Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 12:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Akcesoria do HV30
PostWysłany: 17 Wrz 2009, 19:40 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Witam,

Zastanawiam się nad stworzeniem tzw. rigu dla kamery ale chodzę po stronach i jak widzę te ceny to aż mnie coś bierze. Za np. zwykłego prostego follow focusa chcą 100$ (tak, dolarów... bo w Polsce takich rzeczy nigdzie nie znalazłem). Oprócz tego szukałem też statywu naramiennego, ceny zaczynają się od 250 zł (cena akurat ok) ale nie spełniają one moich wymogów ;)
Jako, że zawsze miałem smykałkę do majsterkowania to chcę stworzyć sobie samemu mój własny zestaw.
O to na czym mi zależy:

1. Statyw na ramienny - a właściwie prosta konstrukcja która podtrzymuję kamerę, żeby nie łazić z kamerą w łapie. Regulowane, żeby dostosować pod siebie i ewentualną rozbudowę zestawu. Po pierwsze trochę stabilizuje, po drugie wygląda bardziej pro ;)

2. Follow Focus - wiadomo, HV30 nie ma regulacji na pierścieniu. Bylem w castoramie poszukać jakichś częście ale nic konkretnego nie znalazłem oprócz kółka które zrobione jest z takiego materiału że za nic nie chce obracać drugiego. No nic... może użyję go do Dolly ;)

3. Osłona przeciwsloneczna - tutaj jest chyba najmniejszy problem bo znalazłem coś taniego:
http://cgi.ebay.co.uk/43mm-Lens-Hood-Ca ... HG10-HV30-

HV40_W0QQitemZ260474815252QQcmdZViewItemQQptZUK_Photography_CameraLenses_Lens_caps_hoods_adaptors_ET?hash=item3ca5824314&_trksid=p3286.c0.m14

Chociaz średnio mi pasuje bo wolałbym prostokątną. Szukałem też mateboxy ale są drooogie. Zrobić samemu też można ale nie wiem gdzie szukać materiałów i jak się za to zabrać.


I z nudów zrobiłem sobie prosty model 3d, żeby zobrazować sobie jakby to miało wyglądać.
Image

To coś na ramię będzie regulowane i w razie potrzeby odczepiane.
Uchwyt do kamery, żeby ją sobie nosić oczywiście też regulowany i odczepiany.
Rączki do trzymania będzie można odczepić i w tym miejscu nałożyć na statyw. Tutaj wątpliwość, czy będzie to dobrze wyważone żeby nie przechylało kamery w tył. Pewnie będzie ;)
Zastanawiam się jeszcze jak umieścić follow focusa...

A może znacie coś takiego, oczywiście w przyzwoitej cenie. Co o tym sądzicie? Może macie jakieś sugestie, rady, może sami coś podobnego robiliście? Gdzie się zaopatrywaliśmy bo ja nigdzie nie umiem znaleźć takich materiałów.


Ostatnio edytowany przez deha21 18 Wrz 2009, 17:44, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Wrz 2009, 09:18 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 30 Wrz 2008, 18:20
Posty: 62
Miejscowość: Busko-Zdrój
a ja zapytam Ciebie o coś z innej beczki. Te wszystkie przyrządy są Ci rzeczywiście niezbędne? chcesz używać kamery do filmowania wrażeń turystycznych i imprez rodzinnych? czy może chcesz nakręcić film ???

jeśli to ostatnie to teraz najważniejsze pytanie: NAKRĘCIŁEŚ JUŻ COŚ ???

najpierw zacznij filmować i w trakcie zobaczysz czego potrzebujesz. Inaczej zapędzisz się w wydatki, a później rozczarujesz się rzeczywistością tj brakiem pomysłu, brakiem aktorów, brakiem scenariusza,...itp

Ćwicz cechy miękkie filmowca, kreatywność, pomysł, scenopisanie.

ps
osłona na pewno się przyda, a także szkło ochronne na obiektyw. Najlepiej kupić wtedy pierścień przejściowy z 43 (taki ma hv30) na co najmniej 49 mm średnicy i najlepiej miedziany (nie koroduje i nie psuje plastikowego gwintu kamery).

ps2

jakie masz połączenie kamery hv30 z rode mic M3 ?? chodzi mi o ilosc kabli, przejscówek. Udało Ci się zakupić kambel minijack-XLR ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Wrz 2009, 09:49 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Póki co będę potrzebował tego sprzętu bardziej do dokumentalnych filmów a tam trzeba czasem chodzić. Przydałby się FlyCam ale nie wiem czy będę go używał tak często żeby wydawać na niego tyle kasy. Dlatego wolę statyw naramienny.

Co do pierścienia to chodzi Ci o to, żeby z 43mm przechodził na 49mm i kupić osłonę na 49mm? Masz może jakiegoś linka?

Z mikrofonem mam połączenie XLR-Jack->minijack (przejściówka) . Niestety nigdzie nie znalazłem kabla z minijackiem. W dźwięku pewnie nie słychać różnicy ale nie fajne jest to pod tym względem, że taka przejściówka i ogólnie kabel przeciąża gwint kamery, dlatego rozglądam się teraz za przejściówką w kształcie litery L (powinno trochę odciążyć kamerę).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Wrz 2009, 10:49 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 08 Kwi 2008, 22:57
Posty: 13
Miejscowość: Katowice
Proponuje konwerter szerokokątny Raynoxa 6600 z przejsciowka 43-52mm i na niego osłona prostokątna z Canona Ah1.
Wygląda pro i można kozaczyć:)

Wielka garść informacji nt kamery hv30 i sprzętu do niej znajdziesz na hv20.com. Chyba najlepsze takie forum.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Wrz 2009, 13:42 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Hv20.com znam ale to niepolskie forum i niepolskie warunki ;) Zastanawiam się nad tym konwerterem szerokokątnym czy w ogóle jest potrzebny. Fakt, czasem na pewno by się przydał ale czy nie deformuje on obrazu? Poza tym musiałbym dodatkowo wyłożyć te 500 zł a chcę zrobić to wszystko jak najmniejszym kosztem.
Może jakieś tańsze alternatywy?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Wrz 2009, 08:07 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 30 Wrz 2008, 18:20
Posty: 62
Miejscowość: Busko-Zdrój
posiadam przejściówkę jack-mini jack w kształcie litery L i problem przeciążenia pozostaje bez zmian. To połączenie na sztywno stwarza ryzyko przewrócenia kamery stojącej na statywie.

Kiedyś u reporterów podejrzałem takie rozwiązanie. Z ich kamery zwisał kabel zwinięty na wzór sprężyny, a co za tym idzie rozciągliwy. Na końcu było wyjście XLR. Do takiego kabla można podłączyć kolejny XLR-XLR i mikrofon. Rzecz jasna ci reporterzy mieli lepszy sprzęt niż hv30, ale rozwiązanie ciekawe i do zastosowania w hv30.
To rozwiązanie jest o tyle ciekawe, że eliminuje przejście jack-minijack na rzecz XLR.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Wrz 2009, 13:41 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Też o tym myślałem. Tylko, że dodatkowy kabel powodowałby też małe pogorszenie jakości. Ale nie chyba nie będę miał wyjścia ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Wrz 2009, 08:30 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 30 Wrz 2008, 18:20
Posty: 62
Miejscowość: Busko-Zdrój
niekoniecznie, jeśli użyjesz odpowiedniego kabla. Poza tym to inne przejściówki niż XLR pogarszają jakość sygnału.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group