Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 19:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kamera do 7 tyś.(Pomoc w wyborze)
PostWysłany: 16 Mar 2010, 16:50 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2009, 16:51
Posty: 151
Miejscowość: Wrocław
Witam!
Chciałbym kupić kamerę do 7 tyś. i liczę, że pomożecie mi dokonać mądrego wyboru. Mam kilka kamerek na oku, ale wasze propozycje ( mam nadzieje, że sprawdzone), które tutaj zamieścicie, oczywiście też wezmę pod uwagę. Jestem samoukiem, i moje pytanie jest kierowanie tym, że chcę uniknąć nieprzyjemności spowodowanych złym wyborem kamery.
Czekam na ciekawe propozycje!
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Mar 2010, 21:10 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 11 Cze 2007, 19:39
Posty: 130
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
nie wiem jak z 7D ale 5D w najblizszym czasie canon ma wypuscic update firmware i ma dojsc mozliwosc rejestracji filmu w 25 i 24 fps wiec moze warto skierowac sie w strone 5D ? nie wiem ile kosztuje 7d ale 5d ok 6,5k zł (samo body) do ktorego trzeba bylo by jeszcze dokupic kilka obiektywow wiec mozliwe ze w kwocie 7k zł sie nie zamkniesz

edit:
wczoraj (tj 15 marca) canon wypuscil ten update o ktorym pisalem wyzej i zawiera :


Cytuj:
The new firmware incorporates the following updates and benefits:

1) Frame rate now to include 24fps (cinema) and 25fps (PAL broadcast). Shoots a variety of frame rates, overcomes the need for compression/retiming

2) Movie shooting in shutter-priority AE (Tv) and aperture-priority AE (Av) modes. This allows users have greater creative control over the exposure and depth-of-field

3) Manual adjustment of sound recording levels (64 levels). This provides much greater creative control with the camera’s sound recording

4) Sampling frequency changed (from 44.1 KHz to 48 KHz). Makes video and audio synchronisation easier

5) Histogram display for shooting movies in manual exposure

6) Fixes some bugs such as communication between the camera and the attached lens is sometimes interrupted after manual sensor cleaning

* source Canon.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Mar 2010, 21:37 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Cytuj:
Canon 7D + podstawowe szkła.

Miałem dokładnie to samo napisać. Tylko oczywiście do tego statyw naramienny. Body można znaleźć nawet za ok. 4k. Ostatnio właśnie poluję na jakąś okazję :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Mar 2010, 13:30 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2009, 16:51
Posty: 151
Miejscowość: Wrocław
A jak jest z rejestracją dźwięku przy realizowaniu filmów aparatem? Musze mieć do tego osobny sprzęt, czy ten aparat ma na takie sprzęty wejście?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Mar 2010, 14:14 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 11 Cze 2007, 19:39
Posty: 130
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
napewno ma , ale lepiej poszukaj na necie zeby znalezc stosowne informacje


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Mar 2010, 18:05 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
canon 550D - jesli chodzi o film to mniej wiecej to samo co 7d. Ale widzialem pare ujec z 5d - kamera trzymana z reki i efekt potworny. Efekt rolling shutter w calej okazalosci.Naprawde straszna galareta.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Mar 2010, 19:41 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 11 Cze 2007, 19:39
Posty: 130
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
mario, wszystkie CMOS'y mają rolling shutera, nawet REDONE i trzeba to usunąc w postprodukcji :)
z tym ze red one ma w firmare, cos do usowania rolling shuttera ale ie eliminuje go w 100% wiec i tak trzeba go poprawiac np w ae a pomoca pluginow


