Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 20:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kamera do sportow HD
PostWysłany: 09 Sie 2009, 21:17 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 09 Sie 2009, 21:09
Posty: 4
Miejscowość: Szczecin
Witam.
Na wstepie mowie ze jestem poczatkujacy.
Moj problem polega na tym iz poszukuje kamerki HD do sportow ( rower, deska..)ale nie moge nic fajnego znalesc(a przynajmniej w normalnym rozmiarze a nie mikro).
Szukam kamerki HD z mocowaniem na lampe, rybie oko i raczke( ze wzgledu na moja "padake :P")
Wiekszosc kamer z odpowiednia cena tak do 1500zl(bez dodatkow) to takie male gowienka 7 na 8cm bez mocowania na lampe i z rybim okiem chyba bylby tez problem.
Bardzo prosze o pomoc w wyborze :)
Mile widziane uzywki.

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Sie 2009, 21:26 
Offline
Klapser

Rejestracja: 20 Mar 2007, 14:08
Posty: 78
Miejscowość: Warszawa
Wszyscy uparli się na to głupie HD.

Myślisz że za 1500zł kupisz dobrą kamerę HD i jeszcze obrobisz materiał tak, że ta duża rozdzielczość coś ci da? Masz wystarczająco mocny komputer do obrobienia takiego materiału?

Zwykłe kamery SD w zupełności spełnią twoje wymagania, jak wszystko się dobrze obrobi to jeszcze byś się zdziwił co można za ich pomocą osiągnąć.


Niedługo mając 500zł ludzie będą chcieli kamerę pokroju Red One.



PS. za 1500zl to może być problem żeby nawet kupić dobrą, podkreślam DOBRA kamerę SD.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Sie 2009, 21:31 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 09 Sie 2009, 21:09
Posty: 4
Miejscowość: Szczecin
To prosze doradz cos model itd cena moze byc wieksza ale bez przesady..
Jesli chodzi o obrobke na kompie spokojnie maszyna mocna


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Sie 2009, 21:38 
Offline
Klapser

Rejestracja: 20 Mar 2007, 14:08
Posty: 78
Miejscowość: Warszawa
Nie doradzę gdyż nie jestem zwolennikiem małych, tanich kamer HD. Według mnie są one budżetowym szajsem którego nie opłaca się kupować bez względu na to jakby nie były reklamowane.


Z takim budżetem zainwestuj w kamerę SD ( z tych małych polecam Panasonic'i ) np nv-gs 80/180/280/320 - są podobne wybierz tą która spełnia twoje wymagania i odpowiada ci cenowo.

Jakościowo idą tak: 80 -> 180 -> 320 -> 280



Też kręcę filmy sportów extremalnych ( inne rzeczy tez ) i do tego typu filmów kamera SD naprawdę wystarczy, tym bardziej że pewnie 90% twoich filmów trafi na youtube/vimeo czy inne takie serwisy gdzie musisz sam kompresować materiał, żeby zmieścić się w limicie lub nie wrzucać filmu cały dzień, plus dany serwis kompresuje go jeszcze raz.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Sie 2009, 22:15 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 09 Sie 2009, 21:09
Posty: 4
Miejscowość: Szczecin
Tez mnie nie kreca male kamerki badziewne i nie przyszlosciowe dlatego pytam szukam..

dzieki za pomoc poszukam pomysle ^^


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Sie 2009, 22:25 
Offline
Klapser

Rejestracja: 20 Mar 2007, 14:08
Posty: 78
Miejscowość: Warszawa
Jeszcze dodam:

Fisheye -> Raynox mx3000 ( z soczewka modyfikującą lub bez ) i pierścienie redukcyjne. To jest dużo lepszy wybór niż qc303 czy hd3031. Droższy ale nie psuje tak bardzo obrazu i po zmodyfikowaniu soczewką łapie dużo dużo więcej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Sie 2009, 22:34 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Mi się zdarza kręcić sporty wyczynowe:
http://www.youtube.com/watch?v=VeNDEqig ... annel_page
sztucznie podbite do hd i wątpię żeby dało radę uzyskać taki obrazek jakąś gównianą praktiką czy czym w tym stylu
Kręcę canonem xm1 czyli akurat w Twoim budżecie. Super optyka, w szczególności zoom i stabilizacja. Poręczna, wygodna, nie za mała, nie za duża. Sprawdź ten model. Może Ci przypadnie do gustu tak jak mi :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Sie 2009, 23:50 
Offline
Klapser

