Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Kwi 2024, 13:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kamera do ujęć extremalnych
PostWysłany: 08 Wrz 2008, 20:31 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 08 Wrz 2008, 19:58
Posty: 3
Miejscowość: Gdynia
Witam!!!

Prosił bym o radę w nabyciu kamery.

Potrzebuję kamery do ujęć extremalnych ( rowerowych najczęściej)

Ja za bardzo nie siedzę w tym temacie :) ale lubię bawić się Fotografią więc może mi ta wiedza się przyda w napisaniu tego tematu :). Ale do rzeczy....

Kamera powinna mieć.

1)Podgląd na wizjerem nie tylko na lcd.
2)W miarę duży kąt Widzenia.
3)Najlepiej jak bym miała dysk twardy lub pamięć fLASH
4) Jakość HD była by mile widziana :)


W tego typu filmach dla mnie jest ważne żeby można było zwolnić dość grubo scenę ale żeby nadal płynne leciał film, żeby nie było rozmazań (wielkich) i przeskakiwania przy zwolnieniach.


Kamera miała by być do 5000-6000 zł ale mile widziane też tańsze propozycje jeżeli są naprawdę dobre.

A i jeżeli komuś się nie chce odpowiadać to proszę chociaż listę frm z których mogę looknąć bo wiem że na pewno sony i panasonic :)


POZDRAWIAM I BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ :)

Tu link jakiego typu miały by być zwolnienia http://www.pinkbike.com/video/31830/
W niektórych momentach widać że zwolnienia są extremalie czyste :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Wrz 2008, 20:59 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Raczej nie poniżej 5000 - 6000 a powyżej. Generalnie HDD odradzam jeśli chcesz kręcić ujęcia np. z przyczepionej do ramy kamery - wszelakie elektromechaniczne urządzenia prędzej czy później zawodzą w takich akcjach. Pozostaje tylko kamera na szybkie karty flash. Spowolnienia (czyli kręcenie z przyspieszonym klatkarzem) oferują niektóre kamery SONY, lecz dobrze to wychodzi jeśli odpowiednio mocno oświetli się plan (czyli słoneczny dzień) i w ten sposób można nagrać góra kilka-kilkanaście sekund (choć do ujęcia tyle powinno wystarczyć).
Zwykle takie prawdziwe kamery do rowerowych, spadochronowych i podobnych ujęć składają się z lekkiej kamerki szerokokątnej zwykle zakładanej na hełm (tylko obiektyw i przetwornik) połączonej z urządzeniem nagrywającym -zwykle przypinanym do pasa. Mało która posiada dodatkowy wizjer, który jeśli jest sprzedawany to osobno.
Była jakiś czas temu dyskusja na temat tych kamer w dziale dot. sprzętu i tam też ten temat przenoszę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Wrz 2008, 21:32 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 08 Wrz 2008, 19:58
Posty: 3
Miejscowość: Gdynia
Kamera nie będzie przyczepianą do ramy :) ani do osób od tego mamy aparat z nagrywaniem filmu HD :D :).

Fajnie by było jak byś podał 2-3 modele żebym mógł się na czymś opierać moje poszukiwania.

[ Dodano: Pon Wrz 08, 2008 11:01 pm ]
znalazłem kilka ale co powiesz o tej:
http://www.sony.pl/product/cam-high-def ... /hdr-cx11e


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Wrz 2008, 22:40 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Powiem krótko: Myślę, że na początek wystarczy. Jeśli kąt będzie za wąski, można dokupić konwerter szerokokątny. A jeśli będziesz filmował nieekstremalnie, to możesz wybrać też model z innym nośnikiem zapisu (ale hdd i dvd mimo wszystko odradzam).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Wrz 2008, 06:26 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 08 Wrz 2008, 19:58
Posty: 3
Miejscowość: Gdynia
filmowanie będzie extremale :) Ponieważ sceny robione z bliska za pomocą prowizorycznego ramienia (statywu). Ale czy mógłbyś podać jakąś kamerę ktura jest twoim znaniem najlepsza do tych zastosowań za kwote nie większą niż 6000 zł.

A i jeszcze jedno z tego co czytam to chyba doradzasz zostać przy pamięci flash ?

pzdr

[ Dodano: Wto Wrz 09, 2008 3:51 pm ]
o znalazłem jeszcze taką :

http://www.canon.pl/produkt/kategoria,K ... p,858.html


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Wrz 2008, 20:54 
Offline
Klapser

Rejestracja: 27 Kwi 2008, 10:33
Posty: 71
Miejscowość: Tomaszów Lubelski
Dziwny jesteś, bo skoro masz 6000 na kamerę to czego podajesz kamery w okolicach 3k.
Rex pomyślał ,że chcesz przyczepiać do ramy/kasku bo napisałeś do ujęć ekstremalnych s chodzi ci o nagrywanie sportów ekstremalnych. Filmy sportowe mają być jak najbardziej dynamiczne więc nie wiem po co ci slow-motion, oczywiście z każdej kamery materiał można trochę zwolnić ale jak chcesz tylko zwalniać to może zastanów się nad kamera po klatkową.
Myślę, że chyba teraz za 6000 można już kupić nowego sony vx2100 sama w sobie już ma dość szeroki kąt ale jest dla tego modelu dedykowany konwerter firmy ranox. Polecam tą markę ale jeśli chcesz jeszcze szerszy kąt to możesz wykonać mod konwertera(info na pw).
A jak chcesz szeroki kąt bez modów i szkło bardzo dobrej jakości to nic innego jak century.
Ewentualnie używkę vx lub canona xm2 i zostaną ci pieniądze na akcesoria. Są małe dvcamy posiadają uchwyt który bardzo poprawia komfort nagrywania i nie będziesz musiał używać statywu jako ramienia.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 67 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group