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Mar 2010, 00:06 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
ale cmos cmosowi nie rowny. porownaj efekt rolling shutter w sony ex1 a np w 5d.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Mar 2010, 10:07 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 11 Cze 2007, 19:39
Posty: 130
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
rowny czy nie, RS nie usuniesz w zadne sposob firmwareowo, trzeba to i tak robic w postprodukcji , w kazdym badz razie nie ma co wypisywac co lepsze co gorsze bo to do niczego nie prowadzi, canon i tak oferuje bardzo wiele przy nie wielkiej cenie, a ten aparat ma naprawde spore mozliwosci, wieksze niz nie jedna kamera,
co prawda wiele osob zaraz zacznie dyskusje wyzszosci kamery nad aparatem lub na odwrot ale ja nie mam na celu rozpoczynac tego tematu ktory moze doprowadzic do malej wojny, hce tylko pokazac ze dzisiejsza technika pozwala na bardzo wiele i obecnie aparaty fotograficzne dorownują, a czasem przeywzszaja mzliwosciami nie jedną kamere bo technika juz jest na odpowiednim poziomie zeby to zapewnic, jeszcze troche i aparaty beda jeszcze lepsze niz obecnie i bedzie mozna krecic naprawde niezłe rzeczy, jak ktos chce zobaczyc uzycie canona 5d mk2 do VFX to polecam zobaczyc zwiastun 36 stairs , to nadchodzacy krotkometrazowy film Jonkajtysa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Mar 2010, 23:46 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
caly watek i tak jest bez sensu , nigdzie nie jest napisane do czego kamera ma sluzyc. A to jest podstawa przy dokonywaniu wyboru.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Kwi 2010, 20:16 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2009, 16:51
Posty: 151
Miejscowość: Wrocław
Na początku powiem, że nie bardzo widzi mi się zakup aparatu z możliwością nagrywania filmu, dlatego jeśli podacie teraz takie propozycje, to raczej z nich rezygnuję. Chciałbym kupić kamerę - a ma ona służyć do nagrywania filmów zarówno dokumentalnych, jak i krótkometrażowych etiud fabularnych.
Aktualnie mam kamerę Sony DCR- SR55E - piszę o tym tak dla porównania.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Kwi 2010, 21:36 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Ja się ostatnio zadłużyłem i zamówiłem wymarzonego 7d także jak przyjdzie to postaram się zrobić jak najszybciej test i umieszczę na forum żeby przekonać kolegę co to cudeńko potrafi. Na razie w domu już leży tylko 18-55mm is ze względu na finanse. Planuje do filmowania kupić 50mm 1.8 a tego zooma do foto reportażu ( bo w końcu do szkół filmowych bardziej zdjęcia są potrzebne) ale zanim tak się stanie to sprawdzę jak się ten kit spisuje, a przede wszystkim stabilizacja i dam znać ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Kwi 2010, 18:17 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2009, 16:51
Posty: 151
Miejscowość: Wrocław
Zastanawiam się jak przy aparacie fotograficznym wygląda ściaganie dźwięku na mikrofon. Czy można mikrofon podpiąć pod aparat? I na co wtedy ten dźwięk zgrywam?
A druga kwestia to filmowanie z ręki. Kamera jest o tyle komfortowa, ze można ją zarzucić na ramię przy kręceniu np. tzw. dokumentu towarzyszącego. Jest jakiś sposób, aby podobną stabilizację, nawet przy takim kręceniu zachować w aparacie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Kwi 2010, 20:27 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2009, 16:51
Posty: 151
Miejscowość: Wrocław
A ten rejestrator dźwięku mogę podczepić pod aparat? Aktualnie nie mam z kim tworzyć i muszę sobie radzić sam, dlatego dźwiękowiec odpada.
Nie chce zakładać z góry, ze zawsze będę używał statywu - pewnie niejednokrotnie wyniknie sytuacja, w której kamerę będę musiał trzymać ze sobą. Co wtedy? Czy statyw naramienny pomoże?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Kwi 2010, 21:47 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
aby kupic aparat dla filmowania musisz doskonale wiedziec co robisz. Ostrzenie praktycznie reczne na lcd od aparatu ( monitor zewnetrzny przy tym budzecie odpada), brak zebry(ogroomny minus), rolling shutter , koniecznosc dokupu obiektywow. Jesli zaczynasz dopiero przygode z filmem to przemysl ten wybor dokladnie. Do reportazy aparaty nadaja sie dosc srednio tak samo do krecenia z reki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Kwi 2010, 22:10 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2009, 16:51
Posty: 151
Miejscowość: Wrocław
Chciałbym wykorzystywać sprzęt, który zakupię również do dokumentów i filmowania bez statywu.

Co powiecie na to:
http://allegro.pl/item999581422_sony_hv ... order.html

[ Dodano: Pią 23 Kwi, 2010 23:15 ]
Zdecydowałem - biorę Canon'a 7D.
Moglibyście mi powiedzieć jakie podtsawowe elementy oprócz samego aparatu musze koniecznie dokupić. Mogą być jakieś linki na allegro ze szkłami lub statywami naramiennymi.
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group