Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 10:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: profesjonalna kamera cyfrowa
PostWysłany: 02 Sie 2010, 17:44 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 02 Sie 2010, 17:31
Posty: 6
Miejscowość: wszechświat
Witam,

Chcę zająć się ze znajomą filmowaniem ślubow.
Trafiłam na to forum, żeby zapytac o radę w sprawie kamery. Jaką więc polecacie?
Mamy na to kilkanaście tysięcy co do tej sumy proponujecie?

Znajomy wskazywał na ten model Canona
A wy co o nim powiecie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Sie 2010, 20:02 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Cytuj:
Chcę zająć się ze znajomą filmowaniem ślubow

Kolega chyba przeoczył. Poza tym obiektyw jest raczej jasny. Kwestia małej matrycy :wink:
Do ślubów jest to wybór bardzo dobry. Nie będę się rozpisywał bo podobnych tematów o kamerach było już multum.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Sie 2010, 23:57 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
Jaroslavus skoro bytku_niebytku pyta o kamere to znaczy ze nie ma o tym pojecia. A ty od razu walisz znany slogan "5d" bez najmniejszego zastanowienia. Oprocz bokehu zapomniales napisac odnosnie 5d o nastepujacych cechach:
Maksymalna dlugosc ciaglego zapisu - 12 minut
Reczne ostrzenie
Mocny i widoczny efekt rolling shutter
Brak sensownych wyjsc audio
nieporeczna
Dobre szkla kosztuja tyle co aparat (czesto i znacznie wiecej)
Brak szkiel z sensowna przeslona i stabilizacja obrazu ( przynajmniej u canona)
A na koniec ten twoj bokeh - plytka glebia ostrosci oznacza mala tolerancje bledu przy ostrzeniu.
Wiec przestan wciskac 5d wszystkim bo dla czlowieka poczatkujacego a juz szczegolnie do wesel to on sie nie nadaje( mowa o 1 kamerze) , a przytaczajac przyklad stillmotion dopisz ile aparatow bylo na miejscu i czy nie bylo normalnej kamery hd w postaci zabezpieczenia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Sie 2010, 09:24 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2006, 12:22
Posty: 238
Miejscowość: Kraków
A ja myślę, że bytku_niebytku w ogóle ma mętne pojęcie o tym co chce robić, więc tym bardziej Wasza dyskusja jest bezsensowna. :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Sie 2010, 11:54 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
Jaroslavus czyli twierdzisz ze jestes w stanie nakrecic prawidlowo wesele z pomoca jednego 5d bez zadnych dodatkowych kamer?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Sie 2010, 15:08 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
mario napisał(a):
Jaroslavus czyli twierdzisz ze jestes w stanie nakrecic prawidlowo wesele z pomoca jednego 5d bez zadnych dodatkowych kamer?

Ja jestem, że można pewien bo takowe nakręciłem ale na pewno nie jest o rzecz wygodna i łatwa. Początkującym nie polecam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Sie 2010, 15:33 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 02 Sie 2010, 17:31
Posty: 6
Miejscowość: wszechświat
Czym mam mętne pojęcie o tym, co chcę robić?
O temacie mętnego pojęcia nie mam tylko o kamerach/kamerze, która będzie potrzebna. Jakw idze te specyfikacje na Winmarze to oczy mi wychodzą. Niby kamera jest sprzetem analogicznym do aparatu, ale jednak innym.
Chetnie kupiłabym 5D czy 7D, ale nie sądzę, żeby pary młode łyknęły haczyk i dały mi zlecenie. W końcu filowiec ślubny nie ważne jak kreci ważne czym.

Poogladam to co podsuwacie.

Poogladam chetnie tez linki jakie podsuniecie, panowie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Sie 2010, 16:39 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Nie no, różnica jest spora. Przede wszystkim kamerą możesz uzyskać płynny zoom.
Cytuj:
nie możesz zmienić obiektywu

Bo i w jakim celu. Kamery mają obiektywy z zakresem, którego nie ma chyba żadne szkło do aparatu także nie można się tutaj zgodzić. Z kamerą na pewno jesteś bardziej elastyczny.
Może być sytuacja, że coś ciekawego się nagle wydarzy wtedy gdy Ty będziesz musiał wymienić obiektyw i co wtedy. Z kamerami nie ma żadnych problemów, większość zrobisz na automacie a z aparatem trzeba się bawić.

Ja wesele zrobiłem na niecałe 2h. Klip z niego: http://vimeo.com/12499839 (hasło: 1234)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Sie 2010, 19:54 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Jeżeli mam okazję filmować kamerą to kręcę fx1. W domu mam xm1 i na automacie/preselekcji też jest ok.
Cytuj:
agc czy nawet dźwięk

To akurat rozumiem bo w canonach to już chyba standard.
Cytuj:
2h to dla mnie przesada, całość powinna trwać góra godzinę

No nie bardzo. Nie wiem ile już wesel sprzedałeś ale ludzie raczej chcą mieć jak najwięcej rzeczy zarejestrowanych na wideo. Opcja, którą podałeś nawet jest dobra ale jak na razie mało kto na nią się decyduje.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Sie 2010, 21:07 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
Hirosz a wrzuc cala przysiege i jeden caly kawalek z sali jesli mozesz. Po teledysku niestety nie widac jak sobie radzisz, bo mogles wszystkie babole wyciac (wcale nie twierdze ze sobie nie radzisz, chcialbym tylko zobaczyc jak to rzeczywiscie wyglada).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Sie 2010, 21:48 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Cytuj:
a taniec jest jeszcze łatwiejszy, szczególnie że im więcej cięć montażowych tym lepiej to wygląda.

