Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: 2u czy 3 kierunkowa głowica statywu?
PostWysłany: 03 Lut 2009, 22:05 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 30 Wrz 2008, 18:20
Posty: 62
Miejscowość: Busko-Zdrój
czy 3 kierunkowa głowica ma jakieś zastosowanie w filmie? czy to raczej jest przeznaczenie do fotografii? skoro już kupować statyw to czy wystarczy 2-głowicowy?

zrobiłem selekcję i zamierzam wybrać sobie 1 z 2 poniższych statywów:

http://www.fotoplanet.pl/slik-statyw-vi ... -2574.html

v

http://www.multifoto.pl/go/_info/?id=7579


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Lut 2009, 08:26 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Wybrałeś oba cinkie statywy, czyli z tendencją do kiepskiego manewrowania osiami. Głowica dla kamery powinna być najlepiej olejowa.

Głowica 3D do kamery przydaje się, gdy robione są niestandardowe ujęcia, np skośne itp.

Dobre statywy zaczynają się od ponad 600zł.
Tylko raz spotkałem statyw za 200zł z hakiem, bez głowicy olejowej i niesamowicie płynny w pewnym sklepie, ale był za lekki dla moich zastosowań (czyli byle wiaterek i by drgał). Statyw winien być solidny i nie do foto.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Lut 2009, 23:17 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 17 Kwi 2006, 17:01
Posty: 44
Miejscowość: Katowice
Wszystko zależy też w jakich warunkach będziesz go używał. Trudno od razu na początku takie rzeczy określić, bo nigdy nie wiadomo gdzie się pójdzie kręcić :) Z tych dwóch wymienionych wziąłbym ten tańszy, zawsze jakoś można pokombinować z ustawieniem kamery na płytce szybkiego mocowania żeby była pod kątem, ale to już zależy do czego ją przeznaczysz :)

Ja na przykład mam taki statyw, lekki nie jest, najmniejszy też nie, ale jak na moje potrzeby w sam raz :) Z czasem przestałem zwracać uwagę na jego gabaryty i sprawnie się go obsługuje. Droższy, lecz polecono mi go na początek:
http://www.ceneo.pl/136934

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Lut 2009, 09:24 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 30 Wrz 2008, 18:20
Posty: 62
Miejscowość: Busko-Zdrój
A jak wygląda u was sprawa z wysokością statywu oraz płynnością ruchu głowicy?
160 cm na statyw filmowy to trochę mało. Przydało by się mieć go na wysokości oczu, a przynajmniej nie garbić się zbytnio.

Używałem statywu Velbon (nie tego przez was zaprezentowanego,ale fotograficznego) i przy szybkich ruchach kamerą ( a właściwie to przede wszystkim przy wolnych) głowica blokowała się, a obiekt filmowany znikał z kadru. Wtedy wkłada się wiecej siły by nadążyć ruchem kamery za obiektem i znowu zonk, bo tym razem go wyprzedzam, ponownie gubiac go z kadru.

Znacie jakieś dobre statywy, które nie zacinają się? szczególnie takie co niekoniecznie mają głowice olejową.

dzięki


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Lut 2009, 09:31 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
... właśnie dlatego, aby operator mógł płynnie śledzić obiekt, nawet na zoomie używa się statywów nie foto, a video i to z głowicą olejową. Jak masz możliwość, jedź np do MediaMarkt, poruszaj sobie tymi foto i pseudo-video statywami i zobaczysz jak ciężko wykonać płynny obrót bez skoku.
Dlatego są olejowe i warto wydać na taki kasę. Jak za niski, poszukaj takiego, który jest wyższy.
To nie są pieniądze zmarnowane.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Lut 2009, 19:54 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 30 Wrz 2008, 18:20
Posty: 62
Miejscowość: Busko-Zdrój
dziś znalazłem taki statyw:

http://www.allegro.pl/item527469811_pro ... 165cm.html

Co o nim myślicie?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group