Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Kwi 2024, 00:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Lut 2009, 17:49 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:40
Posty: 77
Miejscowość: kraków
np to, że się je liniowo przewija
ej, co myslicie o Canon XM1 ???


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Lut 2009, 21:45 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:40
Posty: 77
Miejscowość: kraków
no dobra, nikt nie chce sprzedac uzywanego canona hv30, wiem, ze jest genialny jak na tą cenę ale najtansza kosztuje 2700 a ja ledwie dociągam do 2000:(


Jaroslavus napisał(a):
staroć ale o niebo lepszy od podawanych przez ciebie kamer... lepiej xm2... najlepiej hv30 :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Lut 2009, 01:02 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:40
Posty: 77
Miejscowość: kraków
:)nie ma mowy:)
oglądam filmik z Sony HDR-HC9-jest swietna!!
http://www.youtube.com/watch?v=vBJndrkaOvw
co myslisz?
czy te kamery powyzej maja opcje slow motion-24fps?


Jaroslavus napisał(a):
to ukradnij te 700 zł :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Lut 2009, 04:02 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:40
Posty: 77
Miejscowość: kraków
http://www.youtube.com/watch?v=0qH_lWEEKiY
http://www.youtube.com/watch?v=Y1FXeMLjH9Y

coś strasznego! i to jest po postprodukcji w final cut!

za to filmik nizej`-canon+filtry+szeroki kąt-genialny!
http://www.youtube.com/watch?v=gfLNlmnFrE4

nie podobają mi się kolory w tym canonie i brak ostrości, ktora wychodzi wlasnie w opcji B&W

p.s.
jeszcze jedna opcja: CANON XM2, co WY na to?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Lut 2009, 11:48 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Mam wrażenie, że cała dyskusja robi się nieco jałowa ponieważ, nie obrażając, Gretl ma dość nikłe pojęcie o stronie technicznej tworzenia obrazu.

Po pierwsze: YouTube nie jest miarodajny jeśli idzie o jakość obrazu.
Po drugie: KAŻDA kamera w systemie PAL ma 25fps więc nie ma się czym ekscytować.
Po trzecie: taśma jest pojemna, bezpieczna a format HDV jest na tyle "osiadłym" formatem, że oprogramowanie montażowe uwzględnia jego specyfikę (format AVCHD dopiero się rozkręca i jest dużo bardziej wymagający obliczeniowo).
Wracając do bezpieczeństwa: zagnieciona taśma nadal działa, trochę dropów w jednym miejscu. Porysowana płytka może być tylko do wyrzucenia, poza tym taśma może leżeć latami podczas gdy płyty DVD R ulegają degradacji (w skrajnych przypadkach nawet po dwóch latach jest nie do odczytania).

Poza tym: SlowMotion w kamerach sony to nieprzydatny wodotrysk ze względu na skandaliczną jakość (potworny bitrate, niska rozdzielczość)

Apologetom HV30, Arriflexa z obiektywami Panavision i B-g wie jak kosmicznych sprzętów polecanych osobom "zielonym" powiem tylko tyle: kamerę lepiej kupować na miarę możliwości i wykorzystać je a lepszy sprzęt kupić kiedy będzie się na tyle świadomym twórcą żeby umieć wykorzystać to co daje dany sprzęt. Ja sam chciałem kupić HV30 ale jak się dowiedziałem że nie ma niezależnej kontroli ekspozycjo to najniższe na co jestem w stanie się zgodzić to XH A1 ale nie uprawiam propagandy.

Niech kupi dziewoja taką na jaką ją stać a za te 700 kupi statyw i jakiś mikrofon. Jak się sparzy to będzie wiedziała na przyszłość czego potrzebuje a czego nie. Wszystko sprowadza się tak naprawdę do umiejętności operatorskich i tego co się umie z kamery wycisnąć.


Ostatnio edytowany przez santi, 21 Lut 2009, 13:24, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Lut 2009, 11:55 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 30 Wrz 2008, 18:20
Posty: 62
Miejscowość: Busko-Zdrój
a moze ktoś z nas zaprosi Gretl na weekend i ją wyedukuje? :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Lut 2009, 15:06 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2009, 15:27
Posty: 14
Miejscowość: Łódź
gretl, ja śmigam na XM1 i jest j**. Masz tam przełącznik klatek, o których pisałaś. Na X2 się nie napalaj, bo lepiej wydać te 2 równe kawałki i mieć dobrą kamerę niż inwestować do 2600 na X2 skoro można do XL1 dołożyć już wtedy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Lut 2009, 15:51 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:40
Posty: 77
Miejscowość: kraków
ok ok, ja wszystko rozumiem, wiem, że na youtube jest kompresja, tyle, że jeśli porównasz 30 filmików z dwóch kamer to widzisz, że jest jednak jakaś prawidłowosć...
nie wiem o co chodzi z tymi kolorami Canona, zupełnie mi nie pasują, oglądałam to na innym portalu w wysokiej rożdzielczosci i zawsze jest to samo, jakieś takie smugi świetliste, może -jak mówia- Canon jest bardziej artystyczny- i tak już ma byc...nie wiem, ja sie nie zachwycam filmikami na youtube, tylko prawda jest taka, że wszystko predzej czy później tam trafia,więc obraz z innych słabszych kamer powinien być dużo gorszej jakosci...a nie jest
poza tym tryb panoramiczny to jest coś fajnego, jeśli Canon nie ma ręcznego trybu ekspozycji to nie jest dobrze..


