Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Kwi 2024, 00:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Sty 2009, 22:47 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2007, 14:54
Posty: 171
Miejscowość: Proboszczów
loopack napisał(a):
Fajna zabawa co? :mrgreen:

Pewnie że fajna :) denerwuje tylko ten odwrócony obraz i to, że nie można kręcić przy słabym świetle. Ale warto było zakupić ten adapter :) efekt jest niesamowity, ta głębia ostrości bardzo mi się podoba :)
Aha muszę jeszcze tylko teraz dorobić sobie jakiegoś poda, żeby gwint od kamery mi się nie urwał i będzie gitara :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Sty 2009, 23:07 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 14 Paź 2005, 19:38
Posty: 208
Miejscowość: Warszawa
Cytuj:
wyobraź sobie jak dla HD należy nauczyć się regulować ostrość (tak samo), skoro rozdzielczość duża i w efekcie o tyle samo łatwiej wylecieć w mydło. Trzeba cyrkowej sprawności.

Cyrkowa sprawność jest nie potrzebna, potrzebny jest dobry podgląd, nic więcej. Przy słabym lcd w kamerze lub podglądzie zewnętrznym cyrkowa sprawność nie pomoże:) Dzisiaj robiliśmy na szybko test z HVX 200 Letus i w żadnym wypadku nie da się ostrzyć na LCD natomiast w XDCAM może bez przeszkód ostrzyć po lcd kamery, nawet w słabych warunkach oświetleniowych przy podbiciu do 9db


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sty 2009, 00:07 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 28 Gru 2006, 14:29
Posty: 40
Miejscowość: Warszawa, Polska
tymbardziej ze HVX200 mimo iż jest świetnej jakości kamerą (DVCPRO HD o wiele lepiej kompresuje niż HDV) to LCD ma tragiczne.

Najlepiej po prostu mieć dobry zewnętrzny monitor.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sty 2009, 00:46 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 14 Paź 2005, 19:38
Posty: 208
Miejscowość: Warszawa
Zgadza się aczkolwiek w przypadku Xdcamki uważam, że jest pomocny ale można bez. Co do HVX to wydaje mi się ona ciemniejsza od Fx1 chodziarz testu dokładnego nie robiliśmy oraz wydawała się ciemniejsza od XDCAM z Letusem tez bez dokładnych testów. Ta ciemność również wpływa znacząco na możliwości ostrzenia w niej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sty 2009, 09:51 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
naffnaff, PODek niezbędny aby gwint nie rypną, bo zwykle jest to słabizna w małych kamerkach. Ja swojego PODa dopracowałem, teraz mam zasilanie 2x 4Ah z akumulatorów (wyszło jakieś 60zł) od motorynki, razem ważą ok 2-2,5kg, mogę jakieś 8h zasilać LCD i wszędzie z tym biegać bo lekkie.

Dokupię transformator 12V na zakres 3-12V, ustawie na 7V i mogę dodatkowo zasilać kamerę z tych samych aku. Do tego mogę dorzucić oświetlenie LED i tak samo. To jest świetna mobilność, bo nie ciągną się za mną przewody, na które wcześniej musiałem ciągle uważać.
Jak całość zestawię, to zrobię parę fotek :wink:
Polecam.

Chłopaki wyżej szpanują profi zabawkami, nie dziwota że coś im wystarcza, jak ich oczy potrzebują mniej światła :P i mają lepszą ostrość :wink: Spróbujecie naszych zestawów to zrozumiecie że mamy trudniej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sty 2009, 15:17 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 14 Paź 2005, 19:38
Posty: 208
Miejscowość: Warszawa
Cytuj:
Chłopaki wyżej szpanują profi zabawkami, nie dziwota że coś im wystarcza, jak ich oczy potrzebują mniej światła :P i mają lepszą ostrość :wink: Spróbujecie naszych zestawów to zrozumiecie że mamy trudniej.

