Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Kwi 2024, 12:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wybór, znowu...
PostWysłany: 03 Lip 2009, 21:40 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 16 Maj 2009, 19:18
Posty: 6
Miejscowość: wawa
Jakiś czas temu zdecydowałem się na kupno kamery cyfrowej, po przeczytaniu wielu postów na wielu forach i jeszcze większej liczby testów różnych modeli wyszło mi, że po uwzględnieniu moich wymogów i posiadanych funduszy najrozsądniejszym wyborem jest Panasonic gs330/gs320. Wymogami tymi było na przykład przeznaczenie, mianowicie chciałem używać jej do filmowania podróży, sportowych osiągnięć (dynamiczne sceny) i uwaga... Nagranie czegoś na podstawie scenariusza. Wiem, brzmi śmiesznie zważywszy na budżet (do 2 tyś.), ale nie potrzebuję specjalistycznego sprzętu, na początek najważniejsza jest możliwość ręcznej regulacji jak największej liczby parametrów.
Tylko ostatnio trochę się sprawa skomplikowała, nigdzie nie mogłem znaleźć wybranych przeze mnie modeli, a szukałem naprawdę dokładnie, w całej Warszawie i okolicach + sklepy internetowe.
Doszedłem też z czasem do wniosku, że chyba lepiej by było zakupić kamerę w formacie HD, zwłaszcza jeśli SD ma w najbliższym (bądź trochę dalszym) czasie wymrzeć i jedyne co będzie można z nią zrobić to wcisnąć w najciemniejszy kąt szafy mając nadzieję, że za 100 lat nabierze wartości kolekcjonerskiej.
Więc zacząłem znowu wertować tematy poświęcone kamerkom, odwiedzać sklepy i obserwować rynek, co nie było łatwe zważywszy na brak jakiegokolwiek doświadczenia w tej materii. Z początku byłem bardzo zdezorientowany ale teraz znowu zaczął mi się rysować jako taki obraz tego czego potrzebuję.
Wybrałem kilka modeli i proszę was - bardziej doświadczonych forumowiczów o skomentowanie moich wyborów.
1) Samsung VP-HMX20C - przeczytałem parę testów (np. ten http://www.fotoclub.pl/testy-kamer-cyfr ... mx20c.html ), ale rzetelnej i wyczerpującej opinii ,ludzi znających się na rzeczy, o niej wciąż na forach brak, byłbym wdzięczny za ukazanie jej minusów i plusów, moim okiem (laika) kamerka chociaż to Samsung, pod względem parametrów nie ustępuje modelom JVC, Panasonica czy Sonego z podobnego segmentu.
2) Sony HDR-CX105 - o tym modelu dużo nie wiem, z parametrów wnioskuję, że nie jest najgorszy, czekam jednak na komentarze na jego temat.
3) prawdę mówiąc miałem jeszcze parę pozycji ale w tej chwili nie pamiętam, liczę, że pomożecie i podpowiecie rozsądne modele w tej cenie o jak najlepszych parametrach.
4) a może lepiej mimo wszystko jednak polować na allegro na gs320/gs330 ?

Mam nadzieję, że kiedyś za otrzymaną pomoc będę się mógł zrewanżować.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lip 2009, 22:07 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Nie jest śmieszną sprawą, że chcesz nakręcić coś wg scenariusza kamerą do dwóch tysięcy :) Co w tym śmiesznego, dziś niemal każdą kamerą można nakręcić dobry materiał.

