Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 13:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: konwertery do NV GS 400
PostWysłany: 16 Cze 2009, 21:43 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 09 Mar 2008, 12:27
Posty: 21
Miejscowość: Katowice
Mam prosbe,doradzcie prosze jakie kupic konwertery do kamerki panasonic nv gs 400 chodzi o tele,macro i szeroki kat.nastapne pytanie to jak wplynie uzywanie takich nakladek na prace kamery tzn.czy wszystkie mozliwe nastawy reczne beda dzialaly prawidlowo. bardzo prosze o rady w tym temacie.pozdrawiam!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Cze 2009, 10:07 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Ciężko powiedzieć konkretnie jakie (zależy jaki budżet), ale na pewno konwertery foto o średnicy 43 mm - taki gwint ma obiektyw kamery, choć lepszym rozwiązaniem może być użycie większych średnic z reduktorem - będą mniejsze winiety przy wkręceniu kilku filtrów lub konwerterów (np. makro) naraz.
Czy będą poprawnie działać ustawienia - zależy w jakim rozumieniu (np. ogniskowa przy założonej soczewce makro nie ustawisz ostrości na niektóre obiekty czy przy konwerterze wide będzie inaczej działał zoom) - ale zasada jest taka, że filtry/konwertery stosuje się do konkretnych zadań a nie do wszystkiego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Cze 2009, 10:24 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2007, 14:54
Posty: 171
Miejscowość: Proboszczów
Ja posiadam gs400 :) i mam do niego filtr polaryzacyjny i konwerter szerokokątny.
Konwerter szerokokątny który posiadam to Sigma 0,5x z mocowaniem na 46mm, ale mam przejściówkę na 43mm. Jestem zadowolony z niego, chodź ostatnio jakieś paprochy się pojawiły w środku i trochę widać to na obrazie :( Oczywiście widoczna też jest dystorsja (beczułkowaty wygląd) ale w niczym to mi nie przeszkadza :)

Krótka odpwoiedź co do drugiego pytania: Tak wszystkie nastawy recze działają bez problemu (focus, balans bieli, przysłona, migawka itd.), ale tak jak mówi VM-Rexor: "Czy będą poprawnie działać ustawienia - zależy w jakim rozumieniu"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Cze 2009, 21:41 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 09 Mar 2008, 12:27
Posty: 21
Miejscowość: Katowice
Dzieki za odpowiedz, chodzi mi o filmowanie fauny i flory wiec tele i macro napewno mi sie przyda.Do Naffnaff mozna zobaczyc jakis material z Twojej kam. z uzyciem szerokokatnego?bardzo prosze jesli to mozliwe. dzieki!!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Cze 2009, 08:38 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2007, 14:54
Posty: 171
Miejscowość: Proboszczów
W tym filmie kilka ujęć jest z konwerterem -> FILM mam nadzieję, że rozpoznasz, które to ujęcia :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Cze 2009, 09:59 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 08 Kwi 2008, 22:57
Posty: 13
Miejscowość: Katowice
Jezeli chodzi o konwertery szerokokątne, to mój internetowy wywiad daje mi na pierwszym miejscu odpowiedź - RAYNOX DCR-6600PRO. Jest to najlepszy wybór w cenie do 500zł. Konwerter ma gwint o średnicy 52mm, trzeba redukcji, ale przez to jest mniejsza winieta. Jeszcze jedna uwaga - są dwa rodzaje tego konwertera - DCR-6600PRO i HD DCR-6600PRO. Ten drugi jest niby dla kamer HD, ale wg wszelkich danych i specyfikacji tych konwerterów niczym się one nie różnią, oprócz ceny - wiadomo za HD się płaci :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group