Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 11 Maj 2024, 20:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Marny sprzęt
PostWysłany: 06 Lis 2005, 00:19 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2005, 23:05
Posty: 214
Miejscowość: Pogwizdów
Wiecie co: zazdrość mnie zżera jak czytam te wasze posty o sprzęcie :) Ja pracuję na zwykłej kamerze analogowej, bez jakichkolwiek mikrofonów, statywów itp. Jedynie montażem zajmuje się profesjonalista. A jak to wszystko wychodzi? Jeszcze nie wiem, bo pierwszy film jest właśnie montowany. Jedyne co mnie pociesza, to prezentowany na tym forum wywyad z Rodrigezem :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Lis 2005, 00:36 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Nie masz sie co martwić, bo to nie sprzęt świadczy o wartosci filmu. Nawet najlepsza kamera, z najlepszym mikrofonem i przy najlepszym oswietleniu nie zrobi z gownianego filmu arcydziela. Oczywiscie - nie zaszkodzi, ale wazniejsza jest tresc.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Lis 2005, 01:01 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2005, 23:05
Posty: 214
Miejscowość: Pogwizdów
I to mnie właśnie podtrzymuje na duchu i mobilizuje do dalszej pracy!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Sty 2006, 23:15 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
też zależy od tego czym sie zajmujesz, co dla ciebie jest najważniejsze, bo reżyser, scenarzysta mają dbać o merytorykę, ale operator, dźwiękowiec, montażysta powinni dbać o jakość zdjęć, to troche bardizej techniczna praca... niemniej jednak dowolny przekaz może zostać zniszczony przez słabe wykonanie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Kwi 2006, 02:13 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 16 Kwi 2006, 22:05
Posty: 23
Miejscowość: Poznań
Hmm, no cóż ja pracowałem na starym Canonie, który jak na swoje lata (1994) był całkiem fajnym sprzętem. Niestety lekki, mało stabilny przy robieniu z ręki, kiepsko działający AF, no i 100% plastiku :) a no i nie dodałem że się zepsuł na jakiejś wyprawie...

Aktualnie czekam na SONY DXC-1800P do testów są to lata 80 kamerka TV i do dziś pracuje w kilku telewizjach kablowych (podobno). Niestety nie udało mi się odnaleźć o niej info więc cóż, czas poczekać na dotarcie sprzętu od kumpla i jak coś fajnego wyjdzie to podeślę info dotyczące efektu.

A swoją drogą gdzie by można było poszukać kamerki 16mm albo jakiejś innej na film? Może są jakieś "lombardy" warte uwagi, gdzie wycofane kamerki można za rozsądną kasę kupić? Jakoś ciągnie mnie do starszych kamerek. Bo im sprzęt gorszy tym większe są stawiane wymagania co do reszty co jest ciekawym "wyzwaniem" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Kwi 2006, 10:53 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
16mm są dostępne za śmieszne pieniądze czasami na allegro.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Kwi 2006, 12:16 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 16 Kwi 2006, 22:05
Posty: 23
Miejscowość: Poznań
Ale przeważnie te małe 16tki a ja bym chciał coś większego, z możliwością pracy bardziej zawodowo na takiej 16tce...

Ale że są to wiem bo kupiłem za 100zł dwie 8ki Rollei i Revue czy jak to się pisze tę drugą nazwę. :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group