Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 16 Kwi 2024, 19:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Najlepsza kamera ze średniej półki
PostWysłany: 03 Mar 2009, 22:48 
Offline
Klapser

Rejestracja: 27 Kwi 2008, 10:33
Posty: 71
Miejscowość: Tomaszów Lubelski
Witam

Ostatnio przeglądałem kamery tak do 25k zł. I według mnie najlepszą propozycją jest panasonic hvx200 i canon xl h1. I tu moje pierwsze pytanie czy podłączając obiektyw foto do xl h1 uzyskamy efekt taki jak z 35mm? I jest w ogóle jakiś sens tej zmiennej optyki? Bo wszędzie widzę to ludzie ze standardowym szkłem używają. Generalnie hvx200 to mój mistrz ale ciekawi mnie zmienna optyk a w xl h1. A czy wiecie jak to jest z cmos w nowych kamerach? Wiem, że ma minusy np. problemy z nagrywaniem przy flashah. Wyeliminowano to? Bo płacąc tyle chciałbym już coś doskonałego. Dla tego też brałem pod uwagę 3ccd.
Bo jeżeli cmos jest ok to ciekawa też będzie Z7.


Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Mar 2009, 23:19 
Offline
Klapser

Rejestracja: 27 Kwi 2008, 10:33
Posty: 71
Miejscowość: Tomaszów Lubelski
35mbps? A on ma cmos :x


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Mar 2009, 00:34 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 14 Paź 2005, 19:38
Posty: 208
Miejscowość: Warszawa
No właśnie to jest bardzo zabawne, kupują ludzie xl h1 albo Ex3 i wszyscy mimo możliwości jadą na standardowym obiektywie może jakieś 5% wymienia.
Cytuj:
A czy wiecie jak to jest z cmos w nowych kamerach? Wiem, że ma minusy np. problemy z nagrywaniem przy flashah. Wyeliminowano to? Bo płacąc tyle chciałbym już coś doskonałego.

Nikt nic nie wyeliminował bo specyfika CMOS na to nie pozwala, efekt ten występuje również w RedOne, więc za 25k nie ma doskonałej kamery.
Cytuj:
Generalnie hvx200 to mój mistrz

Osobiście odradzam, dopóki nie miałem okazji się nią pobawić a tym bardziej porównać z Ex1 oraz Fx1 to myślałem, że musi być całkiem niezła. Teraz wolał bym od niej nawet Fx1.
Cytuj:
Ja bym bez zastanowienia brał ex1 ze względu na 35mbps.

Dosyć słaby argument, choćby ze względy na to, że HVX 200 ma 100mbps.
Ja gdybym miał kupować po raz drugi wziąłbym Ex1 bo ma przetwornik 1/2' pełne 1920-1080 jest dużo jaśniejsza od HVX 20, to tak z podstawowych plusów, bo jest ich więcej i nie będę się zagłebiał.
Cytuj:
35mbps? A on ma cmos

Chcesz wydać 25k na kamerę to poczytaj sobie specyfikację każdej z nich szybciej byś to w google znalazł niż napisał tego posta:)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group