Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 22:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: sprzet - help!
PostWysłany: 25 Mar 2009, 09:53 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 06 Mar 2009, 09:32
Posty: 2
Miejscowość: Gdansk
Witam pasjonatow ruchomego obrazu!


Chcialbym dolaczyc do grona fascynacji obrazem. Stoje przed wyborem sprzetu.Czy jest mi ktos w stanie doradzic, co poza kamera (i jej osprzetem) jest mi niezbedne?Pracuje na MacBook-u, lecz upgrad-uje na MacBook Pro.Chce zajac sie reportazem z podrozy i "obskoczyc" pare slubow. Aby przetworzyc obraz i sprzedac go bez utraty jakosci, o czym powinienem jeszcze pomyslec?
Kamere upatrzylem sobie Panasonic AG-HVX200. Pewnie jak na poczatek jest zbyt wymagajaca, ale w miare jedzenia chce zaspokoic apetyt jedna opcja. Zawsze bylem oddany fotografii, w zawansowanej formie. Stronilem od ruchomych obrazow.
Bede niezmiernie wdzieczny za pare slow.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Mar 2009, 10:21 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 30 Sie 2007, 11:22
Posty: 176
Miejscowość: Gdańsk
Zdecydowanie polecam Final Cuta, na najnowszym (albo poprzednim) MacBooku Pro będziesz mógł spokojnie montować w HD (jeśli będziesz grał 1080 linii). Profesjonalnie przydałby Ci się jakiś monitor odglądowy, a jeśli monitor, to i kartę video (żeby wyjść sygnałem SDI), a to wszystko po to, żebyś nie miał problemów z półpolami (migające animacje to najczęstszy problem z materiałami montowanymi na monitorach LCD). Pewnie będziesz musiał zainwestować w jakiś przenośny dysk 2,5", żeby przynosić materiały do zgrania na Betę czy w jakiś inny sposób, bo w postaci nieskompresowanej potrafią trochę ważyć. Oczywiście wszystko to teoria, tak naprawdę wystarczy Ci Mac i coś do montażu. Materiały wrzucasz bezstratnie po FireWire, oddajesz gdzieś w postaci cyfrowej albo wypalasz DVD jeśli sprzedajesz komuś do domu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: dzieki wielkie
PostWysłany: 25 Mar 2009, 11:42 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 06 Mar 2009, 09:32
Posty: 2
Miejscowość: Gdansk
Ugm napisał(a):
Zdecydowanie polecam Final Cuta, na najnowszym (albo poprzednim) MacBooku Pro będziesz mógł spokojnie montować w HD (jeśli będziesz grał 1080 linii). Profesjonalnie przydałby Ci się jakiś monitor odglądowy, a jeśli monitor, to i kartę video (żeby wyjść sygnałem SDI), a to wszystko po to, żebyś nie miał problemów z półpolami (migające animacje to najczęstszy problem z materiałami montowanymi na monitorach LCD). Pewnie będziesz musiał zainwestować w jakiś przenośny dysk 2,5", żeby przynosić materiały do zgrania na Betę czy w jakiś inny sposób, bo w postaci nieskompresowanej potrafią trochę ważyć. Oczywiście wszystko to teoria, tak naprawdę wystarczy Ci Mac i coś do montażu. Materiały wrzucasz bezstratnie po FireWire, oddajesz gdzieś w postaci cyfrowej albo wypalasz DVD jeśli sprzedajesz komuś do domu.


Wielkie dzieki!Wreszcie ktos uprzejmy udzielil mi pierwszych wskazowek. Napisalem do kilku sklepow z propozycja kupna i doradztwa,ale glucho.Dziwne, ze w dobie kryzysu nawet nie dbaja o klienta. Zastosuje sie do porad.Final Cut-a juz mam,szukam tez tresciwej ksiazki do niego.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group