Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 23 Kwi 2024, 07:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Lis 2009, 22:15 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sty 2008, 20:03
Posty: 7
Miejscowość: Dolnyśląsk
No właśnie nie chcę maka nie stać mnie żeby mieć maka i pc.
Dla mnie win jest bardziej na rękę bo najbardziej jest rozwinięty w polsce (jeżeli tak to można ująć).

Czyli konfiguracja będzie dobra? A jaka płyta główna do tego . tak do MAX 400zł

:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Lis 2009, 22:36 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Kod:
Lipski
Fakt zapomniałem

A co do
Kod:
y4k

Słuchaj powiem ci tak kupując Pc nie wiesz na co się skazujesz do póki nie spróbujesz maca i poczujesz ze masz tak jakoś mniej zmartwień i problemów. Jeżeli chodzi o system to tak jak mówiłem instalujesz Winde i działasz jak na zwykłym PC nie ma praktycznie różnicy. A jeżeli chodzi o wydatek to jest to ok. 3 tysi taki na którym będzie można już coś tam zmontować. Co prawda nie będzie to do HD taki super sprzęt ale napewno lepszy niż jakiś PC. Przede wszystkim wygoda pracy. Zresztą jak chcesz nie będę cie namawiał więcej, skoro twierdzisz że znasz sie tak dobrze na doborze parametrów żeby złożyć komputer który nie rozleci się po roku to śmiało, ale widząc jak pytasz o jakieś kiepskie konfiguracje sadze, że raczej powinieneś skorzystać z rady kogoś kto przeszedł przez to wszystko...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Lis 2009, 23:29 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sty 2008, 20:03
Posty: 7
Miejscowość: Dolnyśląsk
cezary188 wielkie dzięki za odpowiedzi, lecz to są dość mocne słowa ... jestem fotografem i to tak jakby mi ktoś wpajał żebym przesiadł się z Canona na Nikona bo nikon jest o niebo lepszy, tyle że jest to totalna zmiana systemu. Po drugie musi to być komp do HD (bo 5D ma tylko 1920x1280 albo 640x480, które na obecnym sprzęcie mi chodzi :D ) tyle że nagrywa je w formacie .mov (czyli plik appla).

Zapewne masz rację i cenię sobie każde wypowiedzi, lecz nie podejmę od razu decyzji o zmianie systemu, a na maka pro mnie nie stać :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lis 2009, 12:43 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Co ty tak ciagle z ta zmiana systemu przeciez mowie ze instalujesz sobie windowsa i dzialasz normlanie jak na kazdym innym komputerze. Jezeli chodzi o maca pro to nikt ci nie kazde kupowac odrazu takiego sprzetu. Jak mowisz ze jestes fotografem to zapewne docenisz mozliwosci iPhoto ktory jest genialnym programem do fotografii. A z samym porownywaniem to przykład Canona i Nikona nie jest dobrym przykładem bo jeden i drugi ma swoje wady i zalety a przy PC vs Mac to mozna powiedziec tak jeden ma wady a drugi zalety :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Lis 2009, 17:59 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 30 Gru 2007, 21:11
Posty: 33
Miejscowość: Rozprza
y4k napisał(a):
Nie chcę rozpoczynać nowego wątku bo kilka postów już było, ale zapytam o konfigurację sprzętową do obróbki HD.
Planuję kupić:
-win 7
-Q9550
-ok 8GB ramu

czy to wystarczy do montażu i ewentualnej korekcji obrazu ? Chodzi o płynność montowania.

ja ostatnio sprawilem sobie
core i5-750
4 ddr3
9600 GT/512MB
do HD okraszonym korekcją smiga. edius pięknie, premiere torche wolniej ale i tak nie ma sie czego przyczepic.
moze ten test Ci pomoze:
http://www.behardware.com/articles/767- ... a1156.html

a i wychodze od 1440x1080, full jeszcze nie mialem okazji testowac.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Gru 2009, 23:06 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2009, 22:47
Posty: 10
Miejscowość: Kraków
Witajcie!

Po pierwsze bardzo się cieszę, że trafiłem na to forum - myślałem już, że w Polsce jeśli jakieś forum jest o filmowaniu to tylko dla weselników :)

Ale do tematu.

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Canona 5D i jestem zafascynowany jego możliwościami. Ponieważ nie było takiego miejsca w polskim internecie uruchomiłem blog oraz forum dla filmujących lustrzankami.

