Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 04 Cze 2024, 10:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kamera?Jaka?
PostWysłany: 26 Maj 2008, 06:15 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2008, 06:07
Posty: 2
Miejscowość: Grudziądz
Witam was , jest to mój pierwszy post na tym forum więc chciałbym was serdecznie powitać :)

ale do rzeczy...

Od dawna się interesuję filmem , zawsze był moją pasją i niedawno postanowiłem zająć się tym na poważnie, dlatego potrzebuję dobrej kamery:) No tak dobrej... pojęcie względne wybieram między czterema modelami:

canon hg10 , sony hdr-sr10e , canon hv20 i jvc gz-hd3

jakoś nie bardzo wiem który wybrać, jestem raczej za kamerą z twardym dyskiem ponieważ nie musiałbym wtedy kupować pamięci do niej.Niemniej jednak chciałbym zaczerpnąć waszej rady co o tym myślicie :)

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Maj 2008, 06:50 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Krótko: Jedyne sensowne nośniki danych to kaseta i (jeśli sprzęt oferuje dobrą jakościowo kompresję lub nawet bez stratnej kompresji) karta. Dysk twardy (czy dvd) nie sprawdzi się przy ekstremalnym prowadzeniu kamery - już nawet nagrywanie w biegu może okazać się nie lada wyzwaniem dla sprzętu.

Polecam:
1 - przeczytanie wątku: http://forum.kamera-akcja.pl/viewtopic.php?t=1268
i innych w tym dziale.

2 - prawidłowo wypełnienie pola "skąd" zanim administratorzy dadzą ostrzeżenie - rozumiem dowcip (już tu był kilka razy), ale regulamin regulaminem (pkt 6) : http://forum.kamera-akcja.pl/viewtopic.php?t=1051


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Maj 2008, 13:48 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2008, 17:27
Posty: 542
Miejscowość: Pruszków
Tak, ja też dostałem za to ostrzeżenie. Byłem wtedy tak zielony, że nie potrafiłem korzystać ze skrzynki pocztowej na stronie. Nie zarejestrowałem więc, że administrator wysłał do mnie umpomnienie. Nic nie zmieniłem i dostałem ostrzeżenie. Muszę teraz uważać, bo jeden wyskok i banicja.

Co do kamery, to ja wybrałem sprzęt mini DV. Nie znam się na tym, ale podobno na kasetkach jest najlepsza jakość. Jeśli chciałbyś nagrywać w HD, to jest taki wynalazek, jak HDV. Nie jestem specjalistą jeżel chodzi o stronę techniczną filmu, więc nie chcę
się wymądrzać. Wolę symbolikę... :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Maj 2008, 14:49 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2008, 06:07
Posty: 2
Miejscowość: Grudziądz
Allrighty then :] Z tego co się zorientowałem to z tego przedziału cenowego na który mnie stać mam do wyboru

Sony hc9 i Canon hv30

Przepraszam za moją niezdarność i nie przeczytanie FAQ ale pisałem na szybko i nawet nie spojrzałem jakie są tematy btw Dobry reżim nie jest zły , przynajmniej jest porządek na forum :)

ps. Kamerę sprowadzam z uk , bo nie wiem jaki ma sens kupowanie tego samego sprzętu o tysiąc złotych drożej , tym bardziej, że akurat te kamery mają polskie menu i wszystkie kraje UE są pozbawione cła i podatku, po co przepłacać :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group