To, że dzisiaj pracuję na takim sprzęcie nie znaczy, że nie miałem do czynienia z gorszym. Zaczynałem od S-vhs i również budowałem własne mini35 i też ostrzyłem z LCD za 500zł. Mogę ciebie zapewnić, że mając dobry podgląd wyostrzysz tak samo dobrze ze swojego i jak i z mojego zestawu:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sty 2009, 18:53 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Yhy, kto wie, może się dorobię :wink:
Tu kilka fot z zasilaniem i zestawu na PODku:

ImageImageImageImageImage


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Sty 2009, 16:32 
Offline
Klapser

Rejestracja: 27 Kwi 2008, 10:33
Posty: 71
Miejscowość: Tomaszów Lubelski
naffnaff, skad zamawiałeś adapter i ile cie wyniósł?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Sty 2009, 20:09 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2007, 14:54
Posty: 171
Miejscowość: Proboszczów
cin3ks napisał(a):
naffnaff, skad zamawiałeś adapter i ile cie wyniósł?

Zamówiłem ten adapter przez ebay, jakiś koleś z Litwy wtedy to wystawił, teraz już widze, że nie sprzedaje tego. Zapłaciłem za to razem z przesyłką 663 zł.

[ Dodano: Pią Lut 06, 2009 10:45 pm ]
Noooo ten tego.... mam problem. Na mojej matówce osadziły się jakieś drobinki brudu, chciałem to przedmuchać i dmuchając w matówkę przez przypadek trochę śliny poleciało na nią :oops: nie chciałem tego ruszać, żeby nie pogorszyć sprawy. Ślina wyschła po jakimś czasie i teraz widoczna jest smuga na obrazie, oto jak to wygląda:
ImageImage

No i nie wiem, co teraz począć!! Jest to bardzo denerwujące i nie wiem jak się tego pozbyć, jest jakiś środek, którym mógłbym to usunąć? Bo pędzelek i powietrze pod ciśnieniem nie zdają rezultatu. Czytałem, że matówki nie powinno się czyścić alkoholami.
Loopack może ty masz jakieś doświadczenia z tym?
Proszę o pomoc!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lut 2009, 01:21 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2008, 23:24
Posty: 80
Miejscowość: Śląsk
Tak czytam wszystkie posty i zastanawiam sie nad budowa adaptera na wlasna reke. Ale z drugiej strony domyślam sie że skompletowanie wszystkich części wyjdzie mnie drożej niżbym miał kupić gotowy adapter gdzieś na ebay'u.. W pracy mam do czynienia z brevisem 35mm, ale na wlasna reke raczej nie stać mnie żeby wydawać 700$ na to..Potrzebuje nakręcić to na canon'a XH A1 Kilka tutków się oglądało ale nie jestem pewien czy wykonanie tego nie przysporzy kłopotów.. :roll:

Cytuj:
naffnaff
-jeśli chodzi o Twój problem to zapytam mojego znajomego fotografa. Kiedyś miał chyba podobny problem z jakimś syfem na matówce i czymś tam psikał. Ale to napisze Ci jak się dowiem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lut 2009, 08:37 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
naff, pogratulować pomysłu :P
Jak byś nie wiedział, lub nie czytał, nie wolno dmuchać na matówkę przez buźkę. należy użyć pipety, lub czegoś innego pod ciśnieniem i suchym powietrzem. To pierwsza rzecz podstawowa, aby paprochy odrywać od matówki.

Teraz to Ci pozostaje jakaś chemia, ale jaka, która nie uszkodzi matówki? Hmm pojęcia nie mam, bo nigdy nie popełniłem takiego fopa! 8) No masakra :P
Potrzebne będzie coś co odparuje i nie zostawi śladów, ale co?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lut 2009, 22:14 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:40
Posty: 77
Miejscowość: kraków
czy ktos z Was moglby podac linka do strony, gdzie mozna kupic adapter twoneil 35mm?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lut 2009, 22:28 
Offline
Klapser

Rejestracja: 27 Kwi 2008, 10:33
Posty: 71
Miejscowość: Tomaszów Lubelski
gretl, www.twoneil.com
naffnaff, spróbuj to wytrzeć ściereczka z mikrofibry lub inna o podobnych właściwościach można ją też nawilżyć trochę, a jak nie pomoże to pozostaje ci kupić nową matówkę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lut 2009, 23:00 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2007, 14:54
Posty: 171
Miejscowość: Proboszczów
loopack napisał(a):
naff, pogratulować pomysłu :P

Heheh dzięki 8)

