Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 15 Maj 2024, 01:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: jak czyścić obiektyw
PostWysłany: 15 Maj 2008, 19:46 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 21 Paź 2007, 12:00
Posty: 48
Miejscowość: Kraków
Witam wszystkich, prosiłbym o podzielenie sie z nami informacją jak najskuteczniej czyścić obiektyw. Wycierałem chusteczką z mikrofibry, ale niestety jak ktos mi dotkną obiektyw paluchem to te slady sie rozmazały i tyle. Wiem ze powinno sie kupić jakiś filtr ochronny ale narazie jeszcze go nie posiadam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Maj 2008, 20:41 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2008, 17:27
Posty: 542
Miejscowość: Pruszków
Ja to robię szmatką do okularów. Bardzo dobra, super czyści nie zostawia żadnych śmieci. Za obiektyw nie łapie ani za soczewke - nie ma takiej możliwości bo wszystko zabezpieczone filtrem UV i tulejką :) więc w ciągu roku czyściłem soczewke obiektywu zaledwie 1 raz i to bardzo delikatnie bo mimo tulejki jednak zawsze coś tam się dostanie. Możesz też kupić w jakimś Foto Shopie zestaw do czyszczenia. Słyszałem też, że nadaje się również ircha, ale koniecznie czysta. Broń Boże chusteczka higieniczna, bo ma w sobie jakieś tkaniny, czy inne pakudztwo. Myślę, że nie jest to wielki problem.
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Maj 2008, 21:11 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Koniecznie kup sobie filterek uv, bo nawet mały pyłek może zarysować szkiełko i masz wtedy dziwne tęcze nagrane, gdy celujesz w silne źródło światła.
Też czyszczę szmatką do okularów, a gdy masz doczynienia z tłuszczem, to alkoholem, lub perfumą na alkoholu, ale po woli, warstwami.
Za duży nacisk i nawet szmatką zarysujesz, w końcu tarcie dotyczy wszelkich materiałów.

Jeśli masz zakurzone, zalecam pędzelek i dmuchanie buzią, później szmatką.
Niestety jak sie tego nie wie, to wycierając kurz od razu szmatką - kurz rysuje szkło...

Największą zmorę jaką miałem do czyszczenie raynoxa i do niego filtra UV... duże szkła, duża powierzchnia i spróbuj tego nie porysować :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Maj 2008, 19:57 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 21 Paź 2007, 12:00
Posty: 48
Miejscowość: Kraków
a plynem do szyb mozna to przetrzec i szmateczka do okularów?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Maj 2008, 21:39 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2005, 19:44
Posty: 96
Miejscowość: Warszawa
Ja używam zestawu do czyszczenia monitorów komputerowych i jest super: dostajesz ściereczkę, pędzelek i płyn do czyszczenia za 20 zł... Na razie mi wystarcza :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group