Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Kwi 2024, 03:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Karta graficzna do montażu vs do giercowania
PostWysłany: 11 Lut 2008, 12:13 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 08 Lut 2007, 11:07
Posty: 25
Miejscowość: Opole
mam takie zapytanko.

Składał będę nowego kompa i zastanawiam się jaką kartę graficzną sobie zakupić. Ogólnie, czy ktoś może powiedzieć jaka jest różnica między kartami graficznymi do montażu a kartami do giercowania (nie mówię tu o jakimś mega pro, tylko o zwykłej chałturze weselnej)? Czy w ogóle istnieje jakakolwiek różnica czy obecnie wystarczy zakupić jakąkolwiek mocną kartę graficzną i ona zarówno pociągnie montaż jak i gry.

Pytam dlatego, gdyż jak już wydaje kilka tysięcy złotych na kompa to chciałbym mieć również możliwość w czasie wolnym (którego nota bene jest bardzo niewiele - ale zawsze) móc sobie zagrać w najnowsze pozycje growe (a na horyzoncie szykuje się jeden tytuł) a zarazem być pewnym tego, iż montaż na takiej karcie będzie działał sprawnie.

Jakie są wsze przemyślenia/doświadczenia w tej kwestii?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lut 2008, 12:54 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
Większość programów montażowych nie wykorzystuje kart graficznych do obliczeń, więc jeśli chodzi o montaż wesel to kup sobię dowolną grafikę obsługującą dwa monitory i dużo ramu za kasę zaoszczędzoną na drogiej grafice. Oczywiście programy do montażu nie będzą gorzej działać na grafie do gier.
Inna bajka to 3d, czy efekty specjalne, tutaj napewno grafika się przyda, ale najpierw może napisz pod jakie programy składasz zestaw.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lut 2008, 13:16 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 08 Lut 2007, 11:07
Posty: 25
Miejscowość: Opole
Cytuj:
ale najpierw może napisz pod jakie programy składasz zestaw.


Albo Sony Vegas, którego tutaj wiele osób poleca i który jest mało żerny jeżeli chodzi o zasoby sprzętowe albo Adobe Premiere CS3, który to wymaga już raczej lekkiego kombajnika do zahulania.

Jak na razie nie jestem przekonany do żadnego z nich, bo nie mam nawet czasu ściągnąć sobie trialówek i je przetestować.

Dużą zaletą mocnego kompa jest to że mógłbym sobie na nim pograć od czasu do czasu. A nie mam też ochoty robić patentów typu, zakup słabszego kompa a za oszczędzone pieniądze konsola do gier.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 51 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group