Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 16 Kwi 2024, 18:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Adapter 35mm
PostWysłany: 01 Gru 2009, 17:28 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Witam,
Może wypowie się na jego temat ktoś kto jest obeznany ;)

http://allegro.pl/item831689926_dof_ada ... _50mm.html

Opłaca się kupić? Jak na moje oko jakość obrazu jest ładna ale na skompresowanym filmiku w Internecie nie wiele można zobaczyć. Ciekawi mnie czy warto kupować statyczny adapter, czy może lepiej dopłacić (przepłacić?) za wibrujący? Bo cena jest chyba kusząca.

Szukałem też na ebayu. Znalazłem coś takiego:
http://cgi.ebay.co.uk/New-35mm-DOF-adap ... 3357a9640e

Ale filmy na vimeo są kiepskiej jakości więc dużo nie mówią. No i jeszcze cały zachód z przesyłką i innymi opłatami...

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Gru 2009, 20:49 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 21 Paź 2009, 19:51
Posty: 29
Miejscowość: Zamość
lepiej kup z wibrującą ;) nic nie chce mówić ale wystawiłem na allegro takowy ;) ale na serio mówiąc to te z matówą statyczną dają ziarnisty obraz nie to co z te z wibrującą. Jak oglądasz na kompie HD albo 720p albo 1080p to jest tak sobie ale jak póścisz na telewizor to nie jest fajnie ...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Gru 2009, 21:26 
Offline
Klapser

Rejestracja: 27 Kwi 2008, 10:33
Posty: 71
Miejscowość: Tomaszów Lubelski
http://forum.kameraakcja.pl/viewtopic.php?p=37391#37391
Jak masz 1200zl na adapter to radziłym poczekac albo dozbierac bo warto.
Jest w nim zestaw soczewek achromatyczna i kondenser. Matówka porządna, że bez wibracji obraz jest ok ale wibracja tez jest wiec pylki itp. nie sa problemem.
Do tego obrazek jest plastyczniejszy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Gru 2009, 10:21 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Lipski napisał(a):
lepiej kup z wibrującą ;) nic nie chce mówić ale wystawiłem na allegro takowy ;)

Mówisz o tym za 2,5k zł? ;)

cin3ks, zajmujesz się sprowadzaniem sprzętu z USA? 1200 zł to póki ci za dużo dla mnie. Ale tak czy tak, chciałbym wiedzieć chociaż co to za adapter, jaka firma, jakieś przykładowe wideo z nim, zdjęcia bo póki co to kot w worku ;)
Tak do 1000 zł bym mógł wydać. Zastanawiałem się nad JAG35E+Canon FD 50mm, razem ponad 800 zł z przesyłką ale nie wiem jak sprawy z cłem i tym wszystkim. I zastanawiam się właśnie czy nie lepiej wydać pieniądze na miejscu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Gru 2009, 11:34 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 21 Paź 2009, 19:51
Posty: 29
Miejscowość: Zamość
cin3ks, jeśli mówisz że bez wibracji matówka jest ok to znaczy że jest beznadziejna a Ty na tym się nie znasz ... matówka musi być lekko "chropowata" mieć strukturę bo inaczej będzie bardzo słabo rejestrowała obraz z obiektywu.

deha21, mówię o tym http://www.allegro.pl/item835826437_wib ... jag35.html do tego dokupujesz jakiś stary obiektyw i jest super

Ja zamawiałem z USA i cła nie dostałem a przsyłka była na ponad 200$ jak dobrze pamiętam można trafić ale w 80% nie dorzucają cła albo z wartości w papierach z paczki. Możesz też spróbować firmą Polamer
A do jakiej kamery potrzebujesz?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Gru 2009, 16:24 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Potrzebuję do Canon HV30. Widzę, że adapter sprzedajesz fajny tylko, że mocowanie jest na 58mm, ja potrzebuję na 43mm ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Gru 2009, 16:56 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 21 Paź 2009, 19:51
Posty: 29
Miejscowość: Zamość
A mocowanie można zmniejszyć tz. albo na allegro albo na ebayu kupić step-up ring 43->58
coś takiego http://cgi.ebay.com/43-58-Metal-Step-UP ... 27acb81057