Jeśli chodzi o twój dylemat, to ciężka sprawa. Odradzam wszelkie Samsungi, jeszcze nie widziałem dobrej kamery od Samsunga. W ogóle nie podchodzi mi ich plastyka obrazu, a w słabym świetle są bardzo złe. Z podanych modeli doradziłbym ci Sony, ale ona nie nagrywa na MiniDV, co moim zdaniem ją dyskwalifikuje. Kręć na taśmach. Panasoniki GS to nie HD. Moim zdaniem to mimo wszystko mniejsza wada niż nietaśmowy nośnik. Na twoim miejscu kupiłbym używaną kamerę HD na MiniDV.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Lip 2009, 11:51 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 16 Maj 2009, 19:18
Posty: 6
Miejscowość: wawa
Spotykałem się z podobnymi opiniami o Samsungu, ale właśnie ten model podobno odbiega jakością od poprzednich wyrobów tej firmy stąd moje pytanie.
Czy naprawdę różnica między materiałem zapisanym na kasetkach a powiedzmy kartach jest tak duża ?
Już zabieram się za przeglądanie dalszych modeli ale w międzyczasie otwarty jestem na propozycje, czekam na twoje typy :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Lip 2009, 12:33 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 22 Sie 2007, 13:46
Posty: 10
Miejscowość: Gliwice
napisałem taki sam temat ale mój jakoś został zignorowany. W międzyczasie miałem okazję zobaczyć samsunga w akcji. Jest świetny. Obraz bardzo ładny, dźwięk też niczego sobie (5.1), ma bardzo dużo funkcji które można ręcznie zmieniać. Zobacz na YT jak wygląda przykładowy film z tej kamery (włącz HD). Jest dość mała i poręczna, dobrze siedzi w ręce. Jako gadżet masz jeszcze kręcenie slow motion z 300fps.Takie filmy, choć w gorszej jakości, dają dużo frajdy i można się nieźle pobawić. A worldidol jeśli nie miałeś tej kamery w ręce i nie wesz jak się sprawuje to po co ją od razu krytykujesz? Co mnie obchodzi, co ludzie sądzą o innych kamerach samsunga? Na różnych stronach np ceneo model VP-HMX20C jest jednym z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych kamer hd! W nocy lub w ciemnych pomieszczeniach nie ma kamery do 2k która by nagrywała wszystko super bez żadnych szumów. W tym przedziale cenowym jest to najlepszy wybór. Sam ją za niedługo kupuje już wiem że nie będę zawiedziony!

Na tej stronie masz wszystko ładnie napisane o tej kamerze. Polecam ściągnąć przykładowe filmy!
http://www.engadgethd.com/2008/06/17/sa ... er-review/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Lip 2009, 15:30 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
A nad Canonem hv 20 lub hv 30 sie zastanawiałes??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Lip 2009, 20:22 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 16 Maj 2009, 19:18
Posty: 6
Miejscowość: wawa
Właśnie sam przeglądam materiał z tej kamerki ale myślę, że jakość obrazu w serwisach typu youtube czy vimeo, nie jest czymś czym warto się sugerować, w końcu ten materiał przechodził jakieś kompresje itp. wpływające na jakość obrazu działania. Może się zdarzyć tak, że film z lepszej kamery po nieprawidłowej kompresji czy innym konwertowaniu będzie miała gorszą jakość niż obraz ze słabszej. Co do ocen i ich liczbie na ceneo. Kamerka Samsunga jest dosyć tania jak na posiadane parametry więc człowiek nieznający się na rzeczy a któremu nie chce się sprawdzić, porównać i poradzić się kogoś przed zakupem wybierze ją zamiast droższej. Stąd może się brać ich liczba, mam nadzieje, że się mylę ale tego bez odpowiedniego testu się nie dowiemy. Slow motion wygląda na serio fajnie ale jest to w dalszym ciągu jedynie gadżet.
Co do wymienionych Canonów, gdybym dorwał w takiej cenie od razu bym wziął, swego czasu zobaczyłem hv30 na allegro w opcji kup teraz za równo dwa tysiące (!) ale zniknął w ciągu paru godzin, zanim się zdecydowałem, teraz tego żałuję i wątpię by podobna oferta znowu się tam pojawiła. Jeśli będzie, nie zawaham się w każdym razie.
Czekam na dalsze porady.
P.S
Chyba Samsung sam się zdziwił jakością i popularnością swojego produktu bo z tego co wyczytałem przedtem VP-HMX20C kosztował ok. 1500, teraz nigdzie nie widzę ceny poniżej 2000 więc musieli podnieść.
P.P.S
Może mi ktoś powiedzieć czy ten Samsung ma duże możliwości ręcznej regulacji parametrów ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Lip 2009, 22:04 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 22 Sie 2007, 13:46
Posty: 10
Miejscowość: Gliwice
z tego co zauważyłem ma na 100% ręczną regulacje ostrości i focusa, do reszty nie jestem pewien ale chyba tez jest balans bieli.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Lip 2009, 09:43 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 16 Maj 2009, 19:18
Posty: 6
Miejscowość: wawa
Zna ktoś może jakąś stronę z takimi danymi ? Lub ze skanem instrukcji do tego Samsunga ?
A ty Szot-gan gdzie zamierzasz go kupić ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Lip 2009, 20:28 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 22 Sie 2007, 13:46
Posty: 10
Miejscowość: Gliwice
http://www.samsung.com/pl/consumer/deta ... HMX20C/EDC
tu masz dokładny opis (w pełna spec) a w centrum pobierania masz instrukcje.

U mnie w okolicy ta kamera jest w avansie i katowickim saturnie.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group