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Lut 2009, 16:28 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Cytuj:
ok ok, ja wszystko rozumiem, wiem, że na youtube jest kompresja, tyle, że jeśli porównasz 30 filmików z dwóch kamer to widzisz, że jest jednak jakaś prawidłowosć...
Absolutnie nie. Mogę dowolną kamerą nakręcić 20 ujęć i każde będzie inaczej wyglądać pod względem jakości.

Po pierwsze trzeba brać pod uwagę to, że nie każdy kto dorwał kamerę umie ją obsługiwać. Spaprać można obraz z najlepszej kamery.

Tryb panoramiczny ma każda kamera cyfrowa. Co więcej - to już standard nie dodatek.

Kontrola manualna: w okolicach do 2000 to poza Panasonicami raczej nie znajdziesz w pełni niezależnej kontroli ekspozycji. Takiej, że oddzielnie ustawiasz prędkość migawki a oddzielnie wartość przysłony. Zgodziłbym się z Circosem co do XM1 - jeśli nie trafisz na zbytnio zajeżdżony egzemplarz (postślubokręcki) to do nauki jest super podobnie jak leciwy Panasonic GS400. Oczywiście jeśli napaliłaś się na HD no to już zupełnie inna broszka.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Lut 2009, 16:37 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:40
Posty: 77
Miejscowość: kraków
ok, mam2,5tys


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Lut 2009, 16:40 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Ja już więcej nic nie dodam ponad to: czy zamierzasz kręcić filmy o charakterze fabularnym? Jeśli tak to wlicz wcześniej wspomniany przeze mnie osprzęt jako sine qua non (na razie nie będę stresował cię kwestią np. światła)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Lut 2009, 17:15 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:40
Posty: 77
Miejscowość: kraków
mam mikrofon, minidisc i lampy z dyfuzorami, nie twierdze, ze sie znam, ja chcę tylko wiedzieć co sądzicie np. o ogólnych właściwosciach obrazu w tym canonie, czym to się np. różni od sony SR12

santi napisał(a):
Ja już więcej nic nie dodam ponad to: czy zamierzasz kręcić filmy o charakterze fabularnym? Jeśli tak to wlicz wcześniej wspomniany przeze mnie osprzęt jako sine qua non (na razie nie będę stresował cię kwestią np. światła)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Lut 2009, 00:21 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:40
Posty: 77
Miejscowość: kraków
słuchajcie!
pojawiło się pięć fajnych!co myślicie?
http://www.allegro.pl/item562317508_pil ... zedam.html
http://www.allegro.pl/item553270153_pol ... tanio.html
http://www.allegro.pl/item552485183_kam ... _10li.html
http://www.allegro.pl/item562166467_son ... atory.html
http://www.allegro.pl/item553270153_pol ... tanio.html

[ Dodano: Nie Lut 22, 2009 12:22 am ]
obraz w Twoim filmiku z Wrocławia był naprawdę fajny, chyba się skuszę na tego Canona, zastanawiam się tylko czy można tam podłaczyc dodatkowy wizjer?i jakie monitory do podglądu polecacie?
p.s.
Letus Economy adapter 35mm !pasuje do canona hv 30?

Jaroslavus napisał(a):
Ogromnie. Obraz z hv30 jest niemalże identyczny jak z canona xh-a1. Wiem bo czasami mieszam obrazy z tych kamer.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Lut 2009, 23:13 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 30 Lip 2007, 13:39
Posty: 10
Miejscowość: szczytno
Canon hv30 - poczekaj aż ceny spadną, uzbieraj więcej kasy i kup. Tutaj koledzy znają się na robieniu filmów w każdym calu i jeżeli doradzają canona to znaczy, że wiedzą co mówią. Nie pchaj się w jakieś używane stare SD'ki, kupisz canona bedziesz miała SD i HD w jednym. Nie kupuj kamery na HDD, DVD bo nie jest dobre rozwiazanie. Mój kolega miał JVC na HDD wystarczyło, że niewinnie mu upadła na ziemie i skończyło sie wizytą w serwisie ponieważ igła odsunęła się od talerza bla bla bla...

