Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 16 Kwi 2024, 20:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Redrock M2 Encore i DVX100B, kilka pytan.
PostWysłany: 24 Lip 2010, 20:42 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2008, 13:46
Posty: 14
Miejscowość: Poznań
witam wszystkich, jestem nowy w temacie i mam pare pytan, czymkolwiek sie ze mna podzielicie - bede bardzo wdzieczny! (operuje angielskimi nazwami bo jestem teraz w stanach, prosze o wyrozumialosc przy tlumaczeniu).

posiadam kamerke panasa, dvx100b, i kupuje caly osprzet. z poczatkiem sierpnia bedzie to redrock m2 encore i mam skromne pytanko. jak polaczyc kamere z adapterem? oczywiscie zakladamy ze mam rozdzki, z tego co wiem potrzebny jest achromat, ale to dalej 72mm, a wejscie do redrocka 52mm? probuje znalezc jakies step down rings, ale w ciemno nic nie bede przeciez wybieral. a z przodu oczywiscie jakis nikon 50mm.

do rozdzek raczki i podporka na ramie, no i mattebox z francuskimi flagami? czy tak to sie nazywa? :)) oslony z przodu obiektywu, mam nadzieje, ze wszystko jest jasne ;)

nie obedzie sie bez shotguna (jakis rode), swiatla na kamere, no i w planach mialem flycam merlina, ale raczej nie starczy mi kasy wiec sprawie sobie flycama 5000.

Dodalibyscie cos do tego zestawu, zmienili? no i moze polecicie jakies dobre i w miare tanie swiatlo na kamere?

smiac mi sie troszke chce bo wszyscy (przynajmniej tu w stanach) maja bzika na punkcie nowych aparatow canona (5d, 7d), jak napisalem planowany zestaw do dvxa na innym forum to pierwsza odpowiedz jaka dostalem to: wez ta kase i kup canona. nie chce teraz canona, choc kupie go pewnie za rok, a czemu nie chce to inny temat na to forum.

pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lip 2010, 17:15 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Cytuj:
smiac mi sie troszke chce bo wszyscy (przynajmniej tu w stanach) maja bzika na punkcie nowych aparatow canona (5d, 7d), jak napisalem planowany zestaw do dvxa na innym forum to pierwsza odpowiedz jaka dostalem to: wez ta kase i kup canona.

Miałem dokładnie to samo napisać. Możesz mi wytłumaczyć jaki jest sens zakupu takiego adaptera?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lip 2010, 19:15 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2008, 13:46
Posty: 14
Miejscowość: Poznań
a jednak! :)

1. aparat z obiektywami to okolo 2 tysiecy dolarow. plus osprzet - razem 3 tysiace dolcow. to pierwsza sprawa. (moge podjac probe skolowania tej kasy).

2. druga - obrobka materialu - czterordzeniowy amd phenom sprzed dwoch lat pociagnie premiere z materialem hd?

3. efekt jello (nie wiem jak to po polsku), szybkie obracanie kamera znieksztalca obraz (brzydko to wyglada).

4. obraz z adaptera jest bardziej szlachetny w moich oczach lacznie z pieknym trybem progresywnym panasonica. hd mnie nie podnieca tak bardzo jak wiekszosc ludzi ktorych znam.


Ale kompaktowosc canona i zapis na cyfrowym nosniku w porownaniu z osprzetem do adaptera przekonuje mnie do jego zakupu i wszystko jest do lykniecia. co sadzisz?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lip 2010, 21:03 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Obiektywy tak czy siak musisz kupić. Do tego jakieś statywy i na początek powinno wystarczyć (nie napisałeś co chcesz tym kręcić). Z obróbką materiału jest tak, że albo konwertujesz footage z aparatu do innego formatu (są specjalne programy nawet konkretnie do tego) albo jestes skazany na chwilę obecną na premiere cs5. Jello nie będzie jeżeli wiesz jak się sprzętem posługiwać. Kręcąc z wykorzystaniem adaptera przepuszczasz obraz przez dodatkowe elementy co wiąże się z degradacją obrazu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Lip 2010, 00:02 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2006, 12:22
Posty: 238
Miejscowość: Kraków
McLovin napisał(a):
1. aparat z obiektywami to okolo 2 tysiecy dolarow. plus osprzet - razem 3 tysiace dolcow. to pierwsza sprawa. (moge podjac probe skolowania tej kasy).


Cóż kamera + adapter + obiektywy + reszta osprzętu, cenowo chyba podobnie do Canon + obiektywy + reszta.
Zresztą na obiektywach możesz zaoszczędzić nieco (w jednym i drugim przypadku) kupując przejściówkę na M42 czy bagnet K i kupując stare manuale.

McLovin napisał(a):
2. druga - obrobka materialu - czterordzeniowy amd phenom sprzed dwoch lat pociagnie premiere z materialem hd?


Tego nie wiem, Avid na tym by hulał :)
Ale chyba nawet Premiere ma możliwość pracy w offline na gorszym materiale i zmasterowanie tego finalnie.

McLovin napisał(a):
3. efekt jello (nie wiem jak to po polsku), szybkie obracanie kamera znieksztalca obraz (brzydko to wyglada).


Rolling-shutter eliminujesz przy pomocy pluginów, lub za pomocą programów do compositingu.
Niestety to wada matrycy CMOS, a Canon nie ma wbudowanego oprogramowania (jak RED) aby to usuwać na bieżąco.

McLovin napisał(a):
4. obraz z adaptera jest bardziej szlachetny w moich oczach lacznie z pieknym trybem progresywnym panasonica.


Ja jednak wolę osobiście czysty obraz i dowolne "psucie" go w postprodukcji. Ziarno łatwiej dołożyć niż wyeliminować.

McLovin napisał(a):
hd mnie nie podnieca tak bardzo jak większość ludzi których znam


To chyba nie kwestia podniecania, a ogólnego postępu. Po prostu zwykły PAL na 42 calowych telewizorach i powyżej jest raczej kiepski jakościowo. Poza tym jeśli myślisz o pokazach kinowych to duża rozdzielczość też jest wskazana. A nawet jeżeli upierasz się przy standardowym PAL-u, to HD daje ci większe możliwości w postprodukcji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Lip 2010, 05:39 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2008, 13:46
Posty: 14
Miejscowość: Poznań
ok, ja tu licze kase po prostu, bede musial jednak troche dolozyc, ale jestem juz przekonany do zakupu canona. dziekuje wam pieknie panowie! sporo daly te rady, zaczalem drazyc temat i przejzalem od cholery filmow z uzyciem tego sprzetu. hd daje o wiele wieksze mozliwosci, zgadzam sie w stu procentach.

zloze to wszystko w ladna calosc z rozdzkami i monitorem do podgladu i regulacja ostrosci jak sie uda. przedemna jeszcze dwa miesiace pracowania w barach i restauracjach, musze dowalic sobie godzin na grafiku, po prostu wypoce tego canona :)

co krece? klipy, krotka forma glownie, czasem jakis dokument na pare minut. niezaleznie. teraz w szczecinku jest 700 lecie (moje miasto) i zorganizowali konkurs filmowy ktory chce wygrac, mam juz trzy ladne aktorki, 23 wrzesnia nagrywamy, do 20 pazdziernika film musze oddac, zamieszcze na forum jak bedzie gotowy.

jeszcze raz dzieki za dobre rady! ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group