Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: wybór sprzętu, proszę o pomoc
PostWysłany: 28 Sty 2009, 22:40 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 28 Sty 2009, 22:18
Posty: 4
Miejscowość: Ostrołęka
Witam wszystkich serdecznie.
Jak Wy wszyscy i ja mam swoje hobby, jest nim wędkarstwo. Doszedłem do wniosku, by robić filmy o tematyce wędkarskiej. Ponieważ na sprzęcie do filmowania się kompletnie nie znam, tu moje pytania i wielka proźba. Chciałbym kupić kamerę i mikrofon.
Co do kamery, jeśli to ma znaczenie, będzie używana wyłącznie na otwartej przestrzeni, zbliżenia będą robione z max. 25 metrów, musi mieć jak najdłużej trzymające akumulatory, ewentulanie możliwość dokupienia wymiennych. Statyw posiadam.
Mikrofon musi być jak najmnijeszy, dopinany do ubrania, i oczywiście bezprzewodowy.
Proszę także o informacje gdzie w polsce mogę taki sprzet zakupić, cena ok 3 tyś zł, ale jak wyjdzie trochę więcej, to nic wielkiego się nie stanie :)
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi
pozdrawiam
Paweł nizinny


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sty 2009, 09:42 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 30 Sie 2007, 11:22
Posty: 176
Miejscowość: Gdańsk
Dlaczego mikrofon musi być bezprzewodowy?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sty 2009, 10:22 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
sensowny bezprzewodowy "klips" robi senheisser:

http://www.bhphotovideo.com/c/product/3 ... eries.html

choć może w otwartej przestrzeni tańsze (patrz Allegro) będą się też sensownie sprawowały (czyt. nie będzie zakłóceń radiowych i mikrofon nie będzie zbierał zbyt dużo "śmieci").

Z samą kamerką - najważniejsze aby miała mikrofonowe wejście, gwint na statyw i możliwość założenia na obiektyw np. makra. Jeśli nie musi być jakość HD, to myślę, że wystarczy któryś z panasoniców 3CCD - czyli GS (150 - 500). Do każdego można dokupić dodatkowe akumulatorki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sty 2009, 10:43 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2007, 14:54
Posty: 171
Miejscowość: Proboszczów
VM-Rexor napisał(a):
sensowny bezprzewodowy "klips" robi senheisser:
http://www.bhphotovideo.com/c/product/3 ... eries.html

VM-Rexor ale Paweł chce wydac 3 tyś. na kamerę i mikrofon a nie na sam mikrofon 3 tyś :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sty 2009, 10:58 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Mam tego świadomość, dlatego wspomniałem o Allegro. Są tam zestawy za kilkaset złotych, ale mając doświadczenie z "dużymi bezprzewodówkami" powiem, że Paweł może być ich działaniem delikatnie mówiąc zawiedziony.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sty 2009, 14:07 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 28 Sty 2009, 22:18
Posty: 4
Miejscowość: Ostrołęka
Witam
Bezprzewodowy mikrofon musi być ze względu na to, że dużo ujęć będzie z drugiego brzegu rzek szerokości do 20m, lub filmowane będą ujęcia stojąć w wodzie.

Reasumując, za dobry mikrofon bezprzeowodowy trzeba dać dosyć spore pieniądze...
Biorąc pod uwagę tego panasonica, wspomnianego wyżej, to jego koszt ok 2tyś zł, więc 1tyś zł zostaje na mikrofon, hmm ciekawe to 50% ceny kamery. I czy za teń 1 tyś kupię w miarę dobry??

pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sty 2009, 14:25 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
a może zamiast bezprzewodowego klipsu pomyśleć o dobrym oraz niewielkim przewodowym mikrofonie i urządzeniu nagrywającym - np. minidisc lub dyktafon cyfrowy?

Fakt byłby problem z synchronizacją, choć można byłoby poradzić sobie np. używając klapsa filmowego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sty 2009, 14:33 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
To dobry pomysł z osobno zgranym dźwiękiem, będzie miodzio.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sty 2009, 17:39 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 28 Sty 2009, 22:18
Posty: 4
Miejscowość: Ostrołęka
Odnośnie nagrywania oddzielnie dzwięku i obrazu, czy nie będzie to kolidowało z dziękiem nagrywanym z kamery?? Chodzi mi o to, że kamera ma swój jakiś mikrofon, będzie nagrywał np szum wody, śpiew ptaków a także w jakimś stopniu może także głos wędkarza, który będzie nagrywany oddzielnie... Czy lepiej wyłączyć nagrywanie dzwięku w kamerze i zostawić tylko dzwięk z dyktafonu, to wydaje się logiczne... chyba ? :D

Jaki polecacie np dyktafon cyfrowy i gdzie go kupić?

Co do samej kamery, czy duża jest różnica w jakości obrazu od NV-GS330 do pnad tysiąc droższej HDC-SD100 ?? Jeśli dużo lepsza jakość, to może pokusić się o ten droższy sprzęt??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sty 2009, 18:58 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Dźwięk nagrywaj kamerką również, bo jak mówiący będzie stał te 10-20m dalej, to ledwie go ściągnie, a dogra Ci się ładne tło dźwiękowe. Z resztą, w takim przypadku fajnie zekranować mikrofon z kamery, aby zbierał tylko z boków, to świetnie ściągnie dźwięki otoczenia. Na montażu wystarczy takiego tracka z dźwiękiem przyciszyć.

Wtedy track z osobnego źródła dźwięku wstawiasz, on leci głośniej od tła i jest miodek. Problem będzie wtedy, gdy mocno nagra się gadka na kamerze. Wtedy trzeba w montażu wyłączyć dźwięk z kamery i po sprawie.

Generalnie to są podstawy... jeśli masz zamiar montować, lepiej zrób kilkanaście zabaw z kamerą i montażem, dogrywaniem i synchronizacją. Wtedy pojmiesz zależności i łatwiej Ci będzie wykonać swój plan.


Co do kamer - chcesz robić reportaże w celu zbierania ich hobbystycznie, czy z zamiarem sprzedaży do jakiejś TV, albo na płytki / net?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sty 2009, 23:06 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 28 Sty 2009, 22:18
Posty: 4
Miejscowość: Ostrołęka
Filmy będą rozprowadzane gratisowo tylko po znajomych, to raczej tak dla siebie, nie mniej jednak chciałbym by ich jakość była conajmniej dobra :)

ps fajne filmiki robisz kolego !! :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group