Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kasety miniDV + pytanie o gwarancję
PostWysłany: 03 Maj 2009, 13:18 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Witam,
Na dniach będę kupował Canona HV30 i chciałbym się zapytać, jako że pierwszy raz będę miał na serio do czynienia z kamerą, chciałem się dowiedzieć paru rzeczy. Chodzi mi dokładniej o kasety. Są różne, niektóre kosztują 20zł niektóre 80zł. Czym się różnią? Czy można na nich nagrywać większą ilość razy?

I drugie pytanie. Na stronie sklepu internetowego znalazłem, że gwarancja do Canona HV30 wynosi 12 miesięcy. Z tego co wiem to na sprzęt elektroniczny jest 24 miesiące. Jak to jest?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Maj 2009, 13:49 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2008, 11:30
Posty: 216
Miejscowość: Kraków/Katowice
Ja używam najtańszych kasetek TDK i ostatnio nagrywałem materiał na już zapisaną kasetkę i nie miałem żadnych problemów. Choć uważam, że lepiej nie zagrywać materiału tylko trzymać go na kasetce na wypadek jakiejś awarii dysku, utraty danych etc...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Maj 2009, 18:39 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Ja planuję zgrywać materiał na DVD bo kasetek mi trochę szkoda ;)

EDIT: Własnie przeglądałem Internet i zobaczyłem że MiniDV Emteca jest za 8 zł, i nie wiem czy opłaca się kupować takie tanie kasety. Czy jakąś lepsza i nagrywać na niej pare razy.
Bo chyba taniej wyjdzie ten Emtec, niż jakbym miał nagrywać materiał na DVD (pewnie parę płytek by poszło na całą taśmę). Jak to widzicie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Maj 2009, 12:25 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
Witam!!

Mam xh-a1 i sam nagrywam na tanich soniaczach i tdk. Koszt w granicach 8-9 PLN. Oczywiscie kasety traktuje jako jednorazowki. Kazde kolejne nagranie naraza nas na powstawanie dropow.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Maj 2009, 09:56 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2008, 23:56
Posty: 17
Miejscowość: Warszawa
sony premium za 8 zł w mediamarkt i nic lepszego nie potrzebujesz. To jest tak mały koszt, ze możesz sobie archiwizować wszystko na kasetach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Maj 2009, 11:16 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
O nie! Żadne Sony Premium. Miałem wątpliwą przyjemność kręcić na nich i... zwróciłem je do sklepu. Dużo dropów, a poza tym jakoś dziwnie długo je przetwarza. Nie wiem czy to wina tych kasetek czy głowic Canona. Zresztą wystarczy poczytać fora internetowe - ludzie nie wyrażają się o Sony Premium pochlebnie. Teraz kupuję 4-krotnie droższe Sony Excellence i nie narzekam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Maj 2009, 12:18 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 30 Wrz 2008, 18:20
Posty: 62
Miejscowość: Busko-Zdrój
a czy ktoś z was praktykuje czyszczenie nagranych wcześniej kaset w celu powtórnego ich użycia? Jaki jest efekt takiej praktyki? ile razy można użyć kasety?

dzieki


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Maj 2009, 12:30 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Nie sądzę by takie zabieg miał sens. Czy jest w ogóle takie coś jak czyszczenie kaset cyfrowych? Przecież to byłaby tylko dodatkowa fatyga dla taśmy. Jeśli już to lepiej zastąpić materiał nagrywając na już nagrany coś innego. Na Excellence możesz śmiało nagrywać kilka razy, zresztą nawet ich instrukcja tak podaje.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Maj 2009, 12:51 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2008, 23:56
Posty: 17
Miejscowość: Warszawa
worldidol napisał(a):
O nie! Żadne Sony Premium. Miałem wątpliwą przyjemność kręcić na nich i... zwróciłem je do sklepu. Dużo dropów, a poza tym jakoś dziwnie długo je przetwarza. Nie wiem czy to wina tych kasetek czy głowic Canona. Zresztą wystarczy poczytać fora internetowe - ludzie nie wyrażają się o Sony Premium pochlebnie. Teraz kupuję 4-krotnie droższe Sony Excellence i nie narzekam.


to już myślę są indywidualne doswiadczenia, ja nagrałem około 50 premiówek i żadnych dropów nie miałem...odziwo większość canonem. To moze być wina wadliwej serii kaset albo głowicy kamery..bardziej stawiam na głowice


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Maj 2009, 15:36 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Taśmy używam nie wiecej niż dwa razy przy czym nigdy nie nagrywam ważnego materiału na używanej taśmie. Taśmy Sony lubią psuć głowice kamer innych firm - zarżnąłem tak dwie kamery Panasonic póki mnie w serwisie nie opierdzieli - awarie ustały jak nożem uciął jak przestawiłem się na Panasonic albo TDK.

Podobno dotyczy to tych produkowanych we Francji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Maj 2009, 16:16 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
A więc generalnie lepiej kupować tańsze kasety i je archiwizować. A jak coś to można 2-3 nagrać mało ważny materiał? ;)

Zresztą na kasetach wygodniej niż na DVD, bo wtedy trzeba by dzielić materiał, na powiedzmy trzy części, i go nagrywać na płytki.

A jakie kasety preferujecie? Może inaczej... jakich unikać? Bo nie wiem jeszcze jakie będą w sklepie w moim mieście, bo póki co w tych w których byłem, kaset nie było w ogóle ;)


Ostatnio edytowany przez deha21 05 Maj 2009, 19:51, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Maj 2009, 16:32 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Jak już napisałem - unikaj Sony Premium. To dotyczy podobno, tak jak napisał Santi, tych produkowanych we Francji. Problem w tym, że teraz chyba wszystkie są tam produkowane. W każdym razie mają pomarańczowe opakowanie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Maj 2009, 10:07 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2006, 15:04
Posty: 239
Miejscowość: Trzebnica
Cytuj:
Jak już napisałem - unikaj Sony Premium.

To ja napiszę to samo. Unikaj. Bo jest źle z nimi - straciłem kiedyś materiał z całego filmu tylko dlatego, że nagrywałem na tych kasetkach. Nie polecam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Maj 2009, 20:06 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Możecie mi jeszcze odpowiedź na drugie pytanie? Chodzi o to dlaczego w niektórych sklepach dają gwarancją 12 miesięcy a w innych 24 miesiące?
Na przykład w dwóch sklepach które mają taką samą cenę jest właśnie różna gwarancja.
Wysłałem zapytanie do jednego sklepu i czekam właśnie na odpowiedź ale ciekaw jestem jakie są wasze doświadczenia i przemyślenia.

EDIT: Własnie dostałem odpowiedź od sklepu. Gwarancja to 2 lata. Pomylili się i źle napisali na stronce ;)


Ostatnio edytowany przez deha21, 07 Maj 2009, 12:03, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Maj 2009, 01:22 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 20 Lis 2005, 21:51
Posty: 153
Miejscowość: Kraków
Prawie od początku jadę na Panasonicach masterówkach (około 13,50 za sztukę i 18 za 83 minuty) - jeżeli ktoś chce mieć pewność, że kasety nie trafi szlag i nie straci przykładowo materiału kręconego przez noc z użyciem agregatu i grupy statystów to śmiało polecam :) Na użytych około 100 takich kaset miałem 2 razy problem (w jednym straciłem materiał) i to było podyktowane raczej warunkami (śnieżyca, praca kamery przez parę godzin na zimnie, więc coś szlag mógł trafić).


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group