Problem zniknął to znaczy został rozwiązany, już spieszę z wyjaśnieniami jak tego dokonałem, może komuś takiemu mądremu jak ja się przyda :P

Żadna ściereczka z mikrofibry czy czegoś takiego nie pomoże, więcej rys się zrobi na matówce niż ja wyczyści (wiem bo próbowałem hehe :D) z resztą czego ja nie próbowałem hehe :D
Alkohol niby odpada (wyczytałem gdzieś na innych forach), więc nawet nie kusiłem losu żeby to spirytusem przetrzeć. Kupiłem na allegro płyn do czyszczenia matryc i obiektywów o nazwie Eclipse. Nasączyłem patyczek (taki do czyszczenie uszu) niewielką ilością płynu i zacząłem przecierać zabrudzona matówkę. Eclipse ma to do siebie, że bardzo szybko wysycha, więc trzeba było szybko całą matówkę tym płynem wysmarować (zgodnie z fakturą matówki). Po wyschnięciu matóweczka jak nóweczka :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lut 2009, 23:52 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:40
Posty: 77
Miejscowość: kraków
dzieki! ale ktory wybrac? sa trzy modele....p.s. ktory obiektyw polecacie do canona hv30 lub sony SR 11


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Lut 2009, 11:55 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Kamera nie ma tu znaczenia, bo pasuje każda, którą da się jakoś dokręcić (pierścienie), a jeśli mowa o obiektywach - no to powiem Ci, że dla laika jest to magia kompletna.

Obiektywy to generalnie tylko te do lustrzanek (nikon/canon) lub jakieś starsze, jeśli ma się pierścień zmieniający mocowanie, a teraz jaki obiektyw, a to zależy od efektu jaki się chce uzyskać. Trzeba tu mieć techniczną wiedzę fotograficzną na temat obiektywów!

Ogniskowe, światło, kąt widzenia, czy automat, czy manual, oznaczenia obiektywów (jakieś 15 symboli), a wszystkie muszą być na "pełną klatkę", w sumie to książkę trzeba by napisać... ale jest google i można pytać :P

Plus jest taki - jaką fotkę zrobi się danym obiektywem, zbliżony obraz uzyska się na kamerze poprzez adapter mini35. Warunek - obiektyw pełno klatkowy.

Pamiętaj że będziesz potrzebować LCD, akumulatorka do niego itd... trochę zabawy do ogarnięcia... :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Lut 2009, 13:00 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:40
Posty: 77
Miejscowość: kraków
ake ktory adapter, wibrujacy, statyczny?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Lut 2009, 13:50 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
wibrujący, jeśli się zdecydujesz zamawiać, daj znać bo może skuszę się na twoneila+ do polepszania jakości obrazu. Wtedy podzielimy się wysyłką.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Lut 2009, 15:23 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:40
Posty: 77
Miejscowość: kraków
ok, właśnie miałam zaproponować zbiorową przesyłkę:)
dobra, rozumiem, że potem można pierscieniami dokręcac obiektywy fotograficzne?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Lut 2009, 15:46 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
... hmm nie, ostatni pierscień od kamery (lub pierwszy od planu), to nie pierścień, a gniazdo bagnetowe - takie jak w lustrzance, ale bez elektroniki. Przy zamówieniu trzeba określić jaki chce się ten bagnet - jest to o tyle ważne, że wtedy trzeba kupować obiektywy pod ten bagnet, czyli do wyboru canon/nikon. Ja mam nikon i kompletuje obiektywy z mocowaniami nikon, jest to o tyle dobre, że kiedyś kupie sobie lustrzankę nikon (body) i mam pod nią zestaw obiektywów :) no ale nie są tanie...
Trzeba też pamiętać, że sterowanie ostrością będzie manualne! Czyli obracamy pierścieniem! Bardzo fajne :P takie jak prawdziwne filmowanie ;)

Podstawowy obiektyw to jakiś portretowy np 50mm ze światłem f1.8 (im mniejsze f tym większe rozmycia planów).
Generalnie radzę Ci dokładnie przeczytać cały ten temat o mini35, bo jak Ci coś umknie to będzie płacz - nie wiem jakie elementy są dla Ciebie istotne ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group