Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 12 Maj 2024, 05:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sony DCR-HC 39e
PostWysłany: 16 Maj 2008, 00:53 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
orientujecie sie moze, czy do tej kamery co w tytule mozna dokupic/dobudowac filtr polowkowy (chodzi o efekt: odpowiednio jasne niebo i odpowiednio wyeksponowana "ziemia"), bo na manualnych nastawach ekspozycji albo niebo jest za jasne, a ziemia za ciemna, albo odwrotnie.

odnosnie konwerterow: kamera sony ma punktowa nastawe ostroci i rzecz sie sprawdza, nie powiem, ale wolalbym cos bardziej... profesjonalnego. cos, co umozliwi manualna zmiane ostrosci "w lecie", dynamiczna wyostrzanie planow. istnieja jakies konwertery do soniacza, ktore pozwala na takie efekty?

z gory dzieki za pomoc/namiary na odpowiednie komponenty.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Maj 2008, 08:44 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Średnica filtra (mm) 25,0

Redukcja http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?cPath=32_83&products_id=332
Filtry i inne zabawki http://www.foto-tip.pl/sklep/index.php?cPath=31
Zastosowanie http://megapage.pl/pomoc/vdub_pomoc.html

A jeśli chcesz dokręcać inne obiektywy np z lustrzanek, to będzie Ci potrzebne mini35 adapterek.
Jeśli masz w planie zmianę kamery na taką z większym oczkiem, to najlepiej mieć większe filtry i redukcje.

Dla mojej kamerki HV30 używam filtrów, pierścieni i soczewek 67mm, kamerka ma mocowanie 43mm.

Aby mieć coś "dedykowanego" do kamery, ta powinna być z półki PRO, a Ty masz wersje konsumencką, Ja też :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Maj 2008, 09:51 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
wlasnie o takie cos mi chodzilo! BIG THX! a zatem najpierw kupuje "przejsciowke", zebym mogl zainstalowac dodatkowe filtry, a dopiero pozniej owe filtry, czy tak? aktualnie mam na obiektywie filtr ochronny i polaryzacyjny (25mm). rozumiem, ze mozna na nie zalozyc redukcje i potem cos jeszcze, np. polowkowy? ty tak robiles?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Maj 2008, 10:29 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
W moim przypadku nim wejdzie jakiś filtr, są 2 redukcje:
43>52 i 52>67, dopiero wtedy nakręcam filtry i UVki, na końcu tulipan.

Bardzo ważne jest by stosować większe filtry niż oryginalne mocowanie kamerki, bo jeśli zamierzasz mieć nakręconych nawet kilka filtrów na raz, to ostatnia obręcz nie będzie wchodzić w kadr.
W moim przypadku, czasem "coś" wpadnie, bo zwykle widać kawałek obręczy z tulipana, więc się nauczyłem kręcić na minimalnym zoomie... no cóż mój zestaw dodatkowej optyki, bez tulipana ma głębokość prawie 5cm... ale dzięki temu wyciągam obraz fotograficzny, nawet na makro +10D, które po dokręceniu ma ok 6,5 cm głębokości...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Maj 2008, 13:40 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
W moim przypadku nim wejdzie jakiś filtr, są 2 redukcje:
43>52 i 52>67, dopiero wtedy nakręcam filtry i UVki, na końcu tulipan.


z tego co widze, ty stosujesz 67 mm (wielkosc gwintu obiektywu = 43mm), co daje "przyrost" o 24mm. a co bys zaproponowal do mojej kamerki (srednica gwintu w obiektywie = 25 mm)? bo ja w temacie jestem kompletnie zielony. mam tylko filtr ochronny i ND8 (to chyba nie jest polaryzacyjny - nie moge nim obracac), ktore otrzymalem przy zakupie wraz z kamera.

PS
w moim aparacie fot. Canon S3 srednica gwintu w obiektywie wynosi 52mm - mozna przenosic optyke z kamery na aparat i odwrotnie? byloby swietnie, gdybym mogl zainwestowac w optyke do kamery a nastepnie zainstalowac ja w aparacie (albo na odwrot).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Maj 2008, 16:11 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
I wlasnie napisales sedno sprawy, po to stosuję duze filtry aby przenosic sie bezp roblemu pomiedzy roznymi kamerkami i aparatami 8)
Mając filtry 67mm moge wkrecac we wszystko co ma gwint 67 w dół.

ND8 to po prostu ściemniacz o 8 (w przybliżeniu) przesłon.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Maj 2008, 16:13 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
a zatem jesli kupie redukcje 25>67, to bede mogl swobodnie przymocowac to do Canona S3 i kamery Sony, czy tak? na "przejsciowki" instaluje filtry, po czym przenosze z kamery na aparat i odwrotnie? mrugnij dwukrtonie, zebym wiedzial, czy dobrze mysle :)

ND8 to po prostu ściemniacz o 8 (w przybliżeniu) przesłon.

w takim razie zdejmuje to z obiektywu. po kiego grzyba mi sciemniacz, skoro w kazdej chwili moge sobie sam sciemnic?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Maj 2008, 16:20 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Dokladnie, mozna odkrecac i przykrecac do woli, nawet plecami, bo sa pierscienie odwrotnego mocowania.
Wszelkie filtry ktory są do "foto" mozesz pchać do kamerki.

Ten sciemniacz nie jest po grzyba, on przyslania to co jasne. Pogrzeb w sieci na ten temat, a tu masz przyklad zastosowania ósemki.

Image

Podpowiem, że gdyby nie ND8, to niebo byłoby przepalone, lub tj jest, a dół byłby bardzo ciemny, a tak, masz zrównoważenie.
Nim zaczniesz kupować filtry, poczytaj o nich, sporo ciekawych rzeczy piszą.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group