Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 30 Kwi 2024, 15:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Głebia ostrości dla ubogich
PostWysłany: 05 Maj 2008, 21:00 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 20 Lut 2006, 21:12
Posty: 191
Miejscowość: Mielec
Hejka!

Musiałem coś zrobić na rozładowanie stresu maturalnego i postanowiłem zrobić mały teścik i pobawić się kamerką. Tematem jest głębia ostrości. Jestem zielony w tych całych adapterach, matówkach etc. I dlatego wykombinowałem coś dla takich jak ja. :D

Wykorzystałem canon XL2 i soczewki do aparatu MACRO CLOSE-UP (1,2,4,5) – na allegro po 50 zeta cały zestaw.
Według mnie ładnie wyszło i może nie odkryłem nic nowego, ale dla tych, co będą zadawać banalne lub powtarzające się pytanie nt. „rozmytego tła” można akurat kierować Tu.

Jeden problem to, to, że efekt działa tylko w jedną stronę.

Filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=IhGtaBvOCtk


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Maj 2008, 21:20 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Heh trochę lipa umiesz ty sie posługiwać ta kamera przecież na samym obiektywie kamery da rady zrobić świetna głębie.Pokombinuj.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Maj 2008, 22:02 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 14 Paź 2005, 19:38
Posty: 208
Miejscowość: Warszawa
lepiej by wyszło jak byś na najdłuższej lufie(maksymalny zoom) otworzył przesłonę ile się da i będziesz miał trochę płytszą głębię ostrości(pod warunkiem że sie przybliżysz do filmowanego obiektu tak aby był na tyle blisko, że dasz radę wyostrzyć kamerę, co zwylke spowoduje to że nie osiągniesz interesujące cie kadru bo będziesz za blisko a jak się odsuniesz to zwiększysz głębię ostrości stąd właśnie idea adapterów), a te soczewki na allegro za 50zł są do niczego przekonasz się jak będziesz filmował coś kontrastowego albo wyjdziesz z nią na dwór, rozwalają brzegi kadru w 16-9, pojawiają się dystorsje oraz ogromne aberracje chromatyczne. Dlatego też dobre soczewki makro na gwint 72mm kosztuję od 300-400$ wzwyż i jeszcze nie udało mi się znaleźć ich w Polsce co oznacza, że trzeba je sprowadzać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Maj 2008, 11:10 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 20 Lut 2006, 21:12
Posty: 191
Miejscowość: Mielec
Chodzi mi o coś co mogę zastosować w pomieszczeniach (na bardzo krótkich odległościach) Normalnie moim sony PC3E to sobie podjadę zoomem ale canon ma dłuższy obiektyw i służy mi tylko do pracy. Na weselu w plenerach jak klient sobie zaryczy żeby miał tło rozmyte jak „w filmie” to odbiegam i wysuwam lufę.

Cezary w pomieszczeniu praktycznie nie mam szans na zoomowanie. 20x lens ma zbyt wąski kąt widzenia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Maj 2008, 18:03 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
No wszystko zależy od kubatury pomieszczenia, ale np. w twoim filmiku można było posadzić lwa na oparciu kanapy i miałbyś z tego miejsca całkiem niezłą głębie. Także wszystko zależy od umiejętności.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Maj 2008, 21:46 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 20 Lut 2006, 21:12
Posty: 191
Miejscowość: Mielec
Dobra brnę dalej.
Czy dało by radę zrobić coś takiego:

canon XL2 + Adapter Canon EF XL + obiektyw sigma 17-70/F2.8 DC

I jaki efekt bym uzyskał?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group