Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 11:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Słuchawki i mikrofon do HV30
PostWysłany: 17 Maj 2009, 11:18 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Witam,
Jako że szczęśliwym zbiegiem okoliczności wysypie mi się trochę kasy w najbliższym czasie to zamierzam kupić sprzęt do kamery.

Priorytetem jest mikrofon. Myślę, że mogę przeznaczyć około 500 zł na niego. Jakie polecacie? Ma być głownie do reportażu; chyba najlepiej kierunkowy? Taki żeby nie zbieram niepotrzebnego szumu.

Druga rzecz to słuchawki. Myślę, że nie muszą być dobre. Wystarcza takie do podsłuchu z mikrofonu (muszą być tłumione). Co powiecie na: http://qoop.pl/Multimedia/Sluchawki-CREATIVE-Hn700/ ? Z tego co czytałem ma bardzo pozytywne opinie.

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Maj 2009, 11:29 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 30 Wrz 2008, 18:20
Posty: 62
Miejscowość: Busko-Zdrój
Jakiś czas temu też miałem podobne dylematy.

Słuchawki, obojętnie jakie. Najważniejszy jest mikrofon. Jako, że najlepszy rzecz jasna będzie kierunkowy (może typ shotgun), muszę Ciebie z góry uprzedzić, że będzie Ci ciężko takowy znaleźć.

Ja postawiłem na uniwersalny mikrofon Rode (pojemnościowy co prawda, ale o charakterystyce kierunkowej):

http://mikrofony.djshop.pl/dj/sklep/Rod ... de-M3.html

Jestem bardzo zadowolony. Pięknie i czysto zbiera dźwięk. Ma własne zasilanie baterią 9V. Mikrofony kierunkowe typu shotgun zwykle zasilane są z baterii kamery (48V Phantom Power), a z tego co się zorientowałem hv30 nie jest w stanie zasilić tego typu mikrofonów. Stąd mój wybór padł na Rode M3. Jak wyczytasz, jest to mikrofon o uniwersalnym zastosowaniu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Maj 2009, 12:02 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Dzięki za odpowiedź. Masz może jakieś filmiki które nagrywałeś tym mikrofonem?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Maj 2009, 12:12 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 30 Wrz 2008, 18:20
Posty: 62
Miejscowość: Busko-Zdrój
nic czym bym chciał się pochwalić od strony filmowej ;) ale niebawem zamieszczę coś co będzie tyczyło się odnośnie testu mikrofonu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Maj 2009, 12:52 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Na obraz nie będę patrzył, chodzi mi tylko o dźwięk ;) Możesz mi wysłać na priva jak nie chcesz wrzucać na forum ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Maj 2009, 07:08 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 08 Kwi 2008, 22:57
Posty: 13
Miejscowość: Katowice
Ostatnio tez dlugo zastanawialem sie nad mikrofonem, mialem dylemat pomiedzy RODE videomic, a Autdiotechnica PRO24. Wybor padl na ten drugi. Wybralem jednak mikrofon stereo, do bardziej uniwersalnego zastosowania. Moge zaryzykowac, ze jest najlepszy (przynajmniej wg mojej sondy i poszukiwan w necie)w kategorii Stereo do ok 600zl - kosztowal 400zl. Jezeli natomiast mialby to byc typowy kierunkowy to jednak w tej kategorii cenowej przoduje RODE.

Audiotechnica jest zasilana bateria z rodzaju zegarkowych, wejscie jack. jest nie za dlugi, poreczny, wydaje sie porzadnie wykonany. fabryczny kabel jest dosc dlugi ok 1,5m, na stale zamocowany w micu, co moze przeszkadzac w zwyczajnym bawieniu sie kamera.
nie ma kontrolki baterii, co moze pozostawiac pewna niepewnosc czy dziala.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Maj 2009, 14:26 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Dlatego używaj podsłuchu dźwięku, jakieś słuchawki, bo jak bateria słaba, to pojawiają się dziwne dźwięki, zależy jeszcze od mic, ale to i tak trzeba mieć na uwadze, aby uj. nie poszło na marne.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group