Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 12:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: tania tyczka do mic
PostWysłany: 02 Lut 2009, 17:08 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 30 Wrz 2008, 18:20
Posty: 62
Miejscowość: Busko-Zdrój
Witam,

Gdzie można kupić tanią tyczkę na mic? czy jest jakiś inny producent niżeli RODE? Z czego ewentualnie najlepiej zrobić składaną tyczkę?

dzieki

pzdr

T.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Lut 2009, 17:55 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Jak chcesz zrobić, jest to banalne. Potrzebujesz czegokolwiek co się zachowuje teleskopowo, jest sztywne i dźwignie Twój mikrofon.
To może być np stojak do lampy 3 segmentowy teleskopowy.

Ale... pamiętaj że są też mikrofony ciężkie, one wymagają czegoś co się nie złamie i rypnie aktora w makówkę :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Lut 2009, 20:33 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 30 Sie 2007, 11:22
Posty: 176
Miejscowość: Gdańsk
Cytuj:
Potrzebujesz czegokolwiek co się zachowuje teleskopowo, jest sztywne i dźwignie Twój mikrofon.


I koniecznie musi być lekkie! Chyba że masz pudzianów za tyczkarzy ;)

A, i żeby nie przenosiło drgań, dobrze jest nie mocować mikrofonu na sztywno, jak to jest w wypadku zdecydowanej większości amatorsko robionych tyczek.[/quote]


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Lut 2009, 22:22 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 08 Sty 2009, 23:24
Posty: 25
Miejscowość: Poznań
Dokładnie.. Polecam tyczkę do malowania z tłumikiem drgań :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lut 2009, 11:55 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2007, 11:01
Posty: 53
Miejscowość: Borek Wielki
Ja mam tyczkę z takiego mopa z wyżymaczką, wiecie takie z rączką co się ciągnie i wałki wyżymają mopa. Mopa urwałem i tyczkę wykorzystałem. zaletą jest to, że ona ma taki zacisk jak się przekręci to się zablokuje i można ustawić dowolną długość tyczki bez obaw o niestabilność.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lut 2009, 14:15 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 30 Wrz 2008, 18:20
Posty: 62
Miejscowość: Busko-Zdrój
a jak wygląda sprawa z gwintem? mam mic z uchwytem...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lut 2009, 15:21 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2007, 11:01
Posty: 53
Miejscowość: Borek Wielki
Ja przy swoim mam taki uchwyt co się wpina na kamerę. Więc rozkręciłem taki uchwyt ze swojego legendarnego fischerka na 8mm i przymocowałem "gwoździem" do tyczki. Niezbyt eleganckie, ale bardzo funkcjonalne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lut 2009, 17:39 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2009, 15:27
Posty: 14
Miejscowość: Łódź
Na allegro jest koleś co sprzedaje tyczki za 150zł jak się z nim dogadasz, ma ich 20 szt. Ja takową u niego zakupiłem


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Lut 2009, 15:29 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2009, 15:27
Posty: 14
Miejscowość: Łódź
Trzymaj
http://www.allegro.pl/item546677573_zes ... kowca.html

To jest aukcja na której ja kupiłem zestaw - wynegocjowałem 150zł. Koleś jest otwarty na propozycje, startuje od 200zł. Napiszcie do niego maila i się dogadajcie. Możliwy odbiór osobisty w warszawie.

Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Lut 2009, 17:04 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 30 Wrz 2008, 18:20
Posty: 62
Miejscowość: Busko-Zdrój
W weekend jadę do Leroi po tyczkę do malowania :) jak znajdę coś satysfakcjonującego to pochwalę się efektem końcowym tj tyczką z mic

pzdr


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Lut 2009, 12:17 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 30 Sie 2007, 11:22
Posty: 176
Miejscowość: Gdańsk
150 zeta za taką tyczkę? To już lepiej dozbierać drugie tyle i kupić profesjonalną, bez przesady...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Lut 2009, 08:27 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2009, 15:27
Posty: 14
Miejscowość: Łódź
Tutaj masz ale...

http://novamusic.pl/product_info.php?products_id=2233

Bez przesady. Zauważyłem, że na tym forum wszyscy otaczają się tylko sprzętem pierwszej klasy, co najmniej za 3 zera i unikają allegro.
Są osoby, które z lekką ręką wydadzą 300-400 zł na tyczkę, są takie dla których 150zł jest dużo i względem perspektywy trzymania mikrofonu przylepionego do kija od szczotki, to jest prawie profesjonalny sprzęt...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Lut 2009, 09:46 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2007, 14:54
Posty: 171
Miejscowość: Proboszczów
Popieram circosa co za różnica czy tyczka jest za 400 czy 150 zł. Przecież ona nie ma znaczenia podczas nagrywania głosu (dźwięku), ważniejszy jest mikrofon, który jest na niej umieszczony. Dla mnie tyczka, może być nawet zrobiona ze zwykłego kija od szczotki za 10-20 zł.
Co? że kupisz profesjonalną tyczkę za 400 zł to już lepiej nagrasz dźwięk?
Bzdura! :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Lut 2009, 01:17 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Powiem tak: po kilku godzinach z tyczką do malowania kiedy się weźmie taką z włókna węglowego człowiek zaczyna rozumieć, że te 400 to może nie aż tak dużo za komfort pracy ale popieram: nie ma co dać się ogłupić sprzętowym onanistom i przeinwestowywać na starcie. Metal ma jednak ten minus, że przenosi dużo bardziej różne nieporządane dźwięki nawet przesuwanie palców o stukaniu kabla nie wspomnę.
Polecam spędzić trochę czasu w garażu i zmajstrować mocowanie do mikrofonu z rury i jakichś gumek.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lut 2009, 11:06 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 30 Sie 2007, 11:22
Posty: 176
Miejscowość: Gdańsk
Tyczka to przedłużenie rąk tyczkarza i jeśli ktokolwiek mi powie, że nie ma ona znaczenia, to zwątpię w jego filmowe kompetencje. Nie chodzi o sam komfort pracy, ale o dwie dodatkowe rzeczy: żeby nie szkodziła i żeby umożliwiała sięgnięcie mikrofonem tam, gdzie normalnie sięgnąć się nie da. Na nic tyczka z kija od szczotki jak kręcisz powiedzmy dialog w szerokim w plenerze. Wtedy równie dobrze możesz sobie taki mikrofon do ręki wziąć, bo i tak nie zbliżysz się z żadnej strony. A do zbliżeń czy innych pośrednich planów - oczywiście, i miotła się nada.

Chodziło mi o to, że jak ktoś chce kupić syf za 150 złotych, to niech lepiej dozbiera i kupi coś porządnego (te Rody widziałem za 3 stówy) albo przynajmniej się nie oszukuje że ma dobry sprzęt i niech zrobi sobie z pomysłem samoróbkę za znacznie mniejszą kasę.

