Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 02 Maj 2024, 20:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: kamera do 700 zł, cyfrowa czy analogowa?
PostWysłany: 11 Maj 2008, 19:36 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 13 Lut 2008, 11:04
Posty: 59
Miejscowość: gdańsk
witam
zacznę od tego że jestem w tej materii laikiem i zapewne wielu z was znudziło już dawno odpowiadanie wciąż na te same pytania. jednak skoro kto pyta nie błądzi pozwolę sobie zapytać.
tak jak w temacie mam około 700 zł i chciałbym kupić kamerę do nagrywania amatorskich filmików. jakie polecacie ( trochę już o tym poczytałem) i czy nie warto może za taką właśnie cenę zakupić jakiegoś bardziej oldschoolowego sprzętu? czyli analogowej kamery :)
chciałbym oczywiście móc go montować na kompie, a nawet nie wiem czy analogowe się da. wybaczcie, ale technika i sprawy sprzętowe leżą poza sferą mojej kumacji :)

pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Maj 2008, 20:10 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
W takim przedziale cenowym za mocno nie zaszalejesz jeśli chodzi o cyfrowe kamery, ale na początek przyda się kamerka miniDV, którą w przyszłości będziesz mógł zamontować na statywie, oraz żeby miała możliwość zamocowania filtru na obiektywie (gwint i to conajmniej 37mm). Jeśli miałaby jeszcze wejście mikrofonowe, to już byłoby dobrze. Na Allegro znajdziesz nawet markowe kamerki w tej cenie. Analogowy sprzęt może być dobry o ile trafisz na svhs (nawet nie myśl o zwykłym vhs-ie), ale to nie jest opłacalny biznes, ponieważ zwykle jest to sprzęt starszy i istnieje ryzyko wadliwego działania mechanicznych części (nie wspominam o problemie zakupu kaset do takich kamer).
Oprócz kamery szykuje się jeszcze zakup karty do komputera - czy to firewire za kilkadziesiąt złotych do cyfrówki czy tunera TV za conajmniej 100 pln do kamery analogowej.

Myślę, że w analogową technikę nie ma sensu się pakować, no chyba, że chodzi o kamerę filmową o których mowa chociażby tutaj :)
http://forum.kamera-akcja.pl/viewtopic.php?t=3557


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Maj 2008, 10:48 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 16 Kwi 2006, 22:05
Posty: 23
Miejscowość: Poznań
Ja bym pomyślał jeszcze nad zakupem post profesjonalnej analogowej na ProHi8 z 3CCD ale tu może być ciężko za 700zł upolować 3CCD prawdopodobnie będzie pojedyńczy przetwornik. Z drugiej strony jak masz 700zł to odpuść sobie kamerę 16mm bo to bardzo droga impreza w pracy, gdzie 2min filmu może kosztować nawet 1500zł !!

Z drugiej strony w kamerkach miniDV jest minusem ich waga (małość), ciężkie do stabilnej pracy nawet na statywie bo poprostu kamerka nie dociska statywu do podłogi i cały zestaw jest bardzo ale to bardzo lekki. miniKamerki za to bardzo dobre do początków pracy na SteadyCamie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Maj 2008, 10:51 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 13 Lut 2008, 11:04
Posty: 59
Miejscowość: gdańsk
dzięki za radę ale muszę przyznać że nadal nie wszystko jest dla mnie jasne :D
oto linki kilku kamer, czy mógłbyś mi powiedzieć, czy któraś z nich ma to wszystko o czym pisałeś ?? :D

http://allegro.pl/item360708471_kamera_ ... cenie.html

http://allegro.pl/item362989173_canon_mv890.html

http://allegro.pl/item360480264_panason ... kaset.html

http://allegro.pl/item361291173_samsung ... nowa_.html

jeśli nie to może znasz jakiś model, który mieści się w moim przedziale finansowym i ma te niezbędniki :)

