Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Lut 2009, 15:49 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:40
Posty: 77
Miejscowość: kraków
chcialabym jakis zoom 15-300np, chyba canon, manualna regulacja jak najbardziej
masz jakies linki do sklepow z obiektywami do kamer?:)

http://vid-atlantic.com/EnCinema35.html


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Lut 2009, 15:58 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Jak na adapter, ten En jest trochę za krótki, może powstać efekt owalnego obrazu, gdyż blisko kamery będzie matówka. W Twoneil należy trochę zooma użyć na kamerce i chwała za to.

15-300 to trochę drogi będzie, no ale cóż...
Skapiec.pl i do wyboru do... długości :P

http://cgi.ebay.com/DIY-35mm-dof-adapte ... =72%3A1205 jeszcze takie coś kolega podesłał, nie wiem czy lepsze czy gorsze, ale to chyba poznacie po jakości demek i znalezieniu różnic w obrazie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Lut 2009, 17:02 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:40
Posty: 77
Miejscowość: kraków
no ok, na ebayu letus jest tani, dajcie mi link do strony z obiektywami do kamer;) nie moge znalezc na tym skapcu:P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Lut 2009, 17:27 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:40
Posty: 77
Miejscowość: kraków
no ok, czyli kupujac adapter decyduje czy ma mocowanie do canona/nikona powiedzmy i wtedy dobieram szkla, ?tylko do manuali?
http://www.allegro.pl/item563990759_tok ... _stan.html


Jaroslavus napisał(a):
To są zwykłe obiektywy fotograficzne.

Manuale raczej na alledrogo.

Bardzo fajnie sprawdza się Tamron 28-75 i Tamron 70-200 tyle że teraz już się zbytnio nie opłaca. Dawałem za nie 3300 teraz 4000. W sumie wszystko idzie do góry i chyba warto odczekać do wigilii.... 2011 ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Lut 2009, 19:39 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:40
Posty: 77
Miejscowość: kraków
podalam zly link, niewazne, mam obiektywy do canona, ale sredniej jasnosci nadadza sie?


Jaroslavus napisał(a):
gretl napisał(a):
http://www.allegro.pl/ite...ietny_stan.html

"Traktuję obiektyw jako uszkodzony mimo świetnego stanu wizualnego. "

Wybacz ale za 50 zł nic dobrego nie kupisz :/


[ Dodano: Czw Lut 26, 2009 11:29 pm ]
za 50$ mozna kupic odwracacz obrazu:)


naffnaff napisał(a):
loopack napisał(a):
Fajna zabawa co? :mrgreen:

Pewnie że fajna :) denerwuje tylko ten odwrócony obraz i to, że nie można kręcić przy słabym świetle. Ale warto było zakupić ten adapter :) efekt jest niesamowity, ta głębia ostrości bardzo mi się podoba :)
Aha muszę jeszcze tylko teraz dorobić sobie jakiegoś poda, żeby gwint od kamery mi się nie urwał i będzie gitara :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Lut 2009, 23:42 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2008, 23:24
Posty: 80
Miejscowość: Śląsk
A jesli chodzi o canon'a XH A1, wiecie może jaki adpater mozna by do niego dokupic.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Lut 2009, 02:56 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:40
Posty: 77
Miejscowość: kraków
dobra, kto zamawia adaptery? ja planuję w przyszłym tygodniu za max 200$ , myslalam o twoneil static 248$ z wysylka lub JAG35- 110!$ z wysylką, różnice nie są znaczące.

[ Dodano: Pią Lut 27, 2009 3:29 am ]
podaj jaki model adaptera stosowales i parametry tego szkła od Zenita:)chyba nie byl to Helios 44 -2/58 ?:P a jesli tak, tzn. ze mocowanie 'do Nikona' dziala rowniez w przypadku obiektywow innych marek?

loopack napisał(a):
Witam.
W pogoni za "filmowym wyglądem" obrazu...
Znalazłem, kupiłem, naczekałem się, opłaciłem jeszcze cło, dostałem przesyłkę, przetestowałem i tak to wygląda:

Widok od strony pierścienia, na który nakręca się kamerę.
Obrazek

Obrazek

Po dokręceniu na kamerkę i zainstalowaniu mojego zestawu filtrów:
Obrazek

Nagranie: http://vimeo.com/1374725

Zrzuty z nagrania:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kilka słów o zabawce...

