Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 04 Maj 2024, 19:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kamera slow motion
PostWysłany: 22 Maj 2008, 21:41 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2008, 21:18
Posty: 3
Miejscowość: Piotrków Trybunalski
Witam, to moj pierwszy post, byc moze odpowiedzi na moje pytania padly juz w innych tematach, ale jest ich tak wiele a wyszukiwarka nie potrafila wskazac mi konkretnej odpowiedzi, ze postanowilem zalozyc ten temat.
Moje pytanie dotyczy kamer szybko-klatkowych (jezeli tak sie je naywa) dajacych efekt slow motion, chcialbym by ktos napisal co nieco o tych kamerach,
-czy sa dostepne dla pol-profesjonalistow, badz bardziej obeznanych amatorow w cenach do zaakceptowania (mam tu na mysli kwote do 5 000zl)
-na jakich formacie zapisuja, czy na kasetkach dv badz na plytach dvd czy dyskach HDD
-Jakie firmy sa warte do polecenia w przypadku takiego rodzaju kamer
-Czy material z owych kamer mozna obrobic przy parametrach domoweg komputera (1 gb ramu, procesor 2,4 Ghz)
-czy mozna zapisywac filmy w formatach wysokiej rozdzielczosci
-I oczywiscie gdzie mozna kupic takie kamery
Z gory dziekuje za jakiekolwiek proby odpowiedzenia na moje pytania :roll:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Maj 2008, 22:09 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Zdaje się że zbyt wiele pytań zadałeś, w cenach do 5 tys. owszem ale nie są to jakieś specjalne kamery ani nawet takie które maja taka funkcje bo te już są półprofesjonalne i nie kosztują 5 tys. tylko coś koło 10-12 tys. najmniej. Otóż powinieneś raczej zapytać jak zrobić taki efekt bo możesz kupić np. Canona hv30 którym tutaj kolega z forum dał niezły popis jego możliwości a efekt slow motion zrobić w programie i tak taki komputer ci wystarczy do zrobienia tego, nie jest to oczywiście coś co bym polecał jeżeli chodzi o wymagania sprzętowe ale jak mówią dla chcącego nic trudnego i na słabszym sprzęcie programy do obróbki chodzą i dają rade. Jeżeli chodzi o zapis to tylko taśmy. I co masz na myśli mówiąc czy można zapisywać filmy w formatach wysokiej rozdzielczości?? Nie wiem dokładnie o co ci może chodzić,ale filmy możesz zapisywać w takiej rozdzielczości w jakiej nagrałeś czy to nielogiczne?? poczytaj trochę forum zanim zadasz kolejne pytania.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Maj 2008, 22:12 
Offline
Klapser

Rejestracja: 20 Mar 2007, 14:08
Posty: 78
Miejscowość: Warszawa
na specjalistycznych kamerach do szybkich ujęć to ja sie nie znam ale jak dla mnie to do 5000 nic nie kupisz, jedynie jakas "zwykla" kamerke, ktora ma taka opcje ( np sony fx7 ale jej cena to minimum 9 tysiecy, sa jeszcze inne male kamerki ktore maja taka opcje i kosztuja ze 3-4 tysiace ) i w takich kamerkach ujecie zazwyczaj moze trwac do 6 sekund ( po nagraniu w slow motion bedzie dluzsze ).

co do jakosci - zazwyczaj takie kamerki nie nagrywaja w jakies mega wielkiej rozdzielczosci.

moze powiedz najpierw do czego ci taka kamerka, bedzie mozna lepiej CI pomóc.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Maj 2008, 07:47 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2008, 21:18
Posty: 3
Miejscowość: Piotrków Trybunalski
Dzieki, za wszystkie odpowiedzi, narazie chcialem sie tylko rozeznac sie co i jak, bo jestem zupelnie zielony, i nie wiem jak dokonac efektu slow motion, myslalem ze jest to mozliwe tylko i wylacznie przy zastosowaniu kamer specjalnie do tego wyprodukowanych (wiem ze mozna bawic sie aparatami forograficznymi robiacymi zdjecia w krotkich odstepach czasu, ale nie mam takiej mozliwosci), ale jezeli, Cezary piszesz, ze mozna dokonac tego efektu przy uzyciu komputera, i Canona hv30, to widze ze naprawde malo wiem o tym wszystkim, moze napisal bys cos wiecej?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Maj 2008, 09:24 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Uzyska spokojnie praktycznie każda kamera to kwestia obróbki(zobacz na film loopaka) a ta sonego mimo że zapisuje na dysk wydaje się być również ciekawa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Maj 2008, 19:34 
Offline
Klapser

Rejestracja: 20 Mar 2007, 14:08
Posty: 78
Miejscowość: Warszawa
Ja mam Sony fx7.

jak ktoś bedzi chcial zobaczyc obraz w Slow Motion to moge cos nagrac.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Maj 2008, 20:02 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Nagraj nagraj zawsze się przyda. Najlepiej ludzi ponagrywaj bo pewnie oto chodzi koledze żeby robić matrixowskie efekty. :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Full HD
PostWysłany: 24 Maj 2008, 12:25 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Małe slowmotion Full HD w moim wykonaniu:

    50% http://vimeo.com/1059395
    25% http://vimeo.com/1059402


    Wersja 50% - celowe nagranie z przeplotem, aby wyciągnąć linie A i B, które po separacji, można naprzemiennie mixować w celu wyciągnięcia 50klatek na sekundę, bez utraty płynności.

    Wersja 25% - to samo co wyżej + morfowanie przejść pomiędzy klatkami.


Procenty wyrażają skalę prędkości w stosunku do oryginału (100%).
Jeśli ktoś ma nastawienie, że jego kamera będzie robiła dużo ujęć typu slowmotion, dobrze mieć kamerę, która nagrywa więcej niż 25-30 klatek/sekundę.


Ostatnio edytowany przez loopack, 24 Maj 2008, 16:34, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Maj 2008, 13:29 
Offline
Klapser

Rejestracja: 20 Mar 2007, 14:08
Posty: 78
Miejscowość: Warszawa
fajnie fajnie.

z tego co wiem jezeli jest jakas mocarna opcja slow motionw kamerze to nagrywa bez dzwieku.

bawiac sie tak jak loopack mozna miec slomo no i miec przy tym dzwiek


EDIT:
miałem dzisiaj dać materiał ze swojej fx7 ale moj komputer odmawia wspolpracy ;/ juz 3 razy sie zawiesil podczas renderowania.

jutro sprobuje


Ostatnio edytowany przez lozek202, 24 Maj 2008, 15:34, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Maj 2008, 13:35 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Dźwięk wyciągnąłem do pliku WAV i osobnym softem spowolniłem go :P
Spowolniony dźwiek zapisałem do WAV i podstawiłem pod obraz.
Oczywiście można się bardziej postarać i w studiu nagrać ten sam dźwięk stosując odpowiednie mikrofony i kompresory, spowolnić otrzymując sampel wysokiej jakości i szpanować w środowisku świetną próbką :wink:



Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group