Jeżeli chcesz kupić kamere z pamiecią flash licz się z tym, że montowanie materiału zapisanego w AVCHD niesie za sobą potrzebę posiadania b.mocnego komputera - mówiąc szczerze, bestii ;) Kupisz hv30 - przetestujesz i gwarantuję, że będziesz zadowolona, przez długi czas.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lut 2009, 08:55 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Zaraz będzie można robić zloty użytkowników kamery HV30 :D
"Cześć, ile fpsów wyciąga Twoja kamerka?" :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lut 2009, 11:07 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2008, 23:24
Posty: 80
Miejscowość: Śląsk
Jaroslavus napisał(a):
Ogromnie. Obraz z hv30 jest niemalże identyczny jak z canona xh-a1. Wiem bo czasami mieszam obrazy z tych kamer.


Oj nie zgodze sie z tym calkowicie. To sa zupelnei dwa rozne obrazy.W pracy dzien w dzien, montuje obraz z A1 jak i HV30. 30 daje mydlo w gorszych warunkach oswitlenia. Optyka to zupelnie dwie inne bajki..I jeszcze wiele innych rzeczy. Nie wiem jak doszedles do takich wnioskow. Byc moze masz monitor ktory kiepsko oddaje barwy..


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lut 2009, 18:18 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:40
Posty: 77
Miejscowość: kraków
mydło????
rozmyte kolory?o nie
pego napisał(a):
Jaroslavus napisał(a):
Ogromnie. Obraz z hv30 jest niemalże identyczny jak z canona xh-a1. Wiem bo czasami mieszam obrazy z tych kamer.


Oj nie zgodze sie z tym calkowicie. To sa zupelnei dwa rozne obrazy.W pracy dzien w dzien, montuje obraz z A1 jak i HV30. 30 daje mydlo w gorszych warunkach oswitlenia. Optyka to zupelnie dwie inne bajki..I jeszcze wiele innych rzeczy. Nie wiem jak doszedles do takich wnioskow. Byc moze masz monitor ktory kiepsko oddaje barwy..


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lut 2009, 20:49 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:40
Posty: 77
Miejscowość: kraków
mozna w niej chociaz wymieniac obiektywy?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lut 2009, 21:39 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:40
Posty: 77
Miejscowość: kraków
miałam w ręku hv 30 dzisiaj i niestety nie wiem o co chodzi ale faktycznie jest strasznie nieostry obraz nawet w sloneczny dzien, kontury zlewaja sie, dziwne bo potem uzywalismy sony za 1500pln i wszystko bylo ok, zauwazylam tę roznice juz wczesniej, nie wiem co jest grane;nie jest to wina pojedynczego egzemplarza, poprzednio w zupełnie innych warunkach kolega krecil nią cos i tez bylo w tym obrazie cos mdłego...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lut 2009, 22:20 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2008, 23:24
Posty: 80
Miejscowość: Śląsk
gretl napisał(a):
miałam w ręku hv 30 dzisiaj i niestety nie wiem o co chodzi ale faktycznie jest strasznie nieostry obraz nawet w sloneczny dzien, kontury zlewaja sie, dziwne bo potem uzywalismy sony za 1500pln i wszystko bylo ok, zauwazylam tę roznice juz wczesniej, nie wiem co jest grane;nie jest to wina pojedynczego egzemplarza, poprzednio w zupełnie innych warunkach kolega krecil nią cos i tez bylo w tym obrazie cos mdłego...


Sorry, nie przezytalem ogolnego sensu postów. Jeśli sprawa wygląda tak że masz ograniczone fundusze na kamerę lecz chcesz kupić za takie pieniądze coś dobrego to hv 30 jest dobrym wyborem. Za takie pieniadze nie kupisz poki co nic lepszego. Jesli chodzi o to "mydlo" o ktorym pisalem, to porownywalem ja z obrazem z kamery za kilkanascie tysiecy. Więc normalną rzeczą jest że nie uzyska się tak dobrych parametrów jakie są dedykowane wlasnie kamera za które trzeba niestety swoje zaplacic..

Jesli chodzi o ten nieostry/mydlany obraz o którym mowilas, to jestem pewny że to kwestia zlych ustawien. Nowy sprzet potrzebuje poznania. Instrukcja w reke i wyregulujesz wszytsko. Canon nie produkowałby takie sprzetu, a nawet jesli to HV30 do niego nie nalezy. Zatem mogę Ci szczeze polecic tą kamere. TO dobry zakup na początek.

P.S
Jesli marzyłyby Ci się obiektywy do kamery to polecam przejrzec posty loopack'a. On ma właśnie tą kamere która chcesz kupić, a do tego adapter 35mm na które nakłada obiektywy. Innego sposobu na obiektywy w kamerze nie znam chyba że, jak ktoś tam wyżej pisał, kupić kamere z wymienna optyka. Ale to zacznij liczyc sobie od 20tys w górę..;P


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group