Adapter nosi nazwę Twoneil i jest zbudowany z pierścieni, mocowania typu nikon (a jak ktoś chce może wybrać canon), zaś w środku ukrywa się matówka na którą rzucany jest obraz (odwrócony). Prezentowany obraz jest słaby, gdyż użyty jest stary obiektyw z Zenita, który na dokładkę jest zamocowany taśma ;) stąd straty w jakości.

Po dłuższej zabawie stwierdzam że można nauczyć się sterowania ostrością i celowaniem, ale jest to mocno trudne w związku z faktem, że obraz na wizjerze lub ekranie LCD mamy przekręcony o 180*. Czyli trzeba sobie wykombinować odwracacz obrazu.

Mimo tej wady, bez problemu osiąga się "filmowy wygląd", czyli krótką głębie ostrości, a stosując odpowiednie obiektywy, można otrzymać całkiem przyjemne ekspozycje.

Pozostało mi dokupić obiektywy (tele, szeroki, portretówka), usprawnić obsługę ustrojstwa i mogę bawić się z "filmową głębią".

*Obrazki nie przeszły żadnej poprawki postprodukcyjnej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Lut 2009, 09:12 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Moderator, trochę byś pozamiatał, bo się zdeczko zasyfiło :P

Tak, te obrazki cytowane wyżej to właśnie obiektyw od zenita :wink: przymocowany taśmą izolacyjną do adaptera. Minus tych obiektywów taki, że nie ostrzą w nieskończoność, czyli nie nagramy widoczków. Jedynie większy plan ogólny i wszystko co bliżej. Dlatego lepiej stosować obiektywy pod mocowanie i nie ciemniejsze niż f2.8
Używanie adaptera wymaga stosowanie światła +30/40% więcej niż standardowo w warunkach sztucznego oświetlenia. Im większe f, tym więcej światła trzeba postawić na planie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Lut 2009, 19:31 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:40
Posty: 77
Miejscowość: kraków
no ok, zamawia ktos/>?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Lut 2009, 20:07 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:40
Posty: 77
Miejscowość: kraków
to gdzie jest taniej?euro i funt tez poszly w gore

Jaroslavus napisał(a):
Greta po dzisiejszym kursie dolara konwerter z przesyłką i cłem to 1200 zł więc to taki sobie interes.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Lut 2009, 20:51 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:40
Posty: 77
Miejscowość: kraków
tzn. ze poza stanami nie mozna nabyc adaptera 35mm???
, pisałam już wiele razy, mam statyw (chyba, że mówisz o naramiennym), oświetlenie i mikrofon.
Jag35 kosztuje 110 z wysylka, wiec 150 z cłem, to jest jakies 600pln, kupuje hv30 nową, nikt nie sprzedaje aktualnie uzywanej podobnie hv20.


Jaroslavus napisał(a):
Kupić hv20 i statyw

I poczekać trochę jak dolar potanieje bo ten adapter nie jest wart 1200 zł


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Lut 2009, 22:27 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2008, 23:24
Posty: 80
Miejscowość: Śląsk
Jaroslavus napisał(a):
Greta dolicz do tego jeszcze cło i podatek ok. 40%

Do a1 polecam letusa. Pego zamierzasz kupić?


No zastanawialem sie wlasnie nad jakas tansza przystawka. Bo letus jest cholernie drogi! Wystarczy wejsc na ich strone.. Chyba ze mowiles o czyms innym..
Stosunkowo brevis jest tanszy od tego. Ale tak czy siak to koszt kilkuset dolarow..:/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Lut 2009, 23:58 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2008, 23:24
Posty: 80
Miejscowość: Śląsk
Ja uzywam brevisa w firmie i nie narzekam na niego. Co prawda nie dzialalem jeszcze na letusie, ale slyszalem ze jest niezly. No ale niestety pieniadze nie puszczaja jeszcze i to przy takim kursie dolara..


