Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 01 Maj 2024, 00:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kamery z HDD - MPEG-4 AVC/H.264
PostWysłany: 05 Lis 2008, 14:06 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 30 Lip 2007, 13:39
Posty: 10
Miejscowość: szczytno
Witam, ostatnio trochę mało się interesowałem nowościami na rynku i w oko wpadło mi to, że jest coraz więcej kamer które zapisują materiał na HDD w formacie MPEG-4 AVC/H.264 a nie MPEG-2. Ponoć kodek jest wydajniejszy i można uzyskać film w lepszej jakości. Sam jednak uważam, że miniDV są niezastąpione - ale z tymi AVCHD może być lepsza alternatywa dla mniej wymagających i tych którzy nie lubią się bawić w zrzucanie materiału z taśmy. Jednak świat prze do przodu i cyfrowe technologie coraz bardziej nas atakują (niedługo żeby się podetrzeć będzie wystarczyło pomyśleć o tym, żeby specjalne urządzenie robiło to za nas:P ). Wiadomo, że jest to jakaś wygoda (ale fajnie jest dotknąć miękki, dwu warstwowy, zapachowy papier toaletowy). Jak myślicie, czy w przyszłości postęp technologiczny będzie tak duży, że wyprze on z powszechnego użytku resztę świata anologowego (kasety, klisze) w końcu wielkie produkcje kinowe będą nagrywane przy pomocy takich właśnie cyfrowych kamer z nośnikami danych? Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Lis 2008, 15:42 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Myślę, że jakiekolwiek elektromechaniczne nośniki danych do kamer z czasem znikną na korzyść nośników takich jak pamięć flash.
Listki o pojemności 16Gb mogą już dziś zastąpić kasetkę MiniDV - fakt - jeszcze trzeba poczekać trochę na spadki cen - niemniej jednak myślę, że to jest kwestia kilku lat.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Lis 2008, 11:04 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
A, właśnie. Czy są jakieś kamery, które zapisywałyby w AVCHD, a przy tym miały dobrą jakość obrazu? To, co udało mi się znaleźć, to jednak tanie kamery z CCD 1/6", i w ogóle parametrami kojarzyły się jednak z niską półką.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamery z HDD - MPEG-4 AVC/H.264
PostWysłany: 07 Lis 2008, 12:50 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
igor+DV+ napisał(a):
(...)wyprze on z powszechnego użytku resztę świata anologowego (kasety, klisze)(...)

Na kasetach minidv masz zapis cyfrowy.

Może większego znaczenia nie ma, czym coś jest kompresowane, ale w jakiej jakości uzyskuje się obraz. Co za tym idzie, im większa jakość tym więcej danych i to dla mnie jest wyznacznikiem, czyli jak wiele danych (MB/s) można zapisywać na czymś i drugie - jaki powstanie obraz.
Nośnik... to nośnik... 010101010101


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group