Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 09 Maj 2024, 10:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wyłącznik czasowy w kamerze analogowej
PostWysłany: 16 Lut 2008, 14:38 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 11 Wrz 2006, 17:58
Posty: 5
Miejscowość: Jasło
Witam serdecznie forumowiczów,
od razu przejdę do sedna sprawy. Otóż mam w domu jakieś 2 kamery analogowe, kiedyś używane, teraz już leżą w szafach. Chciałbym je wykorzystać do małego monitoringu. Kamerki są sprawne itp. Tylko właśnie pojawia się problem, bo miały by one chodzić podłączone do ładowarki czyli właściwie non-stop. Chodzi tylko o to żeby na wyjściu AV był sygnał a dalej już jest magnetowid który sie zajmuje całą resztą. Jednak w każdej chyba kamerze jest takie coś, że jak jest włączona w stanie czuwania, tzn. mechanizm stoi ale kamerka jest włączona, to po jakimś czasie się wyłącza automatycznie. Takie właśnie oszczędzanie energii..
I moje pytanie brzmi, czy jest taka możliwość żeby jakoś te wyłączniki obejść, żeby kamera pracowała bez przerwy. Znam się na elektronice, ale każda wskazówka jest cenna. Może już ktoś się czymś takim bawił więc ma pomysł jak sobie z tym poradzić. :shock:

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Lut 2008, 16:06 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Najlepszym chyba wyjściem mimo to było by kupno normalnych kamerek jakie są w supermarketach, bo zużycie energii w tych potworach będzie duże,pozatym miałbyś już sprawę z głowy. Te kamerki nie maja przypadkiem w opcjach wyłączania tej opcji??
Mówisz,że się znasz to poszukaj na necie schematów do tych kamer, zrób obejście i wyłącz przekaźnik.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Lut 2008, 16:43 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Lub... jeśli kamery mają tylko działać i już niechcesz nimi nagrywać obrazu, to możesz przerobić kasetę tak, aby jej fragment obracał się non stop (pętla) czyli kaseta niema końca. Kamera nie powinna się wyłaczyć, chyba że taśma się rozsypie :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Lut 2008, 19:41 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 11 Wrz 2006, 17:58
Posty: 5
Miejscowość: Jasło
Dzięki za podpowiedzi, myślałem o tej pętli, a co się okazało? Że wystarczy wyjąć kasetkę. No cóż i po sprawie, choć myślałem że trzeba będzie grzebać w elektronice :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 42 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group