kamerka ma posłużyć dla pewnego portalu internetowego do kręcenia transmisji z meczów, różnych konferencji itp.

Według mnie podstawy to spory zoom optyczny dość płynny, a nie że od razu mocne przybliżenie, szerokokątny obiektyw, bardzo dobry wyraźny mikrofon.
Nie zależy mi na różnych bajerach do wykrywania twarzy bo to tylko zużywa akumulator a i tak nie będziemy tego używać ;]


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: kamera HD do 3000-3500zł
PostWysłany: 02 Mar 2011, 13:20 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 26 Cze 2010, 13:28
Posty: 6
Miejscowość: Lublin
Co prawda to nie kamery, ale świetnie nadają się ko kręcenia filmów.
Canon 550d lub Panasonic GH1 - niestety bez dokupienia obiektywów, kart, statywu, filtrów raczej się nie obędzie, więc cena wzrośnie.
Jednak sprawdź na Youtube jakiej jakości są to filmy, myślę że lepszy jest już tylko Canon 5d mark2 ale tu już mówimy o 8000zł


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: kamera HD do 3000-3500zł
PostWysłany: 03 Mar 2011, 09:26 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 15 Lut 2011, 10:51
Posty: 12
Chyba będziesz musiał trochę rozszerzyć budżet, bo wszystkich wymagań, o których wspomniałeś, nie spełni sprzęt za 3500 - niestety, szczególnie jeśli chodzi o szeroki kąt i dobry mikrofon. Do tej kwoty możesz znaleźć tylko kompakty, którymi możesz nagrywać konferencje, ale nieme ;) Do tego typu zadań polecam Sony, ten model dokładnie - mikrofon ma już dużo lepszy, chociaż dla profesjonalnej jakości dźwięku warto dokupić zewnętrzny. Dodatkowe koszty, wiem - musisz negocjować ten budżet :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: kamera HD do 3000-3500zł
PostWysłany: 03 Mar 2011, 16:50 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 19 Lut 2011, 22:39
Posty: 18
Miejscowość: Katowice
http://www.canon.pl/For_Home/Product_Fi ... IA_HF_200/ - cena zamyka się w 3000 zł, wystarczy jeszcze na mikrofon, kartę i statyw :) Obrazek przystępny, wejście na mikrofon, zoom płynny etc. Miałem okazję bawić się nią, bardzo fajnie działała.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: kamera HD do 3000-3500zł
PostWysłany: 08 Mar 2011, 19:54 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 22 Lut 2011, 13:24
Posty: 3
A co sądzicie o tej kamerce ??
http://www.sony.pl/product/hdd-avchd-ha ... dr-xr350ve
Czy może warto dołożyć do wyższego modelu
http://www.sony.pl/product/hdd-avchd-ha ... dr-xr550ve

Czy może macie jakieś inne modele i sposób na przekonanie mnie do zmienienia wyboru ??
A czy sensowny jest zoom na pierścieniu obiektywu czy lepsza czuła zwykła dźwignia ??

P.S Jest jeszcze kwestia kupna statywu. Ważne, żeby był konkretny w sensie stabilny i solidny, głowica ma chodzić płynnie, dobrze jakby jeszcze była jakaś poziomica bo czasami ucieka mi poziom ;] Cena hmm no nie wiem coś bo spełnia moje wymagania jak najtaniej ;] Z tym, że nie jakiś shit który się rozpadnie. Statyw będzie często użytkowany, także żeby nie było że jakiś plastik, klipsy popękają i statyw do śmieci.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: kamera HD do 3000-3500zł
PostWysłany: 09 Mar 2011, 08:13 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 19 Lut 2011, 22:39
Posty: 18
Miejscowość: Katowice
Dobry statyw video to kwestia ok. 500-1000zł, co do tych kamer - pierwsza jest gorsza od mojego typu, druga jest minimalnie lepsza, lecz kosztuje dwa razy więcej.
Skoro chcesz to wszystko publikować w sieci to mikrofon stereo wystarczy, dodatkowo ważą sprawą jest wejście mikrofonowe. Podpinasz się pod konsole na jakiejś imprezie i masz dużo lepszej jakości dźwięk, niż nagrywając pr odzed głośnikiem (czyli ta pierwsza sony odpada), druga, jak już mówiłem - droga, jak na takie właściwości.
Zoom na pierścieniu raczej odpada - mogą być problemy z płynnością.

//więcej dopiszę dzisiaj w szkole.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: kamera HD do 3000-3500zł
PostWysłany: 09 Mar 2011, 18:38 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 22 Lut 2011, 13:24
Posty: 3
O tych kamerkach Sony słyszałem dobre opinie choć fakt, że firma drogo się ceni.
Wy jako specjaliści jaką kamerę byście kupili za taką kwotę ??
No i od razu dobry statyw do niej myślałem o czymś Velbona lub Manfrotto


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group