Mają to w każdym większym sklepie do mojego albo byś potrzebował 43->49 bo na 49 masz w komplecie albo 43->58 jak tej aukcji

to może odezwij się na GG do mnie 12463073


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Gru 2009, 18:29 
Offline
Klapser

Rejestracja: 27 Kwi 2008, 10:33
Posty: 71
Miejscowość: Tomaszów Lubelski
Nie wiem na jakiej podstawie pan twierdzi, że się nie znam. I nie wiem też gdzie pan dostał takie informacje, że matówka musi byc chropowata? W niektórych adapterach są stosowane szkiełka ochronne to co wtedy? Skoro nie są one chropowate. Matówki w jagach są to szkiełka polerowane tlenkiem glinu(uzywa sie go w róznych specyfikach do polerowania). Który może miec różne grubości ziarna oznacza się mikronami.
I do takiej matówki musisz miec kondenser którego nie widze na zdjęciach w pana adapterze.
A ziarno będzie i tak widoczne. Równie dobrze można użyc płyty cd lub jakiegos przeźroczystego kawałka plastiku spolerowanego chocby papierem wodnym i wprawic go w ruch i ziarna nie bedzie gwarantuje. Ale jakosc obrazka najlepsza ne bedzie tak samo jak w tych jagach. Matówka produkowana mechanicznie jest robiona dokładnie równomiernie więc nie ma ziarna. Sa też takie z wbudowanym kondenserem i wtedy mają bardzo gładką powierzchnię. I w ogóle nie wiem gdzie napisałem, że matówki w adapterach które będę miał są gładkie czy chropowate? Sa jakie mają byc i daja dobrą jakosc z wyłączoną wibracją. I takie matówki są bardzo jasne. Następnym razem radziłbym użyc jakiś autentycznych argumentów. Napisałem po prostu, że będę miał taki adapter i tyle.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Gru 2009, 19:49 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 21 Paź 2009, 19:51
Posty: 29
Miejscowość: Zamość
Niechce mi się zabardzo odpowiadać na wszystkie aspekty ale chyba źle się zrozumieliśmy. Wg mnie i moich doświadczeń a mam ich troche z DOF adapterami to matówka musi mieć odpowiednią gramature bo inaczej będzie masakra. Zresztą najlepszym podkreśleniem jest to że próbujesz wcinąć ludziom jakiś adapter a sam na oczy go nie widziałeś i czytając Twoje posty można wyciągnąć wniasek że wierzysz na słowo komuś że ma być to super ....

I skończmy tego offtopa bo odbiegliśmy od tematu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Gru 2009, 23:16 
Offline
Klapser

Rejestracja: 27 Kwi 2008, 10:33
Posty: 71
Miejscowość: Tomaszów Lubelski
Nic nikomu nie wciskam. A adapterach wiem wszystko i te co będę miał są składane przez pewną firme z usa. Z racji braku owych czesci w Polsce. I wiem, że obrazek bedzie dobry. Poza tym bedą filmy w sieci. Gdy je dostanę także sobie zobaczysz.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Gru 2009, 01:55 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Paź 2007, 20:28
Posty: 84
Miejscowość: Warszawa
Adapter ze statyczną matówką to banalna konstrukcja - zwłaszcza, że w sieci napisano (i narysowano) już na ten temat wszystko :)

Ja swój adapter zrobiłem z matówką Canon EE-S. Całkowity koszt < 300 zł

W weekend robiłem pierwsze testy - tak to widać:

http://szczauki.net/50mm

Generalnie było ciemnawo już, nie bardzo trafiałem z ostrością (f/1.8) - na ekraniku HV30-ki jest ciężko, bez 7" monitorka do podglądu się nie da.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Gru 2009, 15:33 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Ok, adapter kupuję od Lipskiego ;)

Też się zastanawiałem nad zrobienie własnego ale szczerze mówiąc nigdzie nie umiałem znaleźć odpowiednich części. Zawsze miałem dryga do majsterkowania ale bał bym się, że bym coś skopwał i te 300 zł poszłoby na marne ;)
Próbka twojego adaptera jest całkiem niezła. Trochę widać kuliste rozmazanie (nie wiem jak to się fachowo nazywa) ale jak za mniej niż 300 zł to wg mnie super.

