Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Kwi 2024, 10:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Panasonic NV M9000 EN posiadasz taka to napisz
PostWysłany: 13 Paź 2008, 19:55 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 13 Paź 2008, 18:28
Posty: 7
Miejscowość: Bielsko-Biała-Dublin
Witam mam pytanie do ludzi co pojecie o tych antykach mają.
Jest to pierwsza moja kamera wiec prosze o rady :D
1-Jak zgrywać z kamery na PC,czy magnetowidem na DVD chodzi mi o jakość
2-Co powinienem wymienić w niej aby dało sie nia coś jeszcze nakrecić, głowice tylko gdzie ja dostane czy serwisy maja takie cześci jeszcze jeśli tak to prosze o namiar.
3-Jakie kasety sa najlepsze do tego typu kamer
Jesli ktos zna strony o tematyce kamer analogowych to prosze o link pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Panasonic NV M9000 EN posiadasz taka to napisz
PostWysłany: 16 Paź 2008, 08:14 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2007, 07:54
Posty: 34
Miejscowość: Warszawa
Cytuj:
1-Jak zgrywać z kamery na PC,czy magnetowidem na DVD chodzi mi o jakość

Na komputerze z dobrym oprogramowaniem (np. mencoder) uzyskasz lepsze efekty - można obraz trochę "podkręcieć", np. wysostrzając i dodając nieco szumu. M9000 to kamera S-VHS więc jeżeli będziesz musiał zgrywać z kamery, chyba, że masz magnetowid S-VHS. Zgrywaj po kablu S-video.
Cytuj:
2-Co powinienem wymienić w niej aby dało sie nia coś jeszcze nakrecić, głowice tylko gdzie ja dostane czy serwisy maja takie cześci jeszcze jeśli tak to prosze o namiar.

Głowicy możesz poszukać np. tu. Ale po pierwsze w stosunku do wartości kamery będzie dość droga, po drugie wymiana głowicy to zabawa wymagająca wprawy w operowaniu lutownicą, chociaż jak najbardziej wykonalna. Często lepiej kupić drugą kamerę niż bawić się z czymś takim. Napewno warto wyczyścić mechanizm, głowicę, rolkę dociskową i ewentualnie wymienić paski (ale to ostatnie wynaga sporego demontażu).Czyszczenie głowicy jest stosunkowo bezproblemowe - wystarczy odkręcić pokrywę kieszeni na kasetę, bibuła i izopropanol. Bardzo dobry tekst o naprawie i konsterwacji sprzętu wideo, niestety po adngielsku znadziesz tu
Cytuj:
3-Jakie kasety sa najlepsze do tego typu kamer

Nie zauważyłem specjalnych różnic między kasetami, poza tym, że im krótsz tym lepsza. IMHO nie powinno się używać taśm dłuższych niż 120 minut. Bardzo dobre są np. te

Jeżeli masz jekieś pytania co do techniki analogowej to napisz na priva. Mam też instrukcję do M9000 ale nie chcę jej sprzedać ;-) więc jeżeli masz jakieś konkretne pytanie to napisz.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 71 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group