Rejestracja: 20 Mar 2007, 14:08
Posty: 78
Miejscowość: Warszawa
Zgadza się jak na taką cenę xm1 jest może i dobrym wyborem ( choć żeby znaleźć dobrą to nie trzeba 1,5 kafla a 2-2,5 )

Według mnie ma ona słabe kolory - blade, niezbyt dobrze odwzorowuje prawdziwe kolory. A dźwięk? HAHAHAHA Dźwięk jest po prostu masakrycznie beznadziejny. Nie raz oglądałem filmy kręcone tą kamerą i mogę stwierdzić, że ten dźwięk to tragedia. Małe panasonic'i z serii GS mają lepszy dźwięk ( serio, sprawdzałem ) ;)



Jak znajdziesz ją tanio tak do 2 tysięcy to bierz. Kolory jakoś lekko poprawisz podczas obróbki, dźwięk na początku ci wystarczy skoro jesteś początkujący - później będziesz mógł dokupić mikrofon zewnętrzny. Fajne w niej jest to, że w porównaniu do małych kamerek masz rączke, pierścień na obiektywie i trochę większe możliwości jeżeli chodzi o ustawienie parametrów obrazu i takie tam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Sie 2009, 09:20 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Słabe kolory? Cały czas mowa o canonie czy o sonym już? :D Bo to soniaki podobno mają "sterylny" obraz a canony najlepsze odwzorowanie kolorów. Co do dźwięku to nie wiem nie testowałem. Wiem tylko, że dźwięk z xm2 jest dużo lepszy niż z gs'a bo montowałem ostatnio właśnie z tych dwóch kamer. A czy xm1 i xm2 różnią się mikrofonami to już by trzeba szukać.
http://www.youtube.com/watch?v=DjA6FT1E ... annel_page
tutaj bez żadnej korekty, footage prosto z kamery nagrywany wieczorkiem


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Sie 2009, 10:25 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 09 Sie 2009, 21:09
Posty: 4
Miejscowość: Szczecin
zastanawilem sie nad xm1 ale nigdzie nie moge znalesc ofert sprzedazy i cen.
to co oferuje ta kamerka spokojnie mi wystarczy reszte poprawie w programach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Sie 2009, 10:29 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Ciężko je znaleźć. Co jakiś czas pojawiają się na allegro także musisz wypatrywać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Sie 2009, 13:11 
Offline
Klapser

Rejestracja: 20 Mar 2007, 14:08
Posty: 78
Miejscowość: Warszawa
hirosz napisał(a):
Słabe kolory? Cały czas mowa o canonie czy o sonym już? :D Bo to soniaki podobno mają "sterylny" obraz a canony najlepsze odwzorowanie kolorów. Co do dźwięku to nie wiem nie testowałem. Wiem tylko, że dźwięk z xm2 jest dużo lepszy niż z gs'a bo montowałem ostatnio właśnie z tych dwóch kamer. A czy xm1 i xm2 różnią się mikrofonami to już by trzeba szukać.
http://www.youtube.com/watch?v=DjA6FT1E ... annel_page
tutaj bez żadnej korekty, footage prosto z kamery nagrywany wieczorkiem



Nie trzeba szukać, wiem że różnią się mikrofonami. Może i Canony mają ogółnie lepsze odwzorowanie, ale tu bym wskazał na xm2 prędzej czy xh-a1, XM1 ma słabe kolory.

A dźwięk mają gorszy od xm2, od gs'ów też, wiem co piszę.


A co do twojego filmu to on potwierdza, że xm1 ma blade kolory od 1:27 do 1:33 jedynie kolor wygląda całkiem spoko. Choć to nie jest jakiś wielki problem bo kolory nie są aż tak beznadziejne, żeby nie dało się z nimi nic zrobić. Jak się nagra materiał na dobrych ustawieniach obrazu to już połowa sukcesu bo resztę się poprawi w programie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Sie 2009, 14:47 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Trochę bledsze IMO lepsze niż by miały być sztucznie przesycone i żeby cera byla pomarańczowa. Z resztą to i tak bez znaczenia bo się w większości przypadków wrzuca MBL'a :wink:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group