Co potrafią lustrzanki? Zapoznajcie się z filmami z tej strony:
http://inspiredbylife.pl/2009/12/13/lus ... ie-filmow/

Jako starter do tematu lustrzanek, z czym to się je, jakie są wady i zalety filmowania z ich użyciem, jakie koszty trzeba ponieść zapraszam do tego wpisu:
http://inspiredbylife.pl/2009/11/17/lus ... st-kamery/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Cze 2010, 14:52 
Offline
Klapser

Rejestracja: 10 Sty 2007, 20:31
Posty: 89
Miejscowość: Mława / Warszawa
Witam

Jesli ktos jeszcze nie widzial to polecam obejrzec: pozycja obowiazkowa

http://www.zacuto.com/shootout

Porownanie DSLR'ek 5Dmk2 - 7D - 1DmkIV - 550D/T2i - Nikkon D3s - Panasonic DH1 z (uwaga) taśmą filmową


rozmach tego testu jest dosc bezprecedensowy.
dla niedowiarkow wyniki napewna beda zaskakujace.

pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Cze 2010, 13:08 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
tylko nigdzie nie zrobili rolling shutter test :d. W trzeciej czesci o ile pamietam pokazali film ktory mial zademonstrowac moc dslr ale z tego co ja widze galareta niestety przyslania zalety dslr i pokazuje ze maja one rowniez swoje duze minusy. Aktualnie czekam na kamere panasonica 4/3' .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Cze 2010, 18:16 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Cytuj:
galareta niestety przyslania zalety dslr

Galareta? :D To jak to kręcisz? Ja nigdy nie miałem z tym problemu... Z tego co słyszałem Red też ma rolling shutter. W końcu czemu miałby nie mieć skoro to cmos. Nie mniej jednak nie jest to sprzęt służący do do nagrywania pamiątek z wakacji tylko bardziej konkretny dla osób znających się na rzeczy i mniej więcej potrafiących go wykorzystać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Cze 2010, 18:53 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
Cytuj:
Ja nigdy nie miałem z tym problemu
to sprobuj nakrecic dynamiczna scene z reki 5d.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Cze 2010, 22:31 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Cytuj:
to sprobuj nakrecic dynamiczna scene z reki 5d.

ISem nie ma problemu
Cytuj:
z reki

A niby dlaczego z ręki kręcić? Ja mam takiej domowej roboty statywik naramienny i się nawet nieźle spisuje. Cudo to to nie jest ale spełnia swoją rolę?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Cze 2010, 01:54 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 11 Cze 2007, 19:39
Posty: 130
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
hirosz napisał(a):
Z tego co słyszałem Red też ma rolling shutter. W końcu czemu miałby nie mieć skoro to cmos.


dobrze slyszales, red tez ma RS tyle ze jest w wiekszosci usuniety przez software kamery tak wiec jest o wiele mniejszy niz w 5D mk 2. co prawda nie jest usuniety w 100% ale jednak jest mniejszy ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lip 2010, 21:34 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 20 Lis 2005, 21:51
Posty: 153
Miejscowość: Kraków
Pracuje od paru miesięcy na 5D2 i rzeczywiście trzeba o paru rzeczach pamiętać, ale sprzęt super.
Ostatnio zdawałem w szkole z różnic między CMOS a CCD, więc wiadomo jak jest z CMOSami, które nawet zbierają promieniowanie kosmiczne (ponoć to nie kawał :D ), jednak z tego co wiem ma lepszy sensor 5D2 niż Redzik, zatem software... A słyszałem o przymiarkach do software dla 5D2 piszącego w RAWach...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Lip 2010, 11:58 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
juan_krk - jestes pewien ze nie pomyliles "lepszy" z "wiekszy"? O tych przymiarkach tez slyszalem , nawet jest o tym watek na forum reda i wiekszosc zgodnie pisze ze jest to bardziej lista zyczen userow niz faktyczny zamiar canona. Ja wlasnie sie przymierzam do zakupu "aparatu video" ale boli mnie najwiekszy z wszystkich dostepnych aparatow rolling shutter i sygnal wyjscia 480p podczas nagrywania w 5d wlasnie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Lip 2010, 19:08 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2006, 12:22
Posty: 238
Miejscowość: Kraków
To może jeszcze jeden głos w temacie.

Canon 5d jest rewelacyjną maszynką do filmów. Jakość obrazu jest naprawdę bardzo wysoka. Na 10 reklam, które ostatnio montowałem 7 zostało nagranych Canonem 5D. Trzeba pamiętać tylko, że sam aparat nie wystarczy, potrzebny jest rig, follow-focus, viewfinder, dodatkowy monitor, mattebox. Dopiero wtedy 5D zamienia się w kamerę.
Wiele osób właśnie próbuje traktować Canona jako kamerę bez tego osprzętu i twierdzi, że aparatem nie da się nagrywać filmów. Może spróbujcie to samo zrobić REDem, używając samego body z obiektywem. Obawiam się, że wtedy Canon by wygrał w ergonomii.
Bynajmniej nie twierdzę, że Canon jest lepszy od REDa. RED ze swoim bezkompresyjnym nagrywaniem obrazu w czymś rodzaju RAWa bije Canona na głowę. Natomiast w kategorii jakość/cena to Canon bije REDa.