Problem w tym, że tego typu inwestycje nie należą w amatorskim kinie do dźwiękowców/tyczkarzy (z różnych względów) tylko do operatorów, reżyserów albo samowystarczalnych twórców, którzy muszą kupić i kamerę, i statyw, i światło, i mikrofon i na czymś trzeba oszczędzić. A każdy zainteresowany dźwiękiem ma od razu aspiracje na bycie reżyserem dźwięku, o czymś tak ważnym jak dobre tyczkowanie zapominając. Kończy się to oczywiście tym, że zazwyczaj taki kij od szczotki trzyma ktoś, kto w danej chwili się nudzi i nie ma nic do roboty na planie. Kto ma więc inwestować w tego typu sprzęt?
Dobra, to temat na zupełnie inną dyskusję ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lut 2009, 14:00 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2009, 15:27
Posty: 14
Miejscowość: Łódź
Ugm, zgadzam się z Tobą w drugim akapicie. Ale też jak można oceniać tyczkę po zdjęciu z allegro? Ja jeszcze czekam na nią i jak się tylko zjawi, to dam znać co jest z nią OK a co nie ta. Nie zakładam, że sprzęt będzie śmigał jak marzenie bo i ceny innych "profesjonalnych" są droższe ale tak jak pisałem wyżej - bez przesadyzmu. Ja musiałem zainwestować na starcie w kamerę, statyw, oświetlenie, mikrofon (dwa) i kilka innych dupereli, które się wysypały po drodze (bateria, słuchawki, filtry) i naprawdę 300zł na tyczkę to dla mnie za dużo. Z drugiej strony patrzę na to w ten sposób, że jeżeli kiedyś moje prace będą stać na wyższym poziomie, to na pewno będzie się to wiązało z jakimiś moimi umiejętnościami i rozwojem,więc wtedy siłą rzeczy coś będzie trzeba ulepszyć i dołożyć szelestów. A jak na dzisiejsze potrzeby i możliwości dla mnie ta tyczkę będzie odpowiednia za tą kasę którą na ni wyłożyłem (150zł).

BTW: Macie tak, że urywa Wam część strony powiedzmy do jednego-dwóch postów ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lut 2009, 16:07 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 30 Sie 2007, 11:22
Posty: 176
Miejscowość: Gdańsk
No i całkowicie Cię rozumiem, skoro musisz inwestować we wszystko. Nie zmienia to mojego zdania o wspominanym produkcie z Allegro (obyś nie odkrył w nim żadnych niedogodności), ale rozumiem też że pewnie nie chciało Ci się majsterkować (nie każdy lubi). Widzisz, problem z takim kupowaniem jest taki, że zamiast skupić się na jednym (nie wiem, czym chcesz się zajmować profesjonalnie), kupić sobie *dobrą* kamerę/komputer/mikser/mikrofony, kupuje się wszystkiego po trochu, żeby być niezależnym i samowystarczalnym. No szkoda, ale wiem też jak trudno o ekipę składającą się z ludzi, z których każdy jest pasjonatem, chce się rozwijać, wiąże z daną dziedziną swoją przyszłość i nie boi się zainwestować trochę kasy w lepszy sprzęt.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lut 2009, 00:13 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2009, 15:27
Posty: 14
Miejscowość: Łódź
Tyczka właśnie do mnie przyszła. Wszystko z nią OK, sprzedawca na allegro w 100% rzetelny. Wykonana jest w całości z aluminium, bardzo lekka. Zaczepy blokujące działają bardzo stabilnie, uchwyt na mikrofon jest konkretny i uniwersalny (dwa różne rozmiary moich mikrofonów pasują). Jest na niej logo K&M - nie wiem może Wam coś powiem. Tak czy inaczej moim zdaniem sprzęt warty swojej ceny. Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lut 2009, 17:26 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 30 Sie 2007, 11:22
Posty: 176
Miejscowość: Gdańsk
Heh, zobaczymy po miesiącu intensywnego użytkowania ;) Zaczepy są pierścieniowe czy jakieś takie bardziej klapkowe? Z tego co widziałem ze zdjęcia, to te drugie. Obstawiałbym, że one zaczną sprawiać problemy w pierwszej kolejności.

Tyczka jest gładka? Jak nagrywa się dźwięk przesuwania dłoni po niej?

Jakich mikrofonów z nią używasz? To standardowy uchwyt do mikrofonów np. scenicznych?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lut 2009, 23:36 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2009, 15:27
Posty: 14
Miejscowość: Łódź
Ugm

Zaczepy klapkowe.

Nagrywa dźwięk przesuwania po niej dłoni ale w miejscu trzymania na gąbce nic nie słychać.

Używam mikrofonu audio technica
Do scenicznych raczej nie będzie pasować, chociaż jest bardzo elastyczny uchwyt.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group