pozdrawiam i z góry dziękuję


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Maj 2008, 17:00 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 13 Lut 2008, 11:04
Posty: 59
Miejscowość: gdańsk
a do panasonic nv gs140 można podłączyć zwykły mikrofon?? czy musi mieć wbudowany własny wzmacniacz czyli mieć jakieś baterie być tzw aktywny?? (nie wiem czy nie palnąłem czegoś głupiego :)) bo podobno te tanie kamery mają wejście na mikrofon ale nia dają mu wzmocnienia i efekt jest taki że nic taki mikrofon nie daję, dobrze godom ? :P

pozdrowienia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Maj 2008, 17:04 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Też podpiszę się pod tym co napisał Jaroslavus - to bardzo dobra kamerka na początek. Ostrość zawsze będziesz blokował, więc mankament z wadliwą automatyką nie powinien sprawiać problemu - niemniej jednak możesz się potargować :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Maj 2008, 21:47 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 13 Lut 2008, 11:04
Posty: 59
Miejscowość: gdańsk
wielkie dzięki za pomoc i jako takie rozjaśnienie tematu :D
mam jeszcze pytanie czy kręcąc taką kamerą można zastosować jakieś patenty żeby obraz nie wyglądał jak u cioci na imieninach?? bo dla mnie to zawsze największy minus takich filmików.
pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Maj 2008, 11:17 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 13 Lut 2008, 11:04
Posty: 59
Miejscowość: gdańsk
udało mi się stargować z 749 zł do 6 stów i to bez żadnej argumentacji :) he he albo to zasługa mojej siły przekonywania albo kupie w najbliższą sobotę jakiś chłam :)
dziękuję wszystkim zaangażowanym raz jeszcze

[ Dodano: Sro Maj 14, 2008 12:35 pm ]
Do Jaroslavusa:
nie wiem czy sie do końca zrozumieliśmy. mówiąc o obrazie jak u "cioci na imieninach" myślałem bardziej o tym, że amatorskie, tanie kamery mają ohydną bladość kolorów i to powoduje fatalne wrażenie. zatem moje pytanie polega bardziej na tym jak można "ubarwić", ożywić taki obraz, pomijając umiejętność kompozycji etc. czy to jest w ogóle możliwe, czy może lepszym rozwiązaniem jest obraz czarno biały?
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Maj 2008, 13:30 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Przede wszystkim odbiór końcowy (czy to będzie wyglądało jak u cioci na imieninach czy też nie) zależy od wielu czynników:
1 - czy przekazywana treść filmu została dobrze przemyślana
2 - zachowania filmowanych osób (mruganie okiem do kamery raczej dozwolone tylko na imieninach u cioci ;) )
3 - jak prowadzona jest kamera - zapomnij o kręceniu z ręki bez stabilizacji, no chyba, że ma to być ZAMIERZONY efekt artystyczny, który widz od razu zauważy (nic nie trzeba mu mówić). Zacznij od statywu
4 - jak oświetlisz swój obiekt zdjęciowy - chyba nie muszę mówić, że kamery lubią światło a jeszcze lepiej gdyby było go przynajmniej tyle, aby kamera nic nie musiała wzmacniać. No i nie tylko ile świecić, ale i jak świecić - tu polecam stronę Santiego jak i tutoriale na stars-in-black.pl
5 - dźwięk - tu chyba nie muszę nic mówić :)
6 - postprodukcja - montaż i wspomniana korekcja kolorów zrobiona z wyczuciem i pasująca do klimatu danego filmu - czerń i biel nie zawsze jest rozwiązaniem .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Maj 2008, 18:25 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2008, 23:56
Posty: 17
Miejscowość: Warszawa
sprawdz sobie kamerke sony hc 27, w media markt jakies 750 pln.

przy odpowiedniej obrobce obrazu można uzyskać taki oto efekt końcowy

http://www.youtube.com/watch?v=jsHdRCF7CGM


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group