Efekt rolling-shutter występuje we wszystkich kamerach posiadających CMOS, im większy przetwornik tym bardziej widoczny efekt. Kamery (wliczając w to REDa) w lepszy czy gorszy sposób programowo eliminują ten efekt. Posiadając Canona bez problemu możemy usunąć rolling-shutter za pomocą pluginów (jest kilka na rynku, najlepszy chyba ze stajni The Foundry). A bez pluginów praktycznie w każdym programie do compositingu typu: Nuke, Shake, DF czy AE.

mario, podobno lada dzien ma się pojawić nowy firmware Magic Lantern, który ma umozliwiac wyjscie 1080p bez kompresji.

cezary188, pracuję (montuję) zarówno na Macach jak i Pecetach, nie jestem onanistą sprzętowym i traktuje każdy sprzęt jako narzędzie, dlatego trochę śmieszą mnie takie próby bezpodstawnego wywyższania jednego systemu nad drugi. A przy okazji IPhoto, to zabawka, a nie program dla fotografów, polecam sięgnąć po Aperture, no i PS-a oczywiscie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Lip 2010, 21:52 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Tak masz racje iPhoto to zabawka jednak bardzo ciekawa i mimo ze przez pro fotografów nie będzie doceniony to uważam ze jest to bardzo pomysłowy program dla zwykłego konsumenta.

PS ja też nie jestem jakimś onanistą sprzętowym, wali mnie to na czym pracuje byleby działało, ale przez wiele lat przezywałem najróżniejsze katusze pracując na Pc-tach a odkąd przesiadłem się na Macintoshe nie mam absolutnie żadnych problemów tylko sama przyjemność pracy i właśnie z tego powodu będę wychwalał te sprzęty tak długo jak pozostaną dobre.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Sie 2010, 17:37 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 02 Sie 2010, 17:31
Posty: 6
Miejscowość: wszechświat
Zgadzam się, Maci to zupełnie inny wymiar sprzetu.
Nie tylko filmowcy, ale i fotografowie powiedzą wam, że różnica między pctami a macami jets kolosalna.
Jeśli macie tylko trochę grosza to przerzucajcie się na maci czym prędzej. Ich nie wieszanie się i brak virów jest bezcenne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Sie 2010, 23:51 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
Cezar188, sorry ale nie masz zielonego pojecia o czym piszesz. Jak uwazasz ze mac jest taki j** to porownaj sobie dzialanie pakietu adobe na mac i pc. Do tego poki nie wyszedl 10.6 to mac mial gamme 1.8. Na dodatek "swietny" quicktime daje rozne kolory w roznych programach (na 10.6 rowniez). Naprawde momentami czlowieka krew zalewa. No i jeszcze konwertowanie materialu do innych formatow - mac sie tutaj do pc nie umywa ( tylko nie piszczie o compressorze bo przerabialem ten program i daje malo zadowalajace rezultaty)

Poza tym piszcie co chcecie ale obecnie mac to pc ( te same czesc) tylko kilka razy drozsze , i czesto wciskaja wam stare komponenty ( np macpro). Tylko system jest inny (osx jest oparty na linuxie). A najwieksza wada MAC - cena.

Gdyby faktycznie bylo tak jak twierdzisz to programy wymagajace najwiekszej mocy obliczeniowej wychodzilyby wylacznie na mac , a jednak czesto robi sie porty na linuxa i chodza one szybciej niz Mac(np. maya , da vinci).

Na marginesie - sam korzystam z maca, ale gdyby nie final cut (chociaz coraz bardziej mam ochote wrocic do avida i pc) to wrocilbym do pc aby uniknac problemow z kolorami i kodowaniem.

Wiec skonczcie reklame maka bo temat jest zdecydowanie inny.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Sie 2010, 09:28 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2006, 12:22
Posty: 238
Miejscowość: Kraków
mario, dobrze powiedziane.
Mnie taki macofaszyzm też irytuje, poza tym powiedzmy sobie szczerze, że większość ludzi którzy narzekają na PC, są sobie sami winni, nie potrafili dobrze złożyć i skonfigurować swojego PC.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Sie 2010, 13:07 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Jako iz temat zszedł troche z kursu bo miało być o aparatach/kamerach a wyszło ze o mac/pc :P To na przypomnienie małe porównanie:



<object width="640" height="480"><param name="allowfullscreen" value="true" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="movie" value="http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=13992345&server=vimeo.com&show_title=1&show_byline=1&show_portrait=1&color=&fullscreen=1&autoplay=0&loop=0" /><embed src="http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=13992345&server=vimeo.com&show_title=1&show_byline=1&show_portrait=1&color=&fullscreen=1&autoplay=0&loop=0" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" width="640" height="480"></embed></object>



Zmierzch Lustrzanek ?? :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group