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Mar 2009, 23:41 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:40
Posty: 77
Miejscowość: kraków
http://cgi.ebay.com/Miny-35mm-Dof-Adapt ... 1|294%3A50


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Mar 2009, 09:22 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2007, 14:54
Posty: 171
Miejscowość: Proboszczów
No to teraz ja pochwale się swoim podem :)

Oczywiście wzorowałem się na projekcje loopacka :) Z tym, że mój pod można zainstalować na statyw.
Kupiłem dwa uchwyty (obejmy) do rur, 2 płytki montażowe i szybka złączke do statywu i kilka śrubek z nakrętkami. Uchwyty sa przyspawane do płytki więc nic nie ma prawa się oderwać. Obiektyw razem z adapterem mini 35 kłade na uchwyty i dodatkowo dokręcam jedną obejmą przy samej kamerze (widac to na ostatnim foto)
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Mar 2009, 11:30 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Nieźle :twisted:
Ja już swojego starego poda nie używam, na dniach wykonałem wersję lekką na bazie samego aluminium. Jedynie obejma pozostała. Robię oczywiście foty. PODka użyłem już wczoraj w komercyjnym projekcie, zdał egzamin. Jego waga jest tak mała że czuć wagę jedynie pozostałego osprzętu. Poda tego będzie można bez problemu używać z glidetrackiem - którego projektuję na nowo :D stary był ok, ale odkryłem jak zrobić lepszy :P

Powstanie glide track v2 kompatybilny z PODem v2. Wszystko po to by pozbyć się nadmiaru wagi i sprawniej operować.

Naff - możesz wyciąć zbędną blachę i dorobić nóżki, aby można było latać tym w rękach i na ramieniu :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Mar 2009, 12:13 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2007, 14:54
Posty: 171
Miejscowość: Proboszczów
No ja też konstruuje glidetracka jeszcze :) Może nie do końca będzie to glidetrac ale bardziej będzie przypominał wózek :) Będzie taki masywny, żeby można było go używać nawet stojąc na nim z kamerą. Właśnie dzisiaj przyszła mi część zamówionych elementów, jak skończę go robić to pokaże fotki :)
loopack napisał(a):
Naff - możesz wyciąć zbędną blachę i dorobić nóżki, aby można było latać tym w rękach i na ramieniu

Też nad tym myślałem, ale doszedłem do wniosku, że na statywie będzie najlepiej, bo z ręki to i tak ciężko by się tym kręciło, bo trzeba druga ręką ostrością manipulować przy obiektywie. Trochę nie poręczne to by było :| Ja i tak będę używał adaptera wyłącznie ze statywem, a jak bym wyciął wystające części blachy to POD by stracił środek ciężkości, który teraz jest idealnie wymierzony :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Mar 2009, 12:28 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Nie miałm tego problemu z ostrzeniem dzięki nóżką i LCD monitorowi, dzięki temu mogłem zbalansować i używać MF drugą ręką. Teraz mam tak, że mogę kręcić MF obiema rękoma naraz i przy tym trzymam całego POD-a, patent cacy :P

Jak zrobisz wózek to pchnij nowy temat i opisz, i foty. Też będę produkował wózek, ale to już po glide. No i co teraz możesz powiedzieć - trudne było zrobienie POD-a?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Mar 2009, 12:49 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2007, 14:54
Posty: 171
Miejscowość: Proboszczów
loopack napisał(a):
No i co teraz możesz powiedzieć - trudne było zrobienie POD-a?

Banalnie proste :!: Zrobiłem go w jeden dzień, dłużej się za częściami nachodziłem (bo nigdzie nie mogłem dostać takiego dużego uchwytu do rury), niż go robiłem :D POD-a zdziałałem już dawno (ok. miesiąc temu), ale dopiero teraz zrobiłem fotki :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Polski adapter
PostWysłany: 09 Kwi 2009, 22:33 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 26 Lut 2008, 16:12
Posty: 9
Miejscowość: Poznan
Gratka dla posiadaczy DIY adapterów: http://www.foto-tip.pl/sklep/product_in ... ts_id=1349 - całkiem niezły achromat za w miarę przyzwoitą cenę. Chinszczyzna pewnie podrobka slynnej opteki. Mam nadzieje ze niedlugo znajde chwilke na wrzucenie przykladowego filmiku.

I druga sprawa. Jest opcja produkcji polskiego adaptera (z obrotową, szklaną i zmywalną matówką) 35 mm. To jest kwestia jeszcze z 1-2 miesięcy. Bylibyście zainteresowani? Ile byście byli w stanie zaplacic (staram sie zeby to bylo < 500 zł). Dalsze szczegóły i filmiki z prototypu niebawem.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group