Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 16 Kwi 2024, 19:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kamero do 3,5 tys zł do przyrody + duży zoom optyczny!
PostWysłany: 09 Wrz 2010, 16:27 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 09 Wrz 2010, 16:18
Posty: 8
Miejscowość: Polska
Witam serdecznie.
Na razie tylko się orientuje i szukam dobrej kamery ze stosunkowo dużym zoomem OPTYCZNYM, nie cyfrowym. Właśnie ta ostatnia cecha zmusiła mnie do napisania tego tematu, gdyż większość osób nagrywa urodziny, imieniny etc.

Cena jaką mogę dać za kamerę to ok. 3500zł. W grę wchodzą zarówno używki jak i nówki (wtedy cena moze być ciutkę wyższa).
Zależy mi, by mieć fajną kamerę gabarytów nie takich jak mają reporteży z TV, ani takich malutkich jakie są za tysiąc złoty! Myśle o takiej wielkości jak najnowsze kamery sony/canon (35-50cm długosci). Co będę robił z kamerą - przede wszystkim nagrywał zwierzęta (ptaki, ssaki) no i co jakiś czas krajobraz/okolice. Nie wiem czy brać kamere ze zmiennymi obiektywami czy może jedną kamere z 35x zoomem? Obiektyw jaki bedzie na stałe lub tylko dołączony w zestawie musi byc stosunkowo jasny, by móc spokojnie nagrywać w trudnych warunakch oświetleniowych.
Zależy mi również na dużej ilości klatek na sekunde i na tym, żeby mikrofon był bardzo dobry, a nie "skrzeczał". - Oczywiście AF obowiązkowo :wink:

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Ps. Jeżeli wybór padł by na canona, to czy spokojnie mógłbym podłączyć canona 300mm f4 is usm - czy moze byłby za ciemny do kamery?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Wrz 2010, 17:11 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2006, 12:22
Posty: 238
Miejscowość: Kraków
A jak go chcesz podłączyć??? :shock:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Wrz 2010, 19:27 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 09 Wrz 2010, 16:18
Posty: 8
Miejscowość: Polska
Kenzo napisał(a):
A jak go chcesz podłączyć??? :shock:


Normalnie przez adapter. Przecież w tych większych kamerach za 8-12 tys jest możliwość podłączenia obiektywów własnej produkcji (np. Canon do canona).... :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Wrz 2010, 08:40 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2006, 12:22
Posty: 238
Miejscowość: Kraków
Przyrodnik, Tak jak powyżej napisane.

Jak chcesz długi i dobry obiektyw + dobrą jakość, to w tej cenie mozesz sie zmiescic z lusterkiem 550D + jakiś Tascam recorder do nagrywania dźwięku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Wrz 2010, 13:59 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 09 Wrz 2010, 16:18
Posty: 8
Miejscowość: Polska
lustro to lustro, a kamera to kamera;)

Przepraszam, ale czy w tej kamerze, szkła nie można zamienić? (na marginesie, co mają na myśli przez napisanie - "pełna kontrola obrazu"? czyli, że nie ma autofocusa i tylko ustawianie ręczne ostrości czy jak?)

http://allegro.pl/interfoto-canon-xl2-z ... 15261.html

Moze dałem złą kwotę -> załóżmy, że do 5 tys;)

Jaki model kamery tego typu jak powyżej, byście mi zaproponowali? Z góry dziękuje!

Ps.
Interesują mnie kamery w stylu Sony VX 2100 MiniDV, lecz z obiektywem przynajmniej 20x optycznie :D
albo panasonic AG-DVC30 - 18x optyczny tez moze byc;)
CO o tych kamerach sądzicie? Jak idzie z jakością?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Wrz 2010, 13:16 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 09 Wrz 2010, 16:18
Posty: 8
Miejscowość: Polska
Jaroslavus napisał(a):
Przyrodnik napisał/a:
lustro to lustro, a kamera to kamera;)


Radzę pogłębić swoją wiedzę.


:mrgreen: :lol: :twisted:
lustro-> aparat fotograficzny; aparat to aparat (służy tylko do robienia zdjęć, a kamera to kamera (służy do filmowania)....


A co jest takiego złego w sd? Co można mi zaproponować do kwoty 5k z "większych/srenich" kamer z dobrą jakością.

Nie ukrywam, że interesująca jest ta aukcja -> :)

http://allegro.pl/kamera-canon-xl1s-pal ... 24906.html

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc/opinie o w/w kamerze


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Wrz 2010, 12:29 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 09 Wrz 2010, 16:18
Posty: 8
Miejscowość: Polska
Jaroslavus napisał(a):
Przyrodnik napisał(a):
lustro-> aparat fotograficzny; aparat to aparat (służy tylko do robienia zdjęć, a kamera to kamera (służy do filmowania)....