Niedługo będę zakładał firme, co prawda zajmującą się grafiką i stronami www, ale myślicie, że na takie proste adaptery byłby zbyt? ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Gru 2009, 17:07 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Paź 2007, 20:28
Posty: 84
Miejscowość: Warszawa
Pierścienie pośrednie do Nikona + matówka Canon EE + redukcja 47 mm -> 58 mm. Najwięcej roboty de facto to wycięcie "GG-holdera" - ja to zrobiłem z plastiku z pudełka od płyty DVD, a potem wklejenie tego w odpowiedniej odległości od obiektywu :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Gru 2009, 17:31 
Offline
Klapser

Rejestracja: 27 Kwi 2008, 10:33
Posty: 71
Miejscowość: Tomaszów Lubelski
Adaptery które zamówiłem są wibracyjne, i posiadają soczewki a nie tylko rurka z matówką. Gdy zoomujesz przymyka się przysłona. Wiec troche stracisz na tym swiatła pomijajac fakt ze sam adpter zabiera go sporo. I w moich będziesz miał też możliwośc podłączenia do kamer z gwintem 72mm.

[ Dodano: Czw 03 Gru, 2009 17:33 ]
I w ogóle ten apdter lipskiego to nie jag. I nie masz też gwarancji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Gru 2009, 20:16 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Mam wrażenie że się nie lubicie. Może adapter Lipskiego nie będzie tak dobry jak twój ale będzie 2 razy tańszy. A jak pisałem nie chcę wydawać na niego fortuny.

[ Dodano: Sro 09 Gru, 2009 16:41 ]
Kupiłem apdater od Lipskiego. I mam takie coś:
Kamera HV30>43mm na 49mm>49mm na 58mm>Soczewka makro 49x0,75 +2>Adapter>Obiektyw Canon FD 1.4

Niestety nie umiem tego ustawić tak żeby było dobrze. Ustawiam ostrość manualną na kamerze, zoomuje żeby nie było winietowania. I jest bieda.

Bez zooma jeszcze ujdzie ostrość.
Image

Ale gdy zrobię zooma żeby nie było winietowania to niestesty jest tak. I niestety żadna regulacja ostrości nic nie daje.
Image

Lipski zasugerował że może trzeba będzie inną soczewkę makro. Co o tym myślicie?

Pozdrawiam

[ Dodano: Czw 10 Gru, 2009 11:52 ]
Poprawka, podalem złą kolejnośc i nazewnictwo. Tak ma być:

Kamera Canon HV30>43mm na 49mm>Pierścień (szeroki), które nie wiem co robi ;) > Makro +10>Adapter>Obiektyw Canon FD 1.4


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Gru 2009, 11:00 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 21 Paź 2009, 19:51
Posty: 29
Miejscowość: Zamość
a słuchaj spróbuj może bez soczewki makro i tego pierścienia na 49mm tego szerokiego (oprawka po filtrze ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Gru 2009, 11:14 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2007, 14:54
Posty: 171
Miejscowość: Proboszczów
Tak powinno być:
Kamera Canon HV30>Adapter>Obiektyw Canon FD 1.4

A co adapter nie ma wbudowanej soczewki w sobie, że robisz takie kombinacje?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Gru 2009, 11:36 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
naffnaff napisał(a):
Kamera Canon HV30>Adapter>Obiektyw Canon FD 1.4

Tyle to i ja wiem ;) Chodziło mi własnie o te redukcje i soczewkę.
Kolejność raczej nie jest przyczyną bo pytalem się gościa który robi adaptery i mi wyjaśnił pare rzeczy. Ustawienie ostrości też mi wyjaśnił i niestety nie mogę uzyskać ostrości :/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Gru 2009, 23:34 
Offline
Klapser

Rejestracja: 27 Kwi 2008, 10:33
Posty: 71
Miejscowość: Tomaszów Lubelski
Może matówka nie jest wystarczająco chropowata.
A na poważnie soczewka makro 2d to za mało przynajmniej w twoim wypadku.
I przy soczewkach makro można użyc zoomu ale minimalnego bo potem tracisz ostrosc.
Wiec musisz kupic makro ok 10d. Może jakis zestaw i bys wybral najlepsza, a póki co radze zdemontowac makro i użyc zoomu o ile to możliwe ale i tak wtedy wzrośnie ci wrtośc przyslony.
Ale w kalibracji pomoc ci powinien sprzedawca.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group