Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Alternatywa do steadicama
PostWysłany: 13 Gru 2008, 16:54 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
W styczniu zamierzam podjąć się realizacji filmu. Prawie wszystko jest gotowe tylko będę potrzebował kilku ujęć gdzie dobrze byłoby użyć steadicama. Mam taką możliwość używając Flycama 6000. Jednak nie przy wszystkich ujęciach by się sprawdził bo wymaga dużo miejsca. Co więcej podobno przy operowaniu kamerą odkręcają się i wypadają śrubki. Znalazłem dwa zamienniki:

http://www.foton.kalisz.pl/?strona=skle ... =&pid=1821

http://www.flycam.pl/opis.html

Pytanie do was. Które rozwiązanie jest najlepsze?Czy ktoś z was używał tych sprzętów - jak wrażenia? Czy warto zainwestować w taki sprzęt, czy odłożyć i kupić Merlina, a przy produkcji użyć Flycama 6000?

PS: Szukam operatora - Lublin :P (więcej informacji na priv)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Gru 2008, 20:20 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2008, 23:24
Posty: 80
Miejscowość: Śląsk
Witaj!
Najrozsodniej byloby kupic jakiegos stedycama ale to jest wydatke zedu 3tys i wiecej. A jesli nie bedziesz uzywal go zbyt czesto to nie warto kupowac za takie pienidze sprzetu ktory bedzie lezal. Polecam Ci za to flycama 5000 :
http://allegro.pl/item499700710_flycam_ ... _film.html

Pracowalem na nim wiele razy. Jesli go dobrze wybalansujesz i nauczysz sie nim poslugiwac to ujecia masz swietne! Ale nie kupuj bynajmniej na tej aukcji bo cena jest zdecydowanie zawyzona..:P Rozgladnij sie po googlach, napewno znajdziesz cos tanszego.

P.S A jakie chcesz ujecia robic ze malo miejsca bedziesz mial do tego? :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Gru 2008, 17:25 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Tez mam tego f ale jest zasadniczy warunek - bez kamizelki, lub czegos tego typu nie ma sensu tego używać! Ręka wysiada po 10 minutach zabawy. Albo trzeba mieć niezłą parę, albo kamizelkę, bo operatorka staje się bólem i delirką.

Żadna śrubka mi nie odpadła od f, sam zgubiłem jedną, tę od mocowania kamery, ale mam zapasową :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Gru 2008, 23:07 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
No więc tak, kupienie steadicama odpada bo nie posiadam takich funduszy. Z tego co czytałem to 6000 jest podobno łatwiej wyważyć niż 5000 ale nie znam się na tym i przyznaje się bez bicia. Kamizelka będzie także powinno być w porządku, co do śrubek mówię tylko to co powiedział mi właściciel.

Ujęcie, w którym mam mało miejsca i dużo lepiej byłoby wykorzystać Merlina wygląda następująco. Czworo ludzi siedzi przy stoliku i kamera z jednej strony stolika wędruje na przeciwległą. Problemem jest to, że nie bardzo mogę sobie pozwolić na przestawienie stołu na środek baru. Musi się znajdować niedaleko ściany.

Pytanie jak to zrobić aby jazda była płynna? wózek też odpada bo w moim mieście wózek i szyny to ma chyba tylko telewizja i zajmuje zbyt dużo miejsca :P

Czy widzicie jakieś rozwiązanie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Gru 2008, 09:00 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Hmm może kran?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group