G***o prawda. Nie gadaj tylko użyj google.



:lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: Załamujesz mnie kolego. Nie wiem jak prościej to wytłumaczyć, ale spróbuje. Uważam, że aparatem fotograficznym (np. Canon 40d czy Nikon d3) jest do robienia zdjęć, a nie do filmowania (nawet jak posiada funkcję filmowania); tak samo jest z kamerą (tylko oczywiście na odwrót) np. nowa kamera Sony - posiada funkcje robienia zdjęć o rozdzielczości 14megapikseli...
:mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Wrz 2010, 12:47 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Przyrodnik napisał(a):
Jaroslavus napisał(a):
Przyrodnik napisał(a):
lustro-> aparat fotograficzny; aparat to aparat (służy tylko do robienia zdjęć, a kamera to kamera (służy do filmowania)....


G***o prawda. Nie gadaj tylko użyj google.



:lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: Załamujesz mnie kolego. Nie wiem jak prościej to wytłumaczyć, ale spróbuje. Uważam, że aparatem fotograficznym (np. Canon 40d czy Nikon d3) jest do robienia zdjęć, a nie do filmowania (nawet jak posiada funkcję filmowania); tak samo jest z kamerą (tylko oczywiście na odwrót) np. nowa kamera Sony - posiada funkcje robienia zdjęć o rozdzielczości 14megapikseli...
:mrgreen:


:|
Szkoda słów... Weź najpierw poczytaj, pooglądaj zamiast pisać takie brednie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Wrz 2010, 14:00 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 19 Sty 2008, 23:29
Posty: 170
Miejscowość: Ś-cie
Mam Canona 40d i on na pewno nie jest do ''filmowania'', chyba, że biegasz z laptopem na którym masz zainstalowane ruskie oprogramowanie zgrywające obraz na dysk twardy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Wrz 2010, 17:26 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 09 Wrz 2010, 16:18
Posty: 8
Miejscowość: Polska
Jaroslavus,
Jaroslavus napisał(a):
Podkreślam po raz kolejny, to co napisałeś to jakieś brednie i kompletnie nie jesteś na czasie.


W takim razie, powiedz na czym mój bład polega? Chodzi wam o przekonania dot. czym kręcić czy może o technologie?


A możecie mi odpowiedziec na pytanie dot. Canona XL1 ? Czy dalej będziecie udawać, jakimi to jesteście "dziećmi google", wysyłając każdego do tej wspaniałej wyszukiwarki :?:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Wrz 2010, 19:11 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 09 Wrz 2010, 16:18
Posty: 8
Miejscowość: Polska
Jaroslavus napisał(a):
pewnie sobie poradzisz :evil:


zapewne tak, gdyż pewna osoba X nie chce mnie wyprowadzić z błędu, lecz odsyła mnie do google, bym tam napisał "swoj problem", którego ja osobiście nie zauważam... :arrow: :roll: :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Wrz 2010, 14:11 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 26 Kwi 2009, 15:54
Posty: 27
Miejscowość: el opo, mexico
Jakby Ci sie chcialo kliknac, to jest pewien popularny watek w tym dziale, chyba nawet pierwszy czy drugi w kolejnosci :| :?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Wrz 2010, 23:30 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Nazwijcie rzeczy po imieniu.Może problem jest w komunikacji.
Zawsze z dystansem podchodzę do nowości.
Dlatego nigdy bym nie przypuszczał ,że dojdę do momentu kręcenia aparatem sławnym 5D
(obraz) i rejestracji dzwięku kamerą.
Przez takie rewolucje niektóre sprzęty spadają cenowo na łeb na szyję...
Sprzęt do 3,5 jest raczej do sprawdzenia w skllepach.Problemy robią się powyżej 5,6 tys gdzie trzeba zamawiać bez możliwości sprawdzenia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Wrz 2010, 15:28 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Ja mam Canona HV30 (~3 tys.) i Canona 550D (~3 tys). Powiem tyle: kamera jest wygodniejsza ale jakość hmm... chyba jednak daję plus 550D.
Akurat w tym modelu aparatu autofokus przy filmie działa kiepsko więc tylko manual wchodzi w grę jak dla mnie. No i można zmieniać obiektywu, co jest dużym plusem. Właśnie czekam na obiektyw 50mm 1.8 specjalnie do kręcenia filmików go kupiłem.

Prawda jest taka że jak się chce i jak się umie to można wszystkim nakręcić dobry film. Przykładowo jeden z odcinków Dr House'a był nagrywany w całości Canon 5D Mark II i dał radę.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group