Taniec właśnie tak zrobiłem, aczkolwiek można by się doczepić do paru miejsc. Po prostu jak ktoś bardzo uważnie ogląda to nie ma bata żeby nie zauważył, ze coś jest nie tak.
Kościół też tak robię ale zawsze mam problem z małą ilością materiału :D Jakoś zawsze mi tak na styk starcza :) Dwie kamery w kościele byłyby dobrym rozwiązaniem. Nawet taka ustawiona na statywie żeby rejestrowała reakcje młodych podczas kazania.
Innych fragmentów na razie nie wrzucę ze względu na brak czasu i słabego neta. Może w późniejszym terminie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Sie 2010, 01:04 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
W skrocie - przysiega nie powinna wygladac tak ze ponad polowa przysiegi to przebitki. Jesli uwazasz ze to akceptowalne to sorry ale nie rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi. Inna sprawa jest to ze ksiadz moze cie po prostu wyrzucic (zalezy od ksiedza). A skoro przysiega nie trwa raczej za dlugo to sa spore szanse ze cos zwalisz- cos ci ucieknie jak bedziesz za duzo latal z aparatem. I co wtedy zrobisz? Powiesz mlodym ze chciales miec efektowne ujecie ale nie wyszlo? dasz rodzicow mlodych podczas nakladania obraczek?
Sale oczywiscie mozesz pociac, ale raz ze nie zawsze wyglada to dobrze - istnieje cos takiego jak rytm, nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawe, oraz ujecia w ktorych widac orkiestre odpadaja,czesto tez widac ze obraz nie odpowiada dzwiekowi a jesli znow poswiecisz temu zbyt duzo czasu to wiem skad piszesz ze to jest malo oplacalne. Z drugiej strony jak dasz wyzsza cene to rownie dobrze mozesz to zrobic na 2 kamery z duzo lepszym efektem.

I zanim znow tak fatalnie komus doradzisz, to pomysl ze jesli ta osoba cie poslucha to wywali kilkanascie tysiecy na sprzet ktory co najwyzej srednio nadaje sie do tego typu zadania i do tego trzeba naprawde swietnie znac sie na rzeczy.

hirosz: sale tez chcialem zobaczyc z tego powodu iz widzialem takie ciekawe momenty jak 2 osoby tanczace ze soba i tylko 1 jest w ostrosci.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Sie 2010, 13:19 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
Jaroslavus Wiec nie zrobiles ZADNEGO wesela lustrzanka a caly czas dyskutujesz jakie to wszystko jest proste? I wciskasz ludziom ktorzy nie maja wiekszego pojecia o tym zeby robili wesela lustrznka podczas gdy Ty robisz kamera?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Sie 2010, 23:12 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
Ale zabierasz glos w temacie na ktory wiekszego pojecia nie masz i doradzasz sprzet na ktorym nie pracujesz. Dla mnie to czysta hipokryzja.
Kiedy przestana cie utrzymywac rodzice zrozumiesz ze sprzet oraz uzyte srodki dopasowuje sie do budzetu a nie na odwrot.
Cytuj:
Nie mniej jednak coś widzę że Cię nie przekonam że dobrze być kimś więcej niż "kamerzystą".
Wiem ze jestes wybitnym operatorem , tylko nikt cie nie potrafi docenic.

I nie bede juz z toba dyskutowal gdyz probujesz mnie obrazic (pare razy na tym forum juz pokazales swoja kulture osobista) dopowiadajac sobie pare rzeczy na moj temat i co gorsza piszac o tym publicznie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Sie 2010, 00:06 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Ja bym się z takimi radami wstrzymał. Z całym szacunkiem ale brak doświadczenia niestety jest odczuwalny w Twoich wypowiedziach. Wczoraj na przykład kręciłem na weselu gdzie odgrywki trwały ponad godzinę a młodzi chcą mieć całe. I co, mam im powiedzieć, że tak się nie powinno robić, że koledzy doradzają całość zmieścić w godzinie i to bezmyślne i prymitywne? No sorry. Nasz klient, nasz pan.
Śluby to marny zarobek? :| To daj mi jakieś inne oferty pracy. Chętnie rozpatrzę :wink:
Cytuj:
5D/7D/550D, kilka szkieł, trochę akcesoriów i jeżeli ma zamiar montować to program montażowy.

Jak już to nie jakiś tylko premiere koniecznie CS5. Chyba, że nie masz co robić z wolnym czasem.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group