Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 14:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Statyw do Glidetracka, może Fotomate 68221?
PostWysłany: 05 Cze 2010, 10:25 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Mar 2007, 17:26
Posty: 9
Miejscowość: Warszawa
Hej,

piszę w sprawie statywu do Glidetracka (koniecznie musi to być jeden stabilny statyw, a nie dwa ponieważ szyna będzie robić za mini-kran). Chodzi mi po głowie taniutki Fotomate 68221 -> http://4444.com.pl/pl,product,603775,pr ... 68221.html bądź http://4444.com.pl/pl,product,603154,pr ... ,9221.html
Czy ktoś z nich korzystał i mógłby mi wyłożyć plusy i minusy tego sprzętu?

Planuję kupno statywu, który miałby duży udźwig. Nie stać mnie na Manfrotki a potrzebuję czegoś co wytrzymałoby w pojedynkę udźwig szyny Glidetracka. Szyna waży 3kg + wiadomo ciężar kamery i głowicy dodatkowej to około 4kg. Do tego trzeba brać pod uwagę, że cały ciężar idzie co jakiś czas na któryś koniec szyny więc statyw musi to wytrzymać i nie kolebać ani przechylać się na stronę z ciężarem. Zastanawiam się czy ten statyw to wytrzyma?

Tak czy inaczej proszę o opinię czy da radę znaleźć coś stabilnego i nie drogiego (wiem, że pytam o prawie niemożliwe)?

Nie znam się na fizyce więc nawet nie wiem jaki powinien być udźwig statywu aby wytrzymał ciężar sprzętu przesuniętego na jeden koniec szyny. Szyna ma 1m długości